Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Kasprowicza i na Placu Nowakowskiego staną toalety automatyczne - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Kasprowicza i na Placu Nowakowskiego staną toalety automatyczne
03-08-2016 06:42   Janusz Ludwiczak
Od czterech lat są przy Moście Teatralnym, na Chwaliszewie, przy Zielonej czy przy skrzyżowaniu Królowej Jadwigi i Górnej Wildy. Teraz staną również na Łazarzu. Mowa o toaletach automatycznych, które w przyszłym roku powstaną w Parku Kasprowicza oraz na Placu Nowakowskiego.

Na Euro 2012 w Poznaniu pojawiło się osiem automatycznych toalet miejskich, które stanęły przy pl. Międzymoście na Chwaliszewie, w Parku Sołackim (przy zbiegu Małopolskiej i Śląskiej), na ul. Roosevelta (przy Moście Teatralnym), na skwerze Zielone Ogródki im. Zbigniewa Zakrzewskiego (ul. Zielona), przy skrzyżowaniu Królowej Jadwigi i Górnej Wildy oraz przy zbiegu Strzeleckiej i Garbary, a także przy dworcu autobusowym na Starołęce (ul. Książeca). Są one samoczyszczące. Oznacza to, że gdy tylko osoba korzystająca z toalety opuści pomieszczenie w tym czasie drzwi się blokują, a następnie samoczynnie czyszczone są podłogi, umywalka i sedes.

W przyszłym roku toalety automatyczne pojawią się również na Łazarzu. Staną one w Parku Kasprowicza przy pływalni letniej oraz na Placu Nowakowskiego (skwer przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Przybyszewskiego).

W Parku Kasprowicza planujemy wybudować automatyczną toaletę, w pierwszym kwartale przyszłego roku. Obecnie w tym celu prowadzimy procedurę budowlaną. Występujemy o wydanie decyzji o warunkach zabudowy, pozwolenie konserwatorskie, pozwolenie na budowę itd.. Na ten cel mamy zabezpieczone środki w budżecie miasta – wyjaśnia portalowi lazarz.pl Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

Na pierwszej pozycji listy rezerwowej mamy Plac im. Nowakowskiego. Mamy już wstępną zgodę Miejskiego Konserwatora Zabytków. Jeżeli projekt nie zostanie zrealizowany w ramach "Rozbudowy sieci automatycznych toalet w 2017 r.", będzie rekomendowany na pierwszym miejscu do dalszego etapu realizacji rozbudowy sieci miejskich toalet. Szacowany koszt dostawy jednej toalety, budowlanych robót przygotowawczych i budowy wszystkich przyłączy to około 300.000 zł – dodaje Maciej Dźwig.

W 2012 roku dostawa i montaż jednej automatycznej toalety kosztowały ponad 237 tys. zł.


R E K L A M A

Komentarze (2)

03-08-2016 23:02:10
zwolenniczka
Tylko bić brawo.Nareszcie wkracza cywilizacja.O b y obsługa toalety była c z y t e l n a i nie k o s z t o w a ł a krocie. Na marginesie , bardzo dobrym pomysłem jest oddanie do użytku toalety na Rynku Łazarskim.Warto było wydać takie pieniądze na wybudowanie toalety. Jest u t r z y m a n a w c z y s t o ś c i .
03-08-2016 08:39:55
M.Łazarz
Nadmienię że wnioski o zlokalizowanie toalet automatycznych w tych lokalizacjach składała Rada Osiedla Św. Łazarz w roku 2015.Miasto nie miało w planach ich posadowienia na Łazarzu.Ale udało się.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

04

lip

do 06-07-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Szczyt Bałkanów Zachodnich

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: