Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Rakieta" przestała szpecić - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Rakieta" przestała szpecić
02-06-2009 15:29   Janusz Ludwiczak
We wtorek został zburzony dawny kiosk, który od ponad 8 lat szpecił okolice skrzyżowania Głogowskiej i Hetmańskiej.

Od kilku lat przy ulicy Głogowskiej, pomiędzy Hetmańską a Kasprzaka stał pusty kiosk, zwany przez niektórych "rakietą". Kiosk, który był już pustostanem służył od pewnego czasu nie tylko jako słup ogłoszeniowy, na którym rozklejane były plakaty, ale jako dosłowny śmietnik.

W środku kiosku można było znaleźć dosłownie wszystko: od składowiska gałęzi, po makulaturę i odpadki. Niekiedy z "rakiety" korzystali osoby, które nagle musiały skorzystać z WC.

Kiosk powstał na początku lat 90., kiedy przez plac pomiędzy ulicami Głogowską, Chociszewskiego, Kasprzaka i Hetmańska prowadziła ścieżka. Jeszcze przed powstaniem parkingu strzeżonego kiosk został zlikwidowany. Od ponad 8 lat kiosk, którego inwestorem i właścicielem była nieistniejąca firma TeleDia Sp. z o.o. służył jako pustostan. Pełnił rolę nie tylko śmietnika, ale był systematycznie dewastowany i okradany z części metalowych i elektronicznych.

Po licznych doniesieniach prasowych i przekazaniu przez nas sprawę Straży Miejskiej i Zarządowi Dróg Miejskich kiosk "rakieta" został w końcu zburzony. Pytanie - dlaczego musiało trwać to aż tyle czasu?


Fot: Karol Kroll, Janusz Ludwiczak

Komentarze (4)

29-06-2009 19:49:23
Alibaba
No po naszej interwencji dopiero pismaki p......e z Urzedu się zabrału za robote a Tak by nadal szpeciło Oj URZEDASY Z um
02-06-2009 19:11:49
max
To następna do wyburzenia jest budka z kurczakami i już można budować hotel, który miał tutaj stanąć, a do Euro2012 co raz bliżej, czas leci.
02-06-2009 16:48:37
alibaba
Narescie tej "wspaniałej budowli " juz niema. Pytanie Co Urząd Miaszta - nasz kochany Urząd teraz wymyśli . Kto teraz dostanie koncesje na kolejny wybryk natury.
02-06-2009 15:51:21
madzia
Nie wiedziałam, że kiosk można wyburzać aż tyle lat. Osoby, które nagle musiały skorzystać z WC mało powiedziane. Niektórzy tam dosłownie za przeproszeniem srali.
Aktualności
Niezapominajka
15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: