Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Górczynie samochód zaparkujemy na pasie rozdziału. Na Junikowo pojedzie więcej tramwajów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Górczynie samochód zaparkujemy na pasie rozdziału. Na Junikowo pojedzie więcej tramwajów
29-10-2016 00:20   Janusz Ludwiczak
W weekend sporo osób będzie odwiedzać groby najbliższych. Dla tych, co jednak na Cmentarz Górczyński będą chcieli dojechać własnym autem a nie autobusem na ulicy Arciszewskiego wprowadzone zostało parkowanie w pasie rozdziału. W sobotę i niedzielę tramwaje linii nr 6 i 15 zostaną wydłużone do Junikowa. Natomiast "siódemka" będzie dojeżdżać do Miłostowa.

Aż do 2 listopada włącznie na ulicy Ściegiennego i Arciszewskiego obowiązywać będzie ograniczenie do 30 km/h. Parking przy cmentarzu przeznaczony będzie tylko dla osób niepełnosprawnych. Ponadto wprowadzony zostanie również zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Objazd poprowadzony zostanie ulicami Hetmańską i Głogowską.

Przez cały weekend, a także w poniedziałek, we Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny od godz. 8:00 do godzin wieczornych ulica Arciszewskiego - na odcinku od Ściegiennego do Palacza (lub w razie konieczności do ul Hetmańskiej) będzie zwężona do jednego pasa. W pasie rozdziału wyznaczone zostaną miejsca postojowe. Dodatkowe miejsca parkingowe zostaną utworzone na lewych pasach jezdni ul. Arciszewskiego.

Dodatkowo 1 listopada ul. Ściegiennego, na odcinku od ul. Jarochowskiego do ul. Arciszewskiego, będzie zwężona o jeden pas, na którym utworzone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe.

Do największych cmentarzy dojeżdżać będzie więcej tramwajów. I tak w sobotę i niedzielę do Junikowa dojeżdżać będą tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 15, a do Miłostowa - 6, 7 i 8 ("siódemka" nie będzie jeździć na Zawady). W godz. od 8 do 17 tramwaje linii nr 1, 7, 8 i 13 będą jeździć co kwadrans, a "szóstka" i "piętnastka" co 10 minut.

W poniedziałek, 31 października komunikacja miejska funkcjonować będzie według roboczego rozkładu jazdy. W godz. od 9 do 17 tramwaje linii nr 6 i 15 będą wydłużone do Junikowa, a przez cały dzień "siódemka" zamiast na Zawady będzie jeździć na Miłostowo.

We Wszystkich Świętych obowiązywać będzie świąteczny rozkład jazdy. Przez cały dzień "szóstka" i "piętnastka" będą wydłużone do Junikowa, a "siódemka" pojedzie na Miłostowo.

Uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe. Z Łazarza do Junikowa i Miłostowa będzie można dojechać również "trzydziestkątrójką", która pojedzie z Junikowa przez Grunwaldzka, Rondo Jeziorańskiego, Reymonta, Hetmańską, Żegrze, Chartowo i Śródkę na Miłostowo. Tramwaje linii nr 1, 6, 7, 8, 13, 15, 32, 33 i 34 jeździć będą 1 listopada z częstotliwością co 10 minut.

Na Górczyn częściej pojadą autobusy linii nr 82 (co 10 minut). Z kolei linie nr 63, 64 i 93 będą obsługiwane dłuższymi 18-metrowymi przegubowymi autobusami.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: