Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Zielone Świątki zakupów (raczej) nie zrobimy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Zielone Świątki zakupów (raczej) nie zrobimy
31-05-2009 01:16   Janusz Ludwiczak
W niedzielę nie kupimy raczej chleba ani napojów, gdyż ze względu na Zielone Świątki sklepy będą nieczynne.

W niedzielę przypada święta Zesłania Ducha Świętego, tzw. "Zielone Świątki". W związku z wprowadzonym zakazem handlu w 12 najważniejszych świąt państwowych i kościelnych większość sklepów w niedziele będzie zamknięta.

Zakaz handlu, który został wprowadzony dwa lata temu obejmuje następujące święta: Nowy Rok, Wielkanoc (oba święta), Święto Pracy, 3 maja, Zielone Świątki, Boże Ciało, 15 sierpnia, Wszystkich Świętych, Święto Niepodległości i Boże Narodzenie (oba święta).

Zakupy będziemy mogli zrobić jednak w kilku wybranych sklepach sieci "Żabka". W tym przypadku handlować mogą właściciele sklepów i ich rodziny lub osoby nie zatrudnione na etat.

Przez całą dobę czynne będą także sklepy: "Domino" przy ulicy Głogowskiej 62, "Aminbal" przy Kanałowej 4, Delikatesy "Michu" przy ul. Hetmańskiej 2, oraz sklep na stacji "Lotos" przy zbiegu ulic Reymonta i Chociszewskiego.

24 godziny na dobę dyżur pełnić będzie apteka "Magiczna" przy ulicy Głogowskiej 118/124 oraz apteka "Dworcowa" w godz. od 9 do 16, "Przy Parku Wilsona" - ul.Śniadeckich 1 od 9 do 20, "Św.Łazarza" przy ulicy Głogowskiej 107/109 w godz. od 9 do 17, a także apteka "Głosowska" przy Dworcu Zachodnim w godz. od 9 do 20.

Bez zmian, przez całą dobę czynna będzie poczta przy Dworcu Zachodnim.


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum

Komentarze (3)

06-06-2009 11:23:05
qaf
Zakaz handlu powinien być jeszcze w niedzielę, Matki Boskiej Częstochowskiej, Matki Boskiej Licheńskiej, Matki Boskiej Różańcowej, Matki Boskiej Pieniężnej, w rocznicę śmierci Jana Pawła II, w rocznicę pobytu Jana Pawła II w Polsce, rocznicę urodzin Jana Pawła II... no bo przecież są to bardzo ważne święta katolickie. Szkoda tylko, że sam kler też pracuje w niedziele i święta.
31-05-2009 23:07:01
nycki
Jakbyś przeczytał uważniej powyższy tekst to byś wiedział, że otwarte były sklepy całodobowe na przykład. U mnie otwarty był też sklep osiedlowy. Gdybyś pracował w markecie chciałoby Ci się iść dziś do pracy, jak masz przynajmniej dzień wolnego? Szkoda, że wolnego nie maja lekarze, motorniczowie, czy dziennikarze - widzę, że lazarz.pl też dziś pracował ;-)
31-05-2009 20:54:25
sprajt
To już zaczyna być nudne. Chcę mieć możliwość zrobienia zakupów w to żałosne święto Zielone Świątki. Jakoś nie zauważyłem tłumów w kościołach.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: