Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Jedynka" i "siódemka" zmienią swoje trasy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Jedynka" i "siódemka" zmienią swoje trasy
28-09-2016 12:56   Janusz Ludwiczak
W najbliższą sobotę, 1 października rozpocznie się remont torowiska na rondzie Starołęka. Prace prowadzone będą przez miesiąc. Swoje trasy zmienią m.in. tramwaje linii nr 1 i 7, które pojadą inaczej z Łazarza na Rataje.1

Prace podzielono na dwa etapy. Najpierw od 1 do 16 października wymieniane będą zwrotnice na rondzie Starołęka od strony ul. Zamenhofa.

Miasto Poznań systematycznie podnosi jakość transportu publicznego. Wyrazem tego jest m.in. dbałość o stan infrastruktury komunikacji zbiorowej. Prowadzone remonty i modernizacje mają poprawić bezpieczeństwo i niezawodność funkcjonowania komunikacji zbiorowej, a niekiedy, jak w tym przypadku, pozwalają na utrzymanie przejezdności. Zwrotnice, które będą wymieniane w październiku tego roku są w złym stanie technicznym. Ich wymiana jest pilna i konieczna. Prace podzielono jednak na dwa etapy, co ułatwi pasażerom przemieszczanie się w tej części miasta – przekonuje Piotr Snuszka, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

W drugim etapie od 17 do 31 października ekipy MPK przeniosą się od strony ronda Żegrze.

Prace będą polegały na wymianie zwrotnic i krzyżownic. Obniżymy płytę betonową dla zwiększenia grubości podlewu podszynowego oraz wymienimy wyeksploatowane elementy nawierzchni szynowej. Dodatkowo, w czasie drugiego etapu wymienione zostaną również szyny łukowe w kierunku ul. Starołęcka i ronda Żegrze. Ponadto, wykorzystując wyłączenie ruchu tramwajowego pomiędzy os. Lecha a Rondem Starołęka, dokonamy naprawy przejazdu przy ul. Kurlandzkiej oraz będziemy wykonywać prace sieciowe na Górnym Tarasie Rataj – wyjaśnia Janusz Szawłowski, zastępca dyrektora MPK.

I tak od 1 do 16 października tramwaje linii nr 7 będą jeździć objazdem przez Hetmańską, 28 Czerwca 1956 r., Górną Wildę, Królowej Jadwigi, Rondo Rataje i Jana Pawła II.

"Dwunastka" pojedzie również przez Wildę po trasie: Most Dworcowy - Matyi - Wierzbięcice - 28 Czerwca 1956 r. - Hetmańska - rondo Starołęka – STAROŁĘKA.

"Trzynastka" dojeżdżać będzie tylko do Ronda Rataje i na Junikowo powróci przez Strzelecką: JUNIKOWO - ... - Most Św. Rocha - Jana Pawła II - RONDO RATAJE - Krzywoustego - most Królowej Jadwigi - Strzelecka - Podgórna - ... – JUNIKOWO.

Na okres dwóch tygodni ZTM zawiesi kursowanie linii nr 19, kursującej na trasie: OS. SOBIESKIEGO - trasa PST - DWORZEC ZACHODNI.

Pomiędzy rondem Rataje a rondem Starołęka wzdłuż ul. Zamenhofa kursować będzie wahadłowa linia nr 24.

Z kolei od 17 do 31 października inaczej na Franowo będzie jeździć "jedynka", dla której objazd prowadzić będzie przez Hetmańska, rondo Starołęka, Zamenhofa, rondo Rataje, Jana Pawła II, trasę Kórnicką i tunelem pod ul. Piaśnicką.

"Piątka" nie będzie jeździć przez Górny Taras Rataj. Objazd prowadzić będzie przez Jana Pawła II, rondo Rataje i Zamenhofa.

Na trasie: RONDO STAROŁĘKA - Hetmańska - Żegrze - Chartowo - Kurlandzka - PIAŚNICKA/KURLANDZKA - Piaśnicka - Chartowo - Żegrze - Hetmańska - RONDO STAROŁĘKA uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - linia T1.

Ostatni raz remont na rondzie Starołęka prowadzony był we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy ekipy MPK wymieniały zwrotnice od strony Wildy. Generalna przebudowa ronda Starołęka miała miejsce w połowie 2004 roku.


Komentarze (1)

28-09-2016 13:04:04
???
Co linia 19 ma wspólnego z remontem na Rondzie Starołęka, że będzie zawieszona?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: