Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarz znów będzie wsią. W Parku Wilsona już po raz czwarty odbędą się dożynki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarz znów będzie wsią. W Parku Wilsona już po raz czwarty odbędą się dożynki
23-08-2016 01:16   Janusz Ludwiczak
W najbliższą sobotę, 27 sierpnia w Parku Wilsona odbędzie się święto plonów, w trakcie którego zaplanowano m.in. korowód dożynkowy, obrzędy z poświęceniem bochenka chleba, a także wystawę królików, gołębi i drobiu ozdobnego. Organizatorzy przygotują również wiosnę ginących zawodów, a w niej warsztat garncarski i kowala. Panie będą mogły wziąć udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych. W programie również znakowanie rowerów, pokaz karetki dla zwierząt oraz zwiedzanie schronu podziemnego pod Parkiem Wilsona.

W sobotę już po raz czwarty w Parku Wilsona odbędą się dożynki miejskie. Będzie to już dwudzieste pierwsze poznańskie święto plonów.

W ostatnią sobotę sierpnia mszą świętą o godz. 13:00 w kościele p.w. św. Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej rozpocznie się po raz dwudziesty pierwszy uroczystość z okazji obchodów Dożynek Miejskich. Barwny korowód dożynkowy przejdzie ulicą Śniadeckich pod muszlę do Parku Wilsona. Obrzęd dożynkowy przedstawi zespół Łany z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Starościną tegorocznych dożynek jest Pani Aneta Cegiel, która wraz z mężem na areale 20 ha uprawia zboże, włoszczyznę, cebulę, buraczki i ziemniaki. Hoduje trzodę chlewną i drób. Starostą jest Pan Krzysztof Snuszkiewicz, który wraz z małżonką na areale 45 ha uprawia zboża, ziemniaki i kukurydzę. Posiada 3 ha łąk i pastwiska. Hoduje bydło opasowe w ilości 50 sztuk – zapowiada Barbara Woźniak z Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania.

Poznań to nie tylko prężne centrum naukowe, przemysłowe, biznesowe, kulturalne, ale także siedziba ok. 1 000 gospodarstw i podmiotów prowadzących działalność zaliczaną do działów specjalnych produkcji rolnej gospodarujących na blisko 8 400 ha użytków rolnych oraz czołowych pod względem wielkości, asortymentu i jakości wyrobów, zakładów przemysłowych i rzemieślniczych branży rolno-spożywczej – przekonuje Barbara Woźniak.

W programie dożynek przewidziano również imprezy towarzyszące: wioska ginących zawodów; pokazy florystyczne, wypieku chleba, ratownictwa wodnego, pracy psów ratowniczych i tresury psów obronnych; wystawy: gołębi i drobiu ozdobnego, królików, zwierząt gospodarskich i kotów; warsztaty zasad udzielania pierwszej pomocy; animacje dla dzieci; konkurs wiedzy rolniczej.

Ponadto organizatorzy przygotowali dla pań bezpłatne badania mammograficzne (prześwietlenie piersi), które wykonywane będą podczas dożynek w Parku Wilsona, w godz. od 11:00 do 18:00. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Zapisy i więcej informacji pod numerem telefonu 58 666 24 44.

W programie również: znakowanie rowerów (w godz. od 14:00 do 17:00), zwiedzanie schronu podziemnego pod Parkiem Wilsona wraz z przewodnikiem (w godz. od 11:00 do 15:00), pokazy karetki pogotowia dla zwierząt. Będzie można również zobaczyć 6-metrowy kombajn oraz pokaz tresury sokołów.

Święto plonów odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania i Miejskiego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych. Portal lazarz.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Program Święta Plonów - Dożynki miejskie, sobota, 27 sierpnia 2016:
13:00 Msza święta - kościół p.w. św. Michała Archanioła (ul. Stolarska)
14:00 Przemarsz korowodu dożynkowego (ul. Stolarska, ul. Śniadeckich, ul. Parkowa)
14:40 Powitanie gości
15:00 Obrzęd dożynkowy - Zespół Pieśni i Tańca ŁANY Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
15:30 Występ Zespołu Pieśni i Tańca ŁANY Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
16:00 Występ Orkiestry Miasta Poznania przy MPK
16:40 Pokaz sokolniczy – Sokolnictwo GOA
17:00 Występ Zespołu Ludowego STOKROTKI
17:30 Pokaz gimnastyki artystycznej – Barbara Ziółkowska
17:40 Dożynkowy blok dla dzieci – Teatr DUDULA
18:30 ZUMBA - TimeCreator
19:00 UKULELE – Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra
20:00 Występ Andrzeja Rybińskiego


Na zdjęciach ubiegłoroczne dożynki w Parku Wilsona
Fot: Tomasz Nowak, Janusz Ludwiczak / archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: "Plon, niesiemy plon" - dożynki miejskie po raz trzeci odbyły się w Parku Wilsona {WIDEO, ZDJĘCIA}

Komentarze (1)

23-08-2016 17:09:28
poz
A Pan prezydent umył zeby?????
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: