Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pieróg łazarski, lody orzechowe z figą i wiejski chleb pod chmurką przy Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pieróg łazarski, lody orzechowe z figą i wiejski chleb pod chmurką przy Arenie
31-07-2016 22:26   Janusz Ludwiczak
W każdą niedzielę w Parku Kasprowicza odbywa się "Letni Targ przy Arenie", podczas którego coś dla siebie znajdą miłośnicy spożywania posiłków na świeżym powietrzu i zdrowego jedzenia.

"Letni Targ przy Arenie" odbywa się w każdą niedzielę w godz. od 10:00 do 17:00, w Parku Kasprowicza, na alejce w pobliżu placu zabaw i siłowni na wolnym powietrzu.

Rozmawiając z mieszkańcami słyszeliśmy wiele głosów, że brakuje tego typu imprezy. Wspólnie ze Stowarzyszeniem "Łazarz - zakorzeni w tradycji", Radą Osiedla Św. Łazarz i lokalnymi przedsiębiorcami postanowiliśmy, że warto kontynuować ideę, którą zapoczątkował Targ Śniadaniowy. Co niedzielę od 10:00 do 17:00 przez całe wakacje odbywać będzie się "Letni Targ przy Arenie". Jest to też forma urozmaicenia codziennego życia na Łazarzu. Obok wystawców oferujących smaczne i świeże posiłki na targu będą się prezentować również lokalne firmy, stowarzyszenia, fundacje i inne organizacje, które mają coś ciekawego do zaoferowania mieszkańcom Poznania – powiedział Jacek Kaźmierczak, współorganizator Letniego Targu przy Arenie.

Podobnie było w ostatnią niedzielę lipca. Podczas "Letniego Targu przy Arenie" nie brakowało lodów ręcznie robionych o smaku orzechowym z figą czy jogurtowo-wiśniowych, świeżo wyciskanych soków o mięty, marchewki, buraków, rabarbaru, truskawki i gruszki na bazie wyciskanego soku z jabłek czy domowych ciast takich jak sernik, brownie, sernik i tart na słodko i kwaśno. Prawdziwą furorę robił pieróg łazarski.

Pieróg łazarski to kapusta podsmażana z pomidorami i boczkiem zawinięta w ciasto – wyjaśnia Jolanta Zielińska–Kaźmierczak z Akademii Umiejętności Kulinarne Przygody.

Organizatorzy nie zapominają również o najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udziałach w animacjach, grach i zabawach, a także warsztatach kulinarnych.

Kolejny "Letni Targ przy Arenie" odbędzie się w Parku Kasprowicza już w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia w godz. od 10:00 do 17:00.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: