Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pieróg łazarski, lody orzechowe z figą i wiejski chleb pod chmurką przy Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pieróg łazarski, lody orzechowe z figą i wiejski chleb pod chmurką przy Arenie
31-07-2016 22:26   Janusz Ludwiczak
W każdą niedzielę w Parku Kasprowicza odbywa się "Letni Targ przy Arenie", podczas którego coś dla siebie znajdą miłośnicy spożywania posiłków na świeżym powietrzu i zdrowego jedzenia.

"Letni Targ przy Arenie" odbywa się w każdą niedzielę w godz. od 10:00 do 17:00, w Parku Kasprowicza, na alejce w pobliżu placu zabaw i siłowni na wolnym powietrzu.

Rozmawiając z mieszkańcami słyszeliśmy wiele głosów, że brakuje tego typu imprezy. Wspólnie ze Stowarzyszeniem "Łazarz - zakorzeni w tradycji", Radą Osiedla Św. Łazarz i lokalnymi przedsiębiorcami postanowiliśmy, że warto kontynuować ideę, którą zapoczątkował Targ Śniadaniowy. Co niedzielę od 10:00 do 17:00 przez całe wakacje odbywać będzie się "Letni Targ przy Arenie". Jest to też forma urozmaicenia codziennego życia na Łazarzu. Obok wystawców oferujących smaczne i świeże posiłki na targu będą się prezentować również lokalne firmy, stowarzyszenia, fundacje i inne organizacje, które mają coś ciekawego do zaoferowania mieszkańcom Poznania – powiedział Jacek Kaźmierczak, współorganizator Letniego Targu przy Arenie.

Podobnie było w ostatnią niedzielę lipca. Podczas "Letniego Targu przy Arenie" nie brakowało lodów ręcznie robionych o smaku orzechowym z figą czy jogurtowo-wiśniowych, świeżo wyciskanych soków o mięty, marchewki, buraków, rabarbaru, truskawki i gruszki na bazie wyciskanego soku z jabłek czy domowych ciast takich jak sernik, brownie, sernik i tart na słodko i kwaśno. Prawdziwą furorę robił pieróg łazarski.

Pieróg łazarski to kapusta podsmażana z pomidorami i boczkiem zawinięta w ciasto – wyjaśnia Jolanta Zielińska–Kaźmierczak z Akademii Umiejętności Kulinarne Przygody.

Organizatorzy nie zapominają również o najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udziałach w animacjach, grach i zabawach, a także warsztatach kulinarnych.

Kolejny "Letni Targ przy Arenie" odbędzie się w Parku Kasprowicza już w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia w godz. od 10:00 do 17:00.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: