Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będą dyskutować o pływalni w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będą dyskutować o pływalni w Parku Kasprowicza
15-05-2016 18:59   Janusz Ludwiczak
Grupa Komitywa wspólnie z Radą Osiedla Św. Łazarz organizują warsztaty dla mieszkańców, których efektem mają być wytyczne dla władz miasta odnośnie przyszłego kształtu kąpieliska przy Arenie.

Prywatny inwestor, spółka świadcząca usługi cateringowe chce na terenie pływalni letniej w Parku Kasprowicza stworzyć restaurację dla 160 gości, w której miałyby odbywać się przede wszystkim wesela i przyjęcia komunijne. Plany POSiR zakładają z kolei zmniejszenie średniego i dużego basenu. O przyszłości kąpieliska przy Arenie rozmawiali mieszkańcy Łazarza i osiedlowi radni z przedstawicielami POSiR i inwestora podczas nadzwyczajnej sesji, która odbyła się pod koniec kwietnia. Więcej w artykule: Co dalej z pływalnią przy Arenie? Restauracja w budynku szatni i zmniejszenie basenów? {WIDEO}.

W poniedziałek odbędą się warsztaty dla mieszkańców pod hasłem "Co dalej z pływalnią na Łazarzu?

Plany POSiR zakładają zmniejszenie obu basenów ze względu na koszty prowadzenia kąpieliska (100 tys. zł rocznie) i niepłacalność tego przesięwzięcia. Dlatego POSiR szuka inwestora/operatora, aby ograniczyć koszty po stronie władz miasta. W tym roku zarządcą kąpieliska ma być tymczasowo omawiany potencjalny inwestor. Plan zmniejszonego basenu nie był wcześniej konsultowany ze stroną społeczną. Istnieje ryzyko ograniczenia funkcji kąpieliskowych basenu, czyli jego podstawowej roli. Plany POSiR wywołały ogromy sprzeciw, gdyż jest to faktyczna likwidacja kąpieliska. Dodatkowo, kontrowersyjne jest traktowania kąpielisko jako przedsięwzięcia, które ma być opłacalne. Gdyż miejsce to, pełni bardzo ważną rolę w lokalnej społeczności, szczególnie dla dzieci i młodzieży – wyjaśnia Wojciech Sańko z Grupy Komitywa.

Mieszkańcy podczas spotkania z 27 kwietnia, dość krytycznie odnieśli się do planów inwestora. Poważając doświadczenie w prowadzeniu podobnych przedsięwzięć. Zwracano także uwagę na problemem z parkowaniem gości weselnych czy komunijnych. Obawy budzi także dostępność finansowa restauracji dla gości basenu. Do tego inwestor bardzo ogólnie mówił o planach animacji dzieci i młodzieży. Chcemy usiąść do stołu i przeanalizować potrzeby mieszkańców Łazarza odnośnie funkcjonowania kąpieliska. Biorąc także pod uwagę powyższe propozycje POSiR i inwestora. Zapraszamy na 3 godzinne warsztaty. Ich efektem będą konkretne wytyczne dla władz Poznania odnośnie przyszłego kształtu kąpieliska, oczekiwania odnośnie operatora. Określimy także czego nie chcemy – dodaje Wojciech Sańko.

Warsztaty odbędą się w poniedziałek, 16 maja w godz. od 18:30 do 21:30 w Inkubatorze Kultury Pireus przy ul. Głogowskiej 35 (narożnik Gąsiorowskich).


R E K L A M A

Komentarze (3)

16-05-2016 06:34:49
x
Zdjęcie do artykułu przedstawia basen pełen ludzi a to i tak mało w porównaniu do innych dni. Jeśli zmniejszą basen do połowy, to trzeba będzie pływać jak ławica - wszyscy w grupie i w jednym kierunku.
13-05-2016 09:56:28
Lazarus
Na Łazarzu mieszka dużo niezamożnych osób, a ich dzieci bez pływalni na Arenie nie będą miały gdzie spędzać czasu w wakacje. Dla mnie (około trzydziestu lat temu) była to niesamowita lokalizacja - blisko domu, tanio, słodycze..."Nowe czasy" zabijają klimat niektórych miejsc.
13-05-2016 06:23:42
Negatyw
Komuna potrafiła. Nowej demokracji (tradycyjnie) się nie opłaca!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: