Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

(Fałszywy) alarm bombowy - ewakuowano pół tysiąca osób - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
(Fałszywy) alarm bombowy - ewakuowano pół tysiąca osób
23-09-2009 23:25   Janusz Ludwiczak
Ponad pół tysiąca osób zostało ewakuowanych w środę późnym popołudniem z Dworca Głównego PKP. Policja przez dwie godziny przeszukiwała budynek dworca, lecz bomby nie znalazła. Trwają poszukiwania głupiego żartownisia.

W środę, ok. godz. 16:30 centrala PKP w Warszawie otrzymała anonimowy telefon, że na jednym z dworców kolejowych w Polsce jest podłożona bomba. Natychmiast rozpoczęła się ewakuacja dworców PKP w Poznaniu, a także Koninie, Jarocinie i Lesznie, gdyż telefon, z którego dzwoniono, miał koniński numer kierunkowy.

Przed godz. 17:00 policjanci ewakuowali ponad 500 osób z Dworca Głównego PKP. Budynek poznańskiego dworca kolejowego musieli opuścić wszyscy - pasażerowie, podróżni, kasjerki biletowe, sklepikarze. Na miejscu pojawiła się policja, pogotowie ratunkowe oraz kilka zastępów straży pożarnej.

Puste kasy biletowe, pracownicy KFC czekający na stopniach prowadzących z ulicy Dworcowej na Most Dworcowy, zamknięte częściowo przejście podziemne pomiędzy peronami, a Dworcem Głównym PKP - tak wyglądało środowe późne popołudnie.

W trakcie akcji pociągi kursowały normalnie, nie odnotowano opóźnień w przyjazdach i odjazdach. Podróżni kierowani byli bezpośrednio na perony oraz musieli korzystać z przejść pomiędzy torami - nad ich bezpieczeństwem czuwała Straż Ochrony Kolei.

Pod Dworzec Główny MPK nie mogły dojeżdżać autobusy linii nr 51, 68 i L. Zawracały one bezpośrednio pod Mostem Dworcowym.

Pasażerowie PKP bilety na podróż mogli kupować w pociągu u konduktorów, bez dodatkowych opłat.

Policja poszukuje sprawców środowych fałszywych alarmów. Z pewnością jest to kwestia czasu. Oprócz kar będą musieli oni zwrócić poniesione koszty akcji.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (1)

24-09-2009 11:51:12
max
Szkoda, że to nie była prawdziwa informacja o bombie na dworcu. Przynajmniej zaczętoby budować nowy dworzec. Pestka dalej czeka na przedłużenie do Zachodniego. 3 lata do Euro - dokładnie 20 i 12 miesięcy zostało. My chcemy nowego dworca!
Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: