Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje wracają na Most Uniwersytecki? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje wracają na Most Uniwersytecki?
20-11-2015 07:37   Janusz Ludwiczak
Niecodzienny widok można było zaobserwować w czwartkowy poranek na rondzie Kaponiera - przejeżdżały przez nie tramwaje. Ciekawostką jest jednak to, że poruszały się one także Mostem Uniwersyteckim i dalej ulicą Św. Marcin.

Na Łazarz znów dojeżdżają "trójka", "piątka", "ósemka" oraz "trzynastka". Wcześniej niż planowano zakończyły się prace związane z montażem sieci trakcyjnej na Moście Uniwersyteckim i podłączaniem jej do istniejącej w ciągu ul. Roosevelta.

Od niedzieli do czwartku na Łazarz nie dojeżdżały w ogóle tramwaje linii nr 3, 5, 8 oraz 13. W zamian z Głogowskiej na dworzec Poznań Główny i Półwiejską można było dojechać "osiemnastką", a z Górczyna przez Głogowską i Grunwaldzką do Junikowa jeździła tymczasowa linia nr 23. Na Junikowo kursowały również kursują tramwaje linii nr 11. Od rana tramwaje kursują już normalnie.

Ponadto w piątek, sobotę i niedzielę przez cały dzień tramwaje linii nr 12 i 14 będą jeździć przedłużoną trasą PeSTki do Dworca Zachodniego. Od poniedziałku, 23 listopada w każdy dzień roboczy od godz. 19 do dnia następnego do godz. 5.00 w związku z pracami związanymi z budową południowej nitki Mostu Uniwersyteckiego tramwaje linii 12 i 14 kursować będą trasą objazdową przez ul. Roosevelta.

Tymczasem w czwartkowy poranek przez Most Uniwersytecki przejechał tramwaj. Nie oznacza to jeszcze na dobre powrót "piątki" i "trzynastki" na stałe trasy. Odbyły się próbne jazdy, podczas których sprawdzano, czy dobrze działa zamontowana sieć trakcyjna. Docelowo tramwaje mają zacząć jeździć Mostem Uniwersyteckim i ul. Św. Marcin najpóźniej do 15 grudnia, jednak wszystko wskazuje na to, że stanie się to wcześniej.


Fot: Krzysztof Nowicki/codziennypoznan.pl

ZOBACZ TAKŻE: Najostrzejszy skręt w Poznaniu

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

17:30
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki
I sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad
- Sala Biała Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim

24

kwi

15:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spotkanie Komitetu Organizacyjnego 30. Dni Łazarza

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Z cyklu: "Przez żołądek do kultury" - Francja - realizowane we współpracy z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty
Zapisy w sekretariacie Klubu Krąg.

25

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom
"Wiosenne przebudzenie" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 48

26

kwi

do 28-04-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki "Pyrkon"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: