Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Muzyczna wiosna u luteranów... od Bacha po XVI-wieczne pieśni kościelne - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Muzyczna wiosna u luteranów... od Bacha po XVI-wieczne pieśni kościelne
20-05-2015 00:28   Janusz Ludwiczak
Już po raz dziewiąty w kościele Ewangelicko-Augsburkim przy Parku Manitiusa odbywa się festiwal "Wiosna Muzyczna u Luteranów". W sobotę z okazji 330. urodziny Johanna Sebastiana Bacha odbędzie się koncert "Motety Rodziny Bachów", podczas którego wystąpi m.in. Poznański Chór Kameralny.

W sobotę odbył się pierwszy koncert w ramach festiwalu, podczas którego wystąpił Gunter Kennel, organista, dyrektor muzyczny Kościoła Ewangelickiego w Niemczech na region Berlin - Brandenburg - schlesische Oberlausitz oraz wykładowca na Uniwersytecie Artystycznym (Universität der Künste) oraz Uniwersytecie Humboldta (Humboldt-Universität) w Berlinie. Podczas koncertu inauguracyjnego zabrzmiały utwory organowe kompozytorów XVIII i XIX wieku jak również kompozycje własne.

W najbliższą sobotę o godz. 19:30 z okazji 330. urodziny Johanna Sebastiana Bacha odbędzie się koncert "Motety Rodziny Bachów", podczas którego wystąpi m.in. Poznański Chór Kameralny.

Koncert będzie poświęcony kompozycjom synów Jana Sebastiana Bacha, którzy kontynuowali jego spuściznę muzyczną. Koncert ten będzie się składał z motetów, które wykona Poznański Chór Kameralny pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego z towarzyszeniem instrumentów z epoki baroku: pozytywu (Marek Pilch), wiolonczeli barokowej (Martyna Jankowska) oraz violone – nazywanego również „skrzypcami basowymi” (Janusz Musiał) - wyjaśnia Małgorzata Raszyk-Kopczyńska z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu.

Festiwal "IX Wiosna Muzyczna u Luteranów" zakończy koncert w dniu 30 maja o godz. 18.00 w wykonaniu zespołu „Epithalamion”, składającego się z konsortu renesansowych fletów poprzecznych (Magdalena Pilch, Małgorzata Klisowska, Olga Musiał-Kurzawska, Paweł Iwaszkiewicz), wraz z solistą - kontratenorem (Radosław Pachołek).

Muzycy zagrają na instrumentach z drewna klonowego, zbudowanych w 2014 roku przez włoskiego budowniczego Giovanniego Tardino, specjalizującego się od lat w rekonstrukcji średniowiecznych, renesansowych i barokowych fletów poprzecznych. W repertuarze zespołu w ramach koncertu znajdą się polskie kościelne pieśni z XVI wieku związane z Wielkanocą i z Zesłaniem Ducha Świętego, a także europejski repertuar świecki z tego samego okresu – francuskie chansons, włoskie madrygały, kompozycje angielskie z dworu Henryka VIII i pieśni niemieckie - objaśnia Małgorzata Raszyk-Kopczyńska.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.


Komentarze (2)

20-05-2015 08:59:17
REDAKCJA
@j65: Zapomniałem dodać - o godz. 19:30. Zapowiedzi wydarzeń są jak zawsze w dziale: "NIEZAPOMINAJKA". Pozdrawiam.
20-05-2015 08:13:14
j65
O której godz. odbędzie się koncert w sobotę z okazji urodzin Bacha?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: