Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Epizody" Islandczyków na Targach {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Epizody" Islandczyków na Targach {GALERIA ZDJĘĆ}
19-08-2014 13:15   Janusz Ludwiczak
Wyjątkowy spektakl, w którym spotykają się starsze i młodsze pokolenia tancerzy zaprezentował w poniedziałek w ramach Dancing Poznań Islandzki Teatr Tańca.

Jak czytamy w recenzji "Epizody" to wyjątkowy spektakl, w którym spotykają się starsze i młodsze pokolenia Islandzkich tancerzy. Portretuje tancerzy, którzy często czekają w cieniu, by być wezwanym na scenę aby przeżyć swój moment blasku. Chwile oczekiwań i triumfów, wątpliwości i sukcesów, przeplatają się w pięknych epizodach i są przywołane do życia w nowym kontekście.

"Epizody" są takim samym stopniu światowe, w jakim są Islandzkie. Jest to hołd złożony każdemu tancerzowi na świecie, tak samo jak światu w każdym tancerzu. W spektaklu wykorzystano m.in. światła stroboskopowe.

Islandzki Teatr Tańca, ITT, jest narodowym zespołem tańca, ma status publicznej instytucji z siedzibą w Teatrze Miejskim w Rejkiawiku. Jego dyrektorką artystyczną jest Lára Stefánsdóttir.

W ostatnich latach Islandzki Teatr Tańca zyskał uznanie jako światowej klasy zespół tańca współczesnego, konsekwentnie budując swój repertuar na pracy wiodących choreografów europejskich. Równolegle Islandzki Teatr Tańca rozwija rodzimą choreografię i pielęgnuje talenty choreografów islandzkich, z których liczni zdobyli rozgłos za granicą. Islandzki Teatr Tańca zaprezentował swoje spektakle na najważniejszych scenach teatralnych oraz festiwalach w Europie, a także w Chinach i USA.

W ramach Dancing Poznań każdego wieczoru do piątku włącznie w hali MP2 odbywać będą się spektakle XI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca - "Znaki czasu". Na scenie zaprezentują się także zespoły z Kielc i Bytomia.

Bilety na wszystkie spektakle można nabywać w impresariacie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Koziej 4 oraz na stronie bilet.ptt-poznan.pl

Dancing Poznań w hali MP2 MTP:

  • Wydział Teatru Tańca w Bytomiu - "Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę” (chor. Jacek Łumiński), wtorek 19.08. godz. 21:00
  • Polski Teatr Tańca - "Need Me", "Volta" (chor. Andrzej Adamczak), środa, 20.08. godz. 21:00
  • Kielecki Teatr Tańca „Stół bez szczęścia” (chor. Elżbieta Szlufik-Pańtak), „Święto wiosny” (chor. Angelin Preljocaj). Spektakl zawiera elementy nagości - czwartek, 21.08. godz. 21:00
  • Uroczyste zakończenie Dancing Poznań 2014 - prezentacja umiejętności uczestników XXI Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego - sobota, 23.08. godz. 16:00 (wstęp wolny).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: