Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Atelier na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Atelier na Targach
23-04-2014 01:28   Janusz Ludwiczak
Premierowe pokazy przedstawień Agnieszki Fertały, Pawła Malickiego, Urszuli Bernat-Jałochy, Andrzeja Adamczaka i Josefine Patzelt - to tylko kilka z wydarzeń siódmej edycji Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca, który odbędzie się w piątek i sobotę, w Muzycznym Pawilonie 2 MTP.

Zaplanowany na 25 i 26 kwietnia Festiwal jest corocznym świętem młodych choreografów, którzy od 1999 roku mają szansę pracować nad własnymi produkcjami w Atelier Polskiego Teatru Tańca. Tworzy ono przestrzeń do poszukiwania nowych dróg aktywności artystycznej, zarówno wykonawczej, jak i twórczej: choreograficznej, scenograficznej i kompozytorskiej.

Pierwszego dnia Festiwalu spektakle poprzedzi promocja książki Stefana Drajewskiego "Conrad Drzewiecki. Reformator polskiego baletu": oraz spotkanie z autorem, prowadzone przez Jagodę Ignaczak. Wydarzenie odbędzie się o godz. 18:00.

Dwie godziny później odbędą się premiery spektakli: "Hello, My Friend!" (chor. Paweł Malicki), "Need Me" (chor. Andrzej Adamczak) oraz "SUMO" (w choreografii Agnieszki Fertały).

Natomiast w sobotę o godz. 20:00 zaprezentują się studenci kierunku tańca Wydziału Artystycznego Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych. Na sobotni wieczór zaplanowano również premiery dwóch spektakli: "Absurdy życia w więcej niż 2 aktach" (chor. Josefine Patzelt) oraz "Nondescript" (chor. Urszula Bernat-Jałocha).

VII Festiwal Atelier Polskiego Teatru Tańca odbędzie się w Muzycznym Pawilonie 2 (MP2) Międzynarodowych Targów Poznańskich. Bilety w cenie 30 złotych (normalne) i 15 zł (ulgowe) można nabywać w impresariacie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Koziej 4 oraz na stronie http://zaproszenia.ptt-poznan.pl .


Fot: Polski Teatr Tańca

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat
- akcja twórcza z książką "Najlepsza zupa na świecie" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom

21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Polska" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18:30
Łazarz
18. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

22

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zdobycze technologiczne w epoce koronawirusa"-wykład geriatry, prof.dr hab. n. med. Katarzyny Wieczorowskiej - Tobis. Wykład w ramach projektu "Precz z depresją"współfinansowanego z budżetu Miasta Po

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: