Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W "Ósemce" recytowali z pamięci po francusku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W "Ósemce" recytowali z pamięci po francusku
09-03-2014 00:49   Janusz Ludwiczak
Prawie 40 osób z całej Wielkopolski wzięło udział w 32. Konkursie Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego, który odbył się w sobotę, w VIII LO przy Głogowskiej.

Każdy z uczestników miał tylko sześć minut na wyrecytowanie tekstu. Jury brało pod uwagę zapamiętanie tekstu, wymowę i akcent, płynność wysławiania się, prezentację i ekspresję oraz oryginalność wybranych dzieł.

Konkurs ma na celu promowanie literatury francuskiej i promowanie języka francuskiego. Wybrane teksty uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów recytują przed jury i publicznością. Teksty muszą znać na pamięć. Pod uwagę brana jest umiejętność przedstawienia tych tekstów, odpowiednia recytacja, liczy się też znajomość języka francuskiego. Zwycięzcy wezmą udział w etapie ogólnopolskim. Dla laureatów przewidzieliśmy nagrody w postaci tabletów, audiobooków, mp3, głośników do ipodów, które ufudnowało Kuratorium Oświaty, Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej i Rada Rodziców 8 LO - powiedziała Olga Skórzewska, jedna z organizatorek 30. Konkursu Poezji i Prozy Frankofońskiej.

W konkursie wzięli uczniowie m.in. ze Szkoły Podstawowej nr 69, 90, Gimnjazjum Dwujęzycznego w I LO, a także przedstawiciele "Marcinka", II LO i "Ósemki", a także uczniowie ze szkół z Piły, Ostrowa Wielkopolskiego, Kołą Bnina, Lusowa i Skórzewa.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: