Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W "Ósemce" recytowali z pamięci po francusku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W "Ósemce" recytowali z pamięci po francusku
09-03-2014 00:49   Janusz Ludwiczak
Prawie 40 osób z całej Wielkopolski wzięło udział w 32. Konkursie Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego, który odbył się w sobotę, w VIII LO przy Głogowskiej.

Każdy z uczestników miał tylko sześć minut na wyrecytowanie tekstu. Jury brało pod uwagę zapamiętanie tekstu, wymowę i akcent, płynność wysławiania się, prezentację i ekspresję oraz oryginalność wybranych dzieł.

Konkurs ma na celu promowanie literatury francuskiej i promowanie języka francuskiego. Wybrane teksty uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów recytują przed jury i publicznością. Teksty muszą znać na pamięć. Pod uwagę brana jest umiejętność przedstawienia tych tekstów, odpowiednia recytacja, liczy się też znajomość języka francuskiego. Zwycięzcy wezmą udział w etapie ogólnopolskim. Dla laureatów przewidzieliśmy nagrody w postaci tabletów, audiobooków, mp3, głośników do ipodów, które ufudnowało Kuratorium Oświaty, Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej i Rada Rodziców 8 LO - powiedziała Olga Skórzewska, jedna z organizatorek 30. Konkursu Poezji i Prozy Frankofońskiej.

W konkursie wzięli uczniowie m.in. ze Szkoły Podstawowej nr 69, 90, Gimnjazjum Dwujęzycznego w I LO, a także przedstawiciele "Marcinka", II LO i "Ósemki", a także uczniowie ze szkół z Piły, Ostrowa Wielkopolskiego, Kołą Bnina, Lusowa i Skórzewa.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: