Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

GOAP: Opłaty za śmieci do 15 sierpnia. Remondis obsłużył blisko 106 tys. nieruchomości - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
GOAP: Opłaty za śmieci do 15 sierpnia. Remondis obsłużył blisko 106 tys. nieruchomości
23-07-2013 18:57   Janusz Ludwiczak
Związek Międzygminny "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej" rozpoczyna kolejny ważny etap wdrażania nowego systemu gospodarowania odpadami.

Do wszystkich właścicieli nieruchomości, którzy złożyli deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, a wpłynęło ich ponad 82 tysiące, przesłane zostaną pisma zawierające informacje o numerze subkonta, na które należy wpłacać zadeklarowane kwoty oraz terminarz płatności. Listy zostaną rozesłane pocztą z końcem lipca br. natomiast opłatę trzeba uiścić do 15 sierpnia.

Zgodnie z przyjętym regulaminem płatności następować będą w cyklu dwumiesięcznym, czyli kolejne należy wnieść do 15 października i 15 grudnia. Do mieszkańców, którzy w złożonej deklaracji podali swój adres e-mailowy i wyrazili zgodę na otrzymywanie informacji ZM GOAP poprzez pocztę e-mailową, pisma zawierające dane o numerze subkonta i terminarzu płatności przesłane zostaną drogą internetową. Do rozsyłania listów informujących o zasadach płatności Związek mógł przystąpić dopiero po zakończeniu wprowadzaniu złożonych deklaracji do systemu informatycznego. Była to skomplikowana operacja - kilkudziesięciu ludzi przez kilkadziesiąt dni, na dwie zmiany wpisywało do komputerów dane. Nierzadko wymagały one sprawdzenia i wyjaśnienia - tłumaczy Walerian Ignasiak, rzecznik prasowy Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej" (ZM GOAP).

Jak informuje GOAP w pierwszych dwóch tygodniach działania nowego systemu firma Remondis Sanitech wraz z podwykonawcami, obsłużyła ponad 118 tysięcy nieruchomości, w tym blisko 106 tys. na terenie miasta Poznania.

Zdarzają się sygnały o nieprawidłowościach związanych z organizacją odbioru odpadów w okresie przejściowym. Do ZM GOAP wpłynęło ponad 2000 takich zgłoszeń. W stosunku do tysięcy obsługiwanych nieruchomości stanowi to niewielki odsetek. Zgłoszenia mieszkańców najczęściej dotyczą braku pojemników na odpady komunalne zmieszane i worków do selektywnej zbiórki. Ponad 30% stanowią zgłoszenia z Poznania. Najczęściej interweniują klienci firm, z którymi ZM GOAP nie podpisał umowy i odbiór odpadów przejmują inne przedsiębiorstwa. Do nich właśnie ZM GOAP przekazuje sygnały o nieprawidłowościach i domaga się szybkiego ich usunięcia - dodaje Walerian Ignasiak, ZM GOAP.

Informacje o braku pojemników lub kłopotach z odbiorem odpadów należy przekazywać drogą mailową: bok@goap.org.pl lub telefonicznie: 61 624 22 22, 61 646 74 26, 61 66 40 615.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: