Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zamieszanie wokół moBilet-u. Bilet przez telefon komórkowy (na razie) tylko do końca czerwca - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zamieszanie wokół moBilet-u. Bilet przez telefon komórkowy (na razie) tylko do końca czerwca
01-05-2013 01:28   Janusz Ludwiczak
Od 1 maja miała zniknąć możliwość zakupu biletu na tramwaj i autobus oraz uiszczenia opłaty za postój w strefie płatnego parkowania za pośrednictwem telefonu komórkowego. Okazało się, że był to fałszywy alarm, a nieporozumienie wynikło pomiędzy operatorem usługi moBilet oraz Zarządem Transportu Miejskiego.

Z przykrością informujemy, że od dnia 1 maja 2013 jesteśmy zmuszeni zrezygnować z dalszego świadczenia usług moBILET w Poznaniu. Dotyczy to zarówno sprzedaży biletów komunikacji miejskiej jak i płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania - taką informację otrzymały we wtorkowe przedpołudnie osoby korzystające z usług firmy moBilet.

Przyczyną tej sytuacji jest wygaśnięcie umów z Zarządem Transportu Miejskiego oraz Zarządem Dróg Miejskich w Poznaniu. Na początku kwietnia poznański ZTM ogłosił przetarg na obsługę płatności mobilnych w komunikacji miejskiej i parkowaniu. Miejskie jednostki organizacyjne zdecydowały się wyłonić jednego operatora, który będzie miał wyłączność na sprzedaż elektronicznych biletów dla obydwu usług. Pomimo naszych wysiłków, ostatecznie ofertę tańszą dla miasta złożyła warszawska firma, która najprawdopodobniej uzyska zlecenie na obsługę płatności mobilnych do końca bieżącego roku. Ponieważ dotychczasowe umowy wygasają 30 kwietnia, nie mamy prawnej możliwości dalszego funkcjonowania w Poznaniu - informował moBilet.

Po godz. 13 okazało się, pasażerowie i kierowcy, którzy dotąd korzystali z usług moBilet-u, będą mogli od 1 maja 2013 do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia przetargu i wyboru operatora - nadal nabywać bilety na tramwaj i autobus czy opłacić postój w strefie płatnego parkowania za pośrednictwem telefonu komórkowego.

Jest to możliwie dzięki dodatkowemu porozumieniu z firmą Mobilet. Na podobnych zasadach ZTM przedłużył współpracę z operatorem systemu Call Pay. System Call Pay również umożliwia nabywanie "mobilnych" biletów. Zgodnie z procedurami jednostek budżetowych Miasta Poznania, w związku z kończącym się dotychczasowym kontraktem z operatorem usługi Mobilet, ZTM był zmuszony przeprowadzić przetarg na operatora usługi sprzedaży biletów za pośrednictwem telefonu komórkowego - wyjaśnia Paweł Marciniak, rzecznik Urzędu Miasta Poznania.

Informacje o zaprzestaniu świadczenia usług w Poznaniu (na skutek wygaśnięcia umowy), które trafiły we wtorek 30 kwietnia do użytkowników systemu Mobilet, były wynikiem nieporozumień informacyjnych między operatorem usługi Mobilet a Zarządem Transportu Miejskiego. Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu przeprasza za wszelkie niedogodności, które powstały w związku z niedostateczną informacją na temat usługi Mobilet, umożliwiającej kupowanie biletów jednorazowych za pośrednictwem telefonu komórkowego - tłumaczy Bogusław Bajoński, dyrektor ZTM.

Dzięki wysiłkom wszystkich stron udało się wspólnie znaleźć rozwiązanie, które pozwoli mieszkańcom Poznania i Aglomeracji korzystać z mobilnych płatności co najmniej do czasu rozstrzygnięcia przetargu i wyłonienia nowego operatora. Porozumienie przewiduje przedłużenie umów do końca czerwca 2013. Usługa moBILET będzie zatem nadal aktywna w Poznaniu – zarówno w komunikacji miejskiej jak i płatnym parkowaniu - informuje moBilet.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: