Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będą konsultacje społeczne w sprawie strefy parkowania i strefy tempo30 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będą konsultacje społeczne w sprawie strefy parkowania i strefy tempo30
05-04-2013 00:44   Janusz Ludwiczak
Strefa płatnego parkowania ma zostać wprowadzona nie tylko na Łazarzu, ale i na Wildzie. Rada osiedla organizuje konsultacje społeczne dotyczące planów wprowadzenia w dzielnicy Strefy Płatnego Parkowania oraz Strefy Tempo 30. Wśród zaproszonych gości są m.in. przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, Rady Miasta Poznania oraz Rady Osiedla Jeżyce, na której terenie już od dwóch lat działa strefa płatnego parkowania.

Konsultacje społeczne dotyczące planów wprowadzenia na Wildzie Strefy Płatnego Parkowania oraz Strefy Tempo 30 odbędą się 16 kwietnia (wtorek) o godz. 18:00 w Gimnazjum nr 42 przy ul. Św. Jerzego 6/10.

Wśród zaproszonych gości są m.in. przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, Rady Miasta Poznania i Rady Osiedla Jeżyce, gdzie strefa płatnego parkowania już działa. Spotkanie ma na celu przedstawienie kompleksowej informacji na temat funkcjonowania Strefy oraz zebranie opinii mieszkańców na ten temat - wyjaśnia Dorota Bonk-Hammermeister z Rady Osiedla Wilda.

W listopadzie portal lazarz.pl zorganizował kolejne spotkanie w ramach Klubu Dyskusyjnego "Łazarski Fyrtel", którego tematem były plany wprowadzenia strefy parkowania na Łazarzu.

Według naszych badań okres wprowadzenia strefy szacowany jest na 37 miesięcy. W okresie trzech lat od momentu rozpoczęcia prac można by na Łazarzu tą strefę uruchomić. Strefa ta jak pokazują badania napełnienia i rotacji z punktu widzenia inżynierii ruchu byłaby potrzebna na Łazarzu. Strefa parkowania nie rozwiąże wszystkich problemów, powinna być powiązana ze strefą "Tempo 30", ze ścieżkami rowerowymi, uporządkowaniem zieleni i przestrzeni dla pieszych. Takie kompleksowe rozwiązania powinny poprawić życie mieszkańców - mówił wtedy Błażej Nitschke, naczelnik Wydziału Parkowania ZDM.

Strefa mogłaby zostać wprowadzona trzy lata od rozpoczęcia tych działań. Potrzeba tą koncepcję przedyskutować z mieszkańcami, z radą osiedla. Później trzeba zrobić roboty legislacyjne, musi to uchwalić rada miasta. Jeżeli rada miasta to uchwali to dopiero później zrobiony zostanie projekt wykonawczy, ogłoszone zostaną przetargi - w sumie zajmuje to 36 miesięcy. Koszt wprowadzenia strefy szacowany jest od 10 do 15 mln zł - wyjaśniał Błażej Nitschke z ZDM.

ZOBACZ TAKŻE: Strefa płatnego parkowania na Łazarzu zostanie wprowadzona najwcześniej za trzy lata {WIDEO}


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: