Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przeprowadzka Teatru Muzycznego do dawnego Kina Olimpia ma kosztować 15 mln zł i jest mało realna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przeprowadzka Teatru Muzycznego do dawnego Kina Olimpia ma kosztować 15 mln zł i jest mało realna
05-01-2013 00:45   Janusz Ludwiczak
Po 24 latach dyrektorem Teatru Muzycznego przestał być Daniel Kustosik. Zastąpił go Przemysław Kieliszewski. Powraca również sprawa przeprowadzki "Operetki" do budynku dawnego Kina Olimpia, która wydaje się coraz mniej realna.

Przemysław Kieliszewski został nowym dyrektorem Teatru Muzycznego i zastąpił Daniela Kustosika, który przez 24 lata kierował tą instytucją.

Jednym z pierwszych zadań nowego dyrektora Teatru Muzycznego będzie weryfikacja koncepcji przeniesienia placówki do budynku dawnego Kina Olimpia.

Plany przeprowadzki są nadal aktualne. Weryfikujemy czy przeniesienie teatru to będzie najlepsze rozwiązanie. Ja nie jestem przekonany do tej decyzji. Trzeba uwzględnić sprawy finansowe i czy to jest najwłaściwsze miejsce. Sama adaptacja pomieszczeń szacowana jest na 15 milionów złotych - powiedział Dariusz Jaworski, wiceprezydent Poznania.

O przeprowadzce Teatru Muzycznego do budynku przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej mówi się od sześciu lat. W 2009 roku obiekt po dawnym kinie Olimpia został przekazany Miastu przez dotychczasowego właściciela, Policję, a ściślej Skarb Państwa.

W budynku przy ulicy Grunwaldzkiej 22 (przy zbiegu z ul. Matejki) mieścił się najpierw Dom Kultury Milicji Obywatelskiej. W połowie XX wieku powstało tutaj Kino Olimpia, które istniało do 2004 roku. Po nim działał tutaj, od 2006 roku Teatr Rewiowy "Viva", który z powodu problemów finansowych, sięgających blisko 82 tysiące złotych został zlikwidowany w styczniu 2009 roku. Obecnie budynek jest podnajmowany jednej z prywatnych uczelni wyższych.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: W Olimpii będzie Teatr Muzyczny

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: