Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sesja Rady Os.Św.Łazarza: trzy tury nie pomogły. Nie będzie Festynu Łazarskiego? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sesja Rady Os.Św.Łazarza: trzy tury nie pomogły. Nie będzie Festynu Łazarskiego?
29-05-2008 09:34   Janusz Ludwiczak
W środę ponad dwie godziny trwała Sesja Rady Osiedla Świętego Łazarza. Radni wybrali wiceprzewodniczących Rady. Niestety nie udało się wybrać składu Zarządu łazarskiej jednostki pomocniczej. Nie pomogły trzy tury anonimowych wyborów.

Ponad dwie godziny trwały obrady podczas dość burzliwej II Sesji Zwyczajnej Rady Osiedla Świętego Łazarza. Przypomnijmy 30 marca odbyły się wybory do tej jednostki pomocniczej, a 25 kwietnia podczas pierwszej, inauguracyjnej sesji w obecności Grzegorza Ganowicza – Przewodniczącego Rady Miasta i Elżbiety Pilarczyk-Motak, kierownika oddziału UM Poznań-Grunwald wybrano Przewodniczącą Rady, którą została Ewa Garasz.

Podczas środowej sesji wybrano dwóch wiceprzewodniczących rady (tyle nakazuje Statut Osiedla). W tajnym głosowaniu wiceprzewodniczącymi rady zostali: Anna Nawrot (13 głosów) i Grzegorz Nowicki (10 głosów).

Niestety nie udało się wybrać Przewodniczącego Zarządu. Tym razem przysłowie "do trzech razy sztuka" nie sprawdziło się. W trzech turach głosowania obaj zgłoszeni kandydaci – Dionizy Buksa i Maria Łazarz otrzymali po 9 głosów (w sumie głosowało 18 radnych). Regulamin wyborów na Przewodniczącego Zarządu nie przewidywał sytuacji, aby po II turze nie wybrano przewodniczącego. Rada stwierdziła, że głosowanie odbędzie się po raz trzeci. I tym razem także nie udało się. Oboje kandydaci dostali po tyle samo głosów. Wybory na Przewodniczącego Zarządu zostały zawieszone i przełożone na następną sesję.

Podczas sesji radni powołali też Komisję Doraźną do XV edycji konkursu "Zielony Poznań". Za powołaniem komisji było tylko 11 radnych. Komisja zajmie się organizacją konkursu i weryfikacją zgłoszeń. W skład rekordowej, bo pięcioosobowej komisji weszli: Maria Łazarz, Stanisława Pawlicka, Ewa Garasz, Piotr Pałgan i Dionizy Buksa. W zeszłym roku nie powołano takiej komisji. Do tej pory do konkursu "Zielony Poznań" rada otrzymała trzy zgłoszenia. W 2006 roku zgłoszeń było 60.

Radni nie przyznali 10 tysięcy złotych na organizację Festynu Łazarskiego podczas XIX Dni Łazarza przez Klub Osiedlowy "Krąg". Radni postanowili nie współfinansować XIX Dni Łazarza. Dyskusja była na sesji dość burzliwa. Radny Piotr Pałgan, zwrócił uwagę na to, że "kto ma dofinansować Dni Łazarza jak nie Rada Osiedla".
Z kolei przeciwny dofinansowaniu Festynu Łazarskiego był radny Tomasz Brojewski: "Rada Osiedla Świętego Łazarza nie powinna finansować festynu, gdyż podczas niego promuje się tylko Radę Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald". Nasza rada doskonale może zorganizować własny festyn".
Radna Maria Łazarz zauważyła też, że "Rada nie ma wpływu na co idą pieniądze. Brakuje podania szczegółów finansowych i konkretów na co idą pieniądze. Nikt nie ma nic przeciwko Dniom Łazarza, ale chcemy wiedzieć na jakie cele przekazujemy fundusze."
Podobnego zdania był radny Jacek Pucher.
Wypowiedzi radnych nie są stanowiskiem całej Rady Osiedla Świętego Łazarza.

Radni prawie jednomyślnie przyjęli też kilka uchwał. W sumie podczas głosowań nad projektami uchwał rada uruchomiła w środę 5 800 złotych środków finansowych ze swojego budżetu (który wynosi 300 tys. zł).

1. Uchwała w sprawie uruchomienia środków w wysokości 800 zł. na organizację turnieju koszykówki dla szkół gimnazjalnych:
głosowało: 18, za: 17, przeciw: 0, wstrzymało się: 1
2. Uchwała w sprawie organizacji konkursu "Nasz Fyrtel" w wysokości 800 zł w Szkole Podstawowej nr 26:
głosowało: 17, za: 16, przeciw: 0, wstrzymało się: 1
3. Uchwała w sprawie uruchomienia środków w wysokości 1000 zł na festyn szkolny w Szkole Podstawowej nr 26:
głosowało: 18, za: 17, przeciw: 0, wstrzymało się: 1
4. Uchwała w sprawie uruchomienia środków w wysokości 800 zł na organizację konkursu plastycznego "Nasz Łazarz" w Młodzieżowym Domie Kultury nr 3:
głosowało: 18, za: 17, przeciw: 0, wstrzymało się: 1
5. Głosowanie w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej do XV edycji konkursu "Zielony Poznań":
głosowało: 18, za: 11, przeciw: 2, wstrzymało się: 5
6. Uchwała w sprawie uruchomienia środków w wysokości 10 tysięcy złotych na współorganizację XIX Dni Łazarza:
głosowało: 18, za: 0, przeciw: 1, wstrzymało się: 17
7. Uchwała w sprawie uruchomienia środków w wysokości 1200 złotych w sprawie przyznania dotacji do VIII Turnieju Piłki Nożnej w Szkole Podstawowej nr 9:
głosowało: 18, za: 18, przeciw: 0, wstrzymało się: 0
8. Uchwała w sprawie uruchomienia środków w wysokości 1200 złotych w sprawie przyznania dotacji do VIII Turnieju Piłki Nożnej w Szkole Podstawowej nr 9:
głosowało: 18, za: 18, przeciw: 0, wstrzymało się: 0

Rada wybrała też reprezentację na Posiedzenie Kapituły Tytułu "Człowiek Roku 2008 Osiedla Łazarz", która odbędzie się w piątek, 6 czerwca o godz. 19:00 w Klubie Osiedlowym "Krąg". Reprezentować będą ją Wiceprzewodniczący Rady – Anna Nawrot oraz Grzegorz Nowicki.

Sesja jednak nie została zakończona. Rada postanowiła zawiesić sesję i kontynuować ją za tydzień, w środę 4 czerwca o godz. 18:30.
Od maja będziemy dla Państwa relacjonować sesje rad osiedlowych – zarówno Świętego Łazarza jak i Osiedla Targowego.


Komentarze (27)

08-07-2008 17:52:19
Dominik
Panowie radni zapomnieli, że dano im decyzję w sprawie wydawania części naszych podatków. Żada łaska, że wydają też na chodniki. Bardzij jednak zależy im na chwale i podziękowaniach maluczkich. Wszyscy chba jednak nie dostaniecie się do Rady Miasta. Więcej pokory i życzliwości dla ludzi - chciaż na Was nie głosowali!
03-06-2008 07:38:58
ja jestem
stado jołopów z was ktorzy nie widzicie spolecznej pracy rady
02-06-2008 22:50:26
NIKT
Drogi Rany numer 2 Rozumiem, ze kazdy kto wyrazi swoja opinię nie będącą panegirykiem na cześć Jasnie Oświeconych Rady to nie zasługuje na opinie inteligentnego interlekutora? Intermauta o nicku lazarus ma racje według mnie w 100 procentach! A chodniki... Czy gdyby nie udało sie znaleśc Wam drodzy Radni z nagonki kandydatów na łazarskich radnych to co ,Łazarz był pozbawiony wszelkich inwestycji? Nawet owych chodników /realizowanych wedłuch georafii: kto, gdzie /ważny/ mieszka?' Wasza bezradność tzn rajcowska radność została uwidoczniona we frekwencji! Po prostu litości Panie i Panowie!
31-05-2008 18:13:42
radny 2
Kolejny inteligentny komentarz, gdyby nie rada osiedla to dalej na lazarzu chodniki nie byłyby wymienione, tylko wy poprostu nie wiecie czym zajmuja sie rady osiedli wiec radze najpierw [poczytac np. wiesci lazarskie a potem zabierac głos w dyskusji
30-05-2008 18:12:12
lazarus
Widząc obydwie rady i swiety lazarz i targowe wnioskuje jedno - po co nam rady osiedli. Udowodniły to wybory, chociażby ich frekwencja. W większości przypadków pewnie głosowały rodziny i znajomy samych radnych. Bardzo dobrze, że miasto chce utworzyć rady dzielnic. madzia, radny ale macie dylematy. Jak macie jakieś pretensje względem siebie to wymieńcie się mailami/telefonami i powiedzcie sobie co macie do powiedzenia.
30-05-2008 17:20:15
madzia
Dobrze droga redakcjo. Skoro jestem głupia, mało inteligentna, nie znam polszczyzny, mam pretensje i skoro wedlug radnego nie jestem Madzia to nie będę się już w tym wątku wypowiadać. Powodzenia radni samorządu pomocniczego miasta Poznania Rady Osiedla Świętego Łazarza .
30-05-2008 16:30:36
REDAKCJA
Użytkownik o nicku "madzia" nie ma takiego obowiązku. W komentarzach nie trzeba podawać swoich danych osobowych.
30-05-2008 16:11:16
radny
Przedstaw się zatem
30-05-2008 16:10:48
REDAKCJA
Uprzejmie prosi się użytkowników o nickach madzia i radny o zachowanie życzliwości względem siebie. Redakcja czuwa i kontroluje wypowiedzi. W przypadku złamania regulaminy komentarze będą usuwane.
30-05-2008 16:06:12
madzia
A może kto według Ciebie? Mam Ci podać swoje nazwisko, abym była wiarygodna? A po za tym nie startowałam w wyborach. Jeśli według ciebie nie ja to kto to? Może podejrzewasz pana redaktora? Po za tym nie sądzę, aby był on przeciwko radzie.
30-05-2008 15:53:32
radny
Nie ubliżałem ? Madzia?? A może to nie Madzia lecz ktoś inny ?
30-05-2008 12:23:54
mieszkaniec lazarza
dajmy radzie świety spokój, dopiero zaczeli kadencje, a Pani ma chyba narazie nie uzasadnione pretensje. Wybraliśmy radnych i nalezy im zaufac, szczegolnie ze w poprzedniej kadencji duzo spraw zalatwili
30-05-2008 11:26:04
madzia
Radny 2 widocznie kulturą nie grzeszysz. Ja Tobie nie ubliżałem. Bardzo dziękuje za takich radnych. Chamstwo nie zna granic.
30-05-2008 07:43:12
radny 2
Naucz się lepiej poprawnej polszczyzny bo w jezyku polskim nie ma słowa "wszedłam", a poziom twojej wypowiedzi jest tak niski ,ze aż szkoda klawiatury ,zeby na te bzdury odpisywać . Jak jesteś taka ciekawa co sie dzieje to mozesz przyjść na sesje jako słuchacz, ale napewno i tak nie bedzie ci sie chciało. I jeszcze jedno , my tez pracujemy po 12 godz. a w radzie zasiadamy społecznie, nie za diety. Nie dziwie sie ,ze nikt nie oddał na ciebie głosu!!
30-05-2008 01:06:22
madzia
Tak jeszcze wszedłam tutaj z ciekawosci zobaczyć komentarze i niesłychane, ze radni zaglądają na lazarz.pl i jeszcze nie w godzinach pracy. Niesłychane.
30-05-2008 00:11:29
Jacek_P
Witam serdecznie użytkownika Madzia. Rozumiem, że startowała Pani w wyborach i się nie udało - stąd ta krytyka. Polecam lekturę: http://www.lazarz.pl/?menu=20&ID=3 - Pan Redaktor opisał tam dokładnie co poprzedniej Radzie udało się osiągnąć. Myślę, ze przy budżecie Rady sięgającym 300 tys. złotych rocznie oraz biorąc pod uwagę fakt, że Radni pracują społecznie to jest całkiem dużo. Zachęcam także do lektury Wieści Łazarskich - są także dostępne na lazarz.pl Co zrobiliśmy do tej pory? No cóż - w tym składzie działamy od trochę więcej niż miesiąca - dopiero po wyborze Zarządu Rada będzie mogła przystąpić do pracy. Pozdrawiam
29-05-2008 22:30:08
radny
Niestety nawet merytorycznie jest z Tobą krucho. Radzę naprawdę dobrze rozeznać się w temacie a później dopiero zabierać głos. Dochodzę do pewności, że nie warto z Tobą dalej rozmawiać, bo z ludźmi, którzy nie znają sprawy trudno rozmawiać prawda?
29-05-2008 22:22:10
madzia
Najlepiej chować głowę w piasek. Dziękuje bardzo za takie rady osiedli, które źle rozplanowywują fundusze i nawet co wynika z artykułu nie potrafią wybrać zarządu. Na szczęście miasto planuje reformę samorządową, w której zasiądą urzędnicy, a nie radni amatorzy.
29-05-2008 21:49:48
radny
Pozostawiam Twoja wypowiedz bez komentarza. Ręce opadają jedynie.
29-05-2008 21:37:05
madzia
po za tym radny, w porównaniu do Ciebie ja pracuje i to czasami po 12 godzin dziennie, a nie obijam się
29-05-2008 21:35:52
madzia
Ja nie zostałam wybrana jako radna. To was radni wybrali wyborcy, nie mnie. Mam prawo ponarzekać, bo co do tej pory zrobiliście?
29-05-2008 21:04:16
radny
Popieram mojego kolegę!!!! Narzekać że się nic nie wie i że nie ma informacji łatwo, proponuję się do roboty na rzecz mieszkańców zabrać a nie na forum narzekać.
29-05-2008 17:22:49
madzia
Sam się punknij radny. Widać jak traktujesz mieszkańców i swoich wyborców. Po za tym kultura nakazałaby przedstawić się. Ja poniekąd to zrobiła po przez podanie swojego imienia. Teraz Twoja kolej.
29-05-2008 17:05:17
radny 2
trzeba było czytac wiesci lazarskie to bys wiedziala co sie dzieje, napewno masz to gdzies co sie dzieje na sesjach i nie chciało by ci sie tam siedziec za darmo ale pisac bzdury on tym ze nic nie wiadom o co sie dzieje na sesjach to potrawisz napisac, puknij sie w głowe!!
29-05-2008 16:41:24
madzia
Jakoś nie zauważyłam, aby taka informacja do mnie i moich sąsiadów dotarła.
29-05-2008 11:48:38
radny
Mieszkańcy i wyborcy zawsze byli informowani, co się dzieje. Każdy kto chciał wiedzieć to wiedział ;P
29-05-2008 11:23:45
madzia
Brawo redakcja! W końcu skończy się ściemnianie, utajnianie i samowolka. Mieszkańcy i wyborcy chcą wiedzieć co się dzieje.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: