Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Na starym Grunwaldzie" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Na starym Grunwaldzie"
19-06-2012 10:53   Janusz Ludwiczak
Za kilka dni ukaże się album na temat domów i ich mieszkańców na osiedlu willowym Ostroroga-Zakręt. Z tej okazji Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza na spotkania promocyjne i autorskie, które odbędą się w restauracji "Villa Magnolia" przy ul. Głogowskiej oraz w galerii zewnętrznej wzdłuż ul. Marcelińskiej.

Osiedle willowe w rejonie ulicy Ostroroga i Zakręt powstało w latach międzywojennych na poznańskim Grunwaldzie i było zamieszkałe przez poznańską elitę głównie bankiersko-adwokackiego świata. Autorzy książki - Aleksandra Paradowska oraz Piotr Korduba przygotowali interesujące opowieści, łączące (podobnie jak w książce "Sołacz. Domy i ludzie" P. Korduby) wiedzę wynikłą ze studiów nad architekturą z tą przekazaną przez rodziny właścicieli i najemców domów. Czytelnicy znajdą w albumie wzruszające historie z lat wojennych i powojennych, unikatowe zdjęcia archiwalne oraz współczesne Wojciecha Gajtkowskiego.

W czwartek, o godz. 18:00 w restauracji "Villa Magnolia" przy ul. Głogowskiej 40 odbędzie się spotkanie autorskie i promocyjne (wstęp za zaproszeniami).

Drugie spotkanie zaplanowano na 30 czerwca, godz. 19:00 w Winiarni "Pod Czarnym Kotem", przy zbiegu ulic Marcelińskiej i Wolsztyńskiej. Spotkanie będzie połączone z wernisażem wystawy zdjęć starego Grunwaldu w galerii zewnętrznej wzdłuż ul. Marcelińskiej (wstęp wolny).


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: