Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Na starym Grunwaldzie" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Na starym Grunwaldzie"
19-06-2012 10:53   Janusz Ludwiczak
Za kilka dni ukaże się album na temat domów i ich mieszkańców na osiedlu willowym Ostroroga-Zakręt. Z tej okazji Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza na spotkania promocyjne i autorskie, które odbędą się w restauracji "Villa Magnolia" przy ul. Głogowskiej oraz w galerii zewnętrznej wzdłuż ul. Marcelińskiej.

Osiedle willowe w rejonie ulicy Ostroroga i Zakręt powstało w latach międzywojennych na poznańskim Grunwaldzie i było zamieszkałe przez poznańską elitę głównie bankiersko-adwokackiego świata. Autorzy książki - Aleksandra Paradowska oraz Piotr Korduba przygotowali interesujące opowieści, łączące (podobnie jak w książce "Sołacz. Domy i ludzie" P. Korduby) wiedzę wynikłą ze studiów nad architekturą z tą przekazaną przez rodziny właścicieli i najemców domów. Czytelnicy znajdą w albumie wzruszające historie z lat wojennych i powojennych, unikatowe zdjęcia archiwalne oraz współczesne Wojciecha Gajtkowskiego.

W czwartek, o godz. 18:00 w restauracji "Villa Magnolia" przy ul. Głogowskiej 40 odbędzie się spotkanie autorskie i promocyjne (wstęp za zaproszeniami).

Drugie spotkanie zaplanowano na 30 czerwca, godz. 19:00 w Winiarni "Pod Czarnym Kotem", przy zbiegu ulic Marcelińskiej i Wolsztyńskiej. Spotkanie będzie połączone z wernisażem wystawy zdjęć starego Grunwaldu w galerii zewnętrznej wzdłuż ul. Marcelińskiej (wstęp wolny).


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: