Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Młodzi harcerze obchodzili 10-lecie powstania swojej drużyny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Młodzi harcerze obchodzili 10-lecie powstania swojej drużyny
17-06-2012 22:27   Janusz Ludwiczak
W sobotę 277 Poznańska Drużyna Harcerska "Quendi", która skupia młode harcerki i młodych harcerzy świętowała 10-lecie powstania swojej drużyny. Z tej okazji w Klubie Osiedlowym "Krąg" odbył się uroczysty apel, gra miejska ulicami Łazarza, a na koniec wszyscy spotkali się na bankiecie, w trakcie którego czekał ogromny tort z dziesięcioma świeczkami.

Dokładnie 10 lat temu, 12 czerwca 2002 roku powołana została 277 Poznańska Drużyna Harcerska "QUENDI" im. Adama Wodziczki, w której działają młodzi harcerze i harcerki, głównie ze szkół podstawowych. Obecnie 277 PDH liczy 22 osoby, gdzie przeważają młode panie (harcerzy jest tylko siedem).

277 Poznańska Drużyna Harcerska pierwszą zbiórkę miała już 11 lat temu, w 2001 roku. Pierwszy rok był dla nas próbny. Spotykaliśmy się w Szkole Podstawowej nr 77, a rok później harcówka przeniosła się do budynku Klubu "Krąg". Wtedy oficjalnie 12 czerwca 2002 roku powołana została 277 PDH QUENDI. Pół roku później rozpoczęliśmy przyznawanie plakietek w kształcie liścia. Od samego początku jesteśmy koedukacyjną drużyną, mamy zarówno męskie jak i żeńskie zastępy. Wyróżnia nas to z tłumu, że prowadzimy działalność ekologiczną i dbamy o środowisko. Nasze działania skierowane są ku przyrodzie - wyjaśnia hm. Magdalena Kaczmarek, drużynowa 277 PDH "QUENDI".

Mamy obecnie 4 zastępy (Avari, Teleri, Sandari i Nandari), które spotykają się trzykrotnie w ciągu miesiąca na zbiórkach. Raz do roku wyjeżdżamy też na dwutygodniowe obozy, podczas których śpimy pod namiotami, uczestniczymy w wyprawach. Na takich obozach jest mnóstwo atrakcji, sami sobie gotujemy, organizujemy ogniska - dodaje drużynowa Magdalena Kaczmrek.

Sobotni jubileusz rozpoczął się od uroczystego apelu drużyny. Później młodzi harcerze i młode harcerki wzięły udział w grze miejskiej, która odbywał się w granicach dzielnicy Łazarz. Wieczorem wszyscy spotkali się na bankiecie, w trakcie którego odbyły się występy zastępów, konkursy i prezentacje, a na koniec czekał ogromny tort.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

do 20-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena. Targi gier i multimediów

19

paź

do 20-10-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Wystawa storczyków

20

paź

Poznań * Łazarz
20. Poznań Maraton

25

paź

do 26-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva seniorzy" - targi dla osób 50+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: