Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Tajne spec. znaczenia" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Tajne spec. znaczenia"
09-11-2010 00:51   Janusz Ludwiczak
Spotkanie promujące książkę "TAJNE spec. znaczenia" autorstwa Krzysztofa Kaźmierczaka odbędzie się w księgarni Sursum Corda przy Rynku Łazarskim.

Książka autorstwa Krzysztofa M. Kaźmierczaka "Tajne specjalnego znaczenia" poświęcona jest nieznanym wydarzeniom w czasach poprzedniego ustroju, jakie miały miejsce w Wielkopolsce. Autor, który jest dziennikarzem "Głosu Wielkopolskiego" dotarł do wielu tajnych dokumentów służb specjalnych w PRLu.

Krzysztof Kaźmierczak porusza m.in. sprawę starcia polskich żołnierzy z Armią Czerwoną na dworcu w Lesznie w 1947 roku oraz utajnioną katastrofę bombowca w Poznaniu w 1952 roku, a także przedstawia nieznanych bohaterów historii najnowszej oraz ludzi, którzy stali po stronie systemu komunistycznego i aktywnie go wspierali.

"TAJNE spec. znaczenia" jest rozszerzeniem tematów podejmowanych przez dziennikarza na łamach "Głosu Wielkopolskiego". W książce znalazły się także wydarzenia dotąd nigdzie nie przedstawiane w publikacjach historycznych i prasowych. Według dr Sławomira Cenckiewicza "książka Krzysztofa M. Kaźmierczaka to jedna z niewielu (niestety) prób popularyzowania historii i kulisów życia w Polsce Ludowej".

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Kaźmierczakiem odbędzie się, we wtorek o godz. 18:00 w księgarni Sursum Corda, przy Rynku Łazarskim 1. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki oraz zdobycia autografu autora.


Fot: Krzysztof Kaźmierczak/Wydawnictwo Zysk i S-ka

Komentarze (1)

09-11-2010 16:56:55
wolf
Lepiej uważać na tego typu publikacje, których autorami są dziennikarze. Pan Kaźmierczak też pokazywał, że nie do końca rozumie czasy PRL-u.
Aktualności
Niezapominajka
15

paź

17:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: kantaty włoskie - koncert

16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: