Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Łazarzu będzie "Orlik" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Łazarzu będzie "Orlik"
24-06-2010 04:51   Janusz Ludwiczak
W przyszłym roku na terenie Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego powstanie "Orlik". Oprócz ogrodzonego boiska ze sztuczną trawą powstanie również bieżnia.

W ramach programu "Orlik 2012", który zakłada budowę całorocznych boisk piłkarskich ze sztuczną trawą w każdej gminie miesiąc temu otwarto tego typu obiekt na Wildzie, w pobliżu V Liceum Ogólnokształcącego. "Orliki" powstały też już na Golęcinie przy Zespole Szkół Technicznych czy w Swarzędzu.

W połowie przyszłego roku "Orlik" pojawi się na Łazarzu. Oprócz boiska ze sztuczną trawą przy Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych pojawi się bieżnia.

Podczas otwarcia Orlika na Wildzie przy V LO pozwoliłem sobie skierować pytanie do pana Prezydenta czy w związki z tym, że Wilda w tym roku ma dwa "Orliki" oddane do użytku. Dosyć bogato wygląda oferta "Orlików" na Winogradach, Piątkowie i Ratajach, że warto pomyśleć o Łazarzu. Bardzo się cieszę, że udało się takie miejsce znaleźć. Jest to teren Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych. Od razu ta propozycja zyskała przychylność dyrektora tejże placówki, pana Lecha Sadowskiego. Wszystkie niezbędne dokumenty zostały przedłożone komisji, która prowadziła wstępną klasyfikację tych obiektów, które miałyby być zlokalizowane w roku następnym. Udało się uzyskać już potwierdzoną informację, że "Orlik" będzie również na Łazarzu. Myślę, że zwiększy to atrakcyjność i ofertę szkoły, ale pozwoli też na pracę z młodzieżą, ponieważ głównie oni są adresatami budowy tego typu obiektów. Widzimy to na przykładzie tych wildeckich "Orlików", gdzie chętnie korzysta z nich poznański klub Warta - powiedział Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (2)

28-06-2010 13:58:43
ojej
kurcze - ale przeciez boisko będzie generowało panu Sławkowi z waszego Lazarza halas - jak on to zniesie
24-06-2010 23:20:35
Adi
No szkoda że dopiero teraz bo akurat jutro zostane absolwentem tej że szkoły. Ale przy da się naprawde. Nawet ja z checią bede przychodził pokopać piłke :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

27

lis

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Katarzynki
• nauka jazdy tramwajem
• zwiedzanie Izby Pamięci
• wystawa modeli papierowych, w skali HD i z klocków Lego w godz. 12:00-16:00

Dworzec Zachodni
Katarzynki
• wystawa taboru historycznego i współczesnego
• wystawa pojazdów technicznych
przystanek PeSTki - w godz. 12:00-16:00

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: