Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W niedzielę sklepy będą otwarte - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W niedzielę sklepy będą otwarte
09-12-2023 15:52   Janusz Ludwiczak
Nie w Wigilię, a 10 grudnia będą mogły być otwarte sklepy. Na początku grudnia Sejm przyjął zmianę ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

Pierwotnie niedziele handlowe miały obowiązywać 17 grudnia i w samą Wigilię, 24 grudnia.

Na początku miesiąca Sejm zdecydował, że niedziela handlowa zostanie przeniesiona z 24 grudnia na 10 grudnia, tak by sprzedawcy nie musieli pracować w Wigilię. Znowelizowaną ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta podpisał prezydent RP Andrzej Duda.

Zgodnie z przepisami ustawy jeżeli niedziela poprzedzająca pierwszy dzień Bożego Narodzenia przypada na dzień 24 grudnia, zakaz handlu nie będzie obowiązywał w dwie kolejne niedziele poprzedzające niedzielę przypadającą na dzień 24 grudnia. Jednocześnie w ustawie wskazano, że jeżeli dzień 24 grudnia przypada w danym roku w niedzielę to objęty jest on zakazem handlu.

Przypomnijmy, że od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku, w tym poprzedzające święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia.

W najbliższą niedzielę, 10 grudnia oraz za tydzień, 17 grudnia otwarte będą mogły być wszystkie sklepy, przede wszystkim "sieciówki", czyli sklepy m.in. Biedronka, Lidl czy Netto, a także E.Leclerc czy galeria handlowa Avenida.

Kolejna niedziela handlowa przypadnie 28 stycznia 2024 r.

W pozostałe niedziele obowiązuje zakaz handlu. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1 tys. do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

Zakaz handlu w niedziele nie dotyczy m.in. cukierni, lodziarni, stacji paliw czy kwiaciarni.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: