Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Chłodnej będzie mini park - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Chłodnej będzie mini park
26-10-2023 08:15   Janusz Ludwiczak
Strefa rekreacyjna z ławkami i leżakami miejskimi, plac zabaw dla dzieci, a nawet poidełko z ujęciem wody – przy ul. Chłodnej ma powstać park kieszonkowy.

Mini park ma powstać po południowej stronie ulicy Chłodnej, obok bloku przy ul. Głogowskiej 91a-c.

– Na dolnym Łazarzu nie ma zbyt wielu miejskich działek, które można by wykorzystać na ogólnodostępne tereny zieleni. Jedna z nielicznych znajduje się przy ul. Chłodnej, po lewej stronie, idąc w kierunku ul. Głogowskiej. Dziś to niedostępny od ulicy teren, o powierzchni około 503 m². To na nim powstanie ogólnodostępny skwer – wyjaśnia Andrzej Janowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Podczas ubiegłotygodniowej sesji łazarscy radni pozytywnie zaopiniowali koncepcję projektu skweru przy ul. Chłodnej, który na zlecenie Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta poznańskiego magistratu przygotowuje pracownia Bułat Architekci ¬– to ta sama, co zaprojektowała nowy Rynek Łazarski.

– Projektanci przyjęli, że najważniejszym założeniem jest uporządkowanie przestrzeni, zaplanowanie zieleni oraz infrastruktury towarzyszącej. Pojawią się rabaty z kwitnącymi krzewami i bylinami o nieformalnym charakterze. W połączeniu z wyeksponowanymi rosnącymi na działce drzewami ma to stworzyć jasną, przejrzystą i przyjazną w odbiorze przestrzeń. W centralnej i północnej części (czyli od ul. Chłodnej) przewidziano strefę rekreacyjną z ławkami oraz wydzieloną strefę z leżakami miejskimi. Dla stworzenia strefy atrakcyjnej dla dzieci, zostanie wykorzystane naturalne wzniesienie terenu. Ścieżki na terenie skweru zostaną wykonane z nawierzchni wodoprzepuszczalnej. Część ścieżek będzie wykonana w formie drewnianych traktów wyniesionych ponad teren, tak, aby nie uszkodzić korzeni rosnących drzew. Przewidziano ławki, kosze na śmieci, parkowe latarnie. Elementy oświetlenia mają pozwolić na wprowadzenie budek lęgowych dla jerzyka zwyczajnego. Ma też zostać zamontowane poidło połączone z ujęciem wody w pobliżu głównego wejścia od strony ulicy Chłodnej – objaśnia Andrzej Janowski z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Koncepcja parku kieszonkowego zakłada również możliwość połączenia z podwórzami bloku przy ul. Głogowskiej 91C oraz kamienicy przy Głogowskiej 93.

– Dzięki temu powstanie "zielony łącznik" od ul. Głogowskiej do ul. Chłodnej. Główne wejście znajdować się będzie od ul. Chłodnej, gdzie zostanie odtworzona drewniana brama – podsumowuje Andrzej Janowski.


Kliknij, aby zobaczyć w większej rozdzielczości/a> Projekt: Bułat Architekci/UMP


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: