Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za ponad milion złotych wyremontują przejazd na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Dmowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za ponad milion złotych wyremontują przejazd na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Dmowskiego
27-04-2023 08:47   Janusz Ludwiczak
Od soboty przez cały długi weekend tramwaje linii nr 1, 7 i 11 nie będą jeździć ulicą Hetmańską, pomiędzy Głogowską i 28 Czerwca 1956 r. Z Łazarza na Wildę będzie można dojechać autobusem "za tramwaj". Wszystko z powodu remontu przejazdu tramwajowego na skrzyżowaniu z ul. Dmowskiego. Prace będą kosztować nieco ponad milion złotych.

Jak już informowaliśmy na początku marca MPK ogłosiło przetarg na remont torowiska i przejazdu tramwajowego na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej z Dmowskiego.

– Zamiast popękanego z ubytkami przejazdu asfaltowego w tym miejscu pojawi się przejazd z płyt gumowych. Wykorzystanie tej technologii oznacza większą trwałość i ograniczenie hałas. Podobne przejazdy są już w wielu miejscach w Poznaniu i doskonale sprawdzają się – tłumaczyła Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka MPK.

Wykonawcy mogli składać oferty do 7 marca. Jednak MPK nie poinformowało o wynikach przetargu. Na dodatek informacja o zamówieniu zniknęła ze strony internetowej przewoźnika. Dopiero po drugim naszym zapytaniu poznaliśmy szczegóły przetargu.

– Postępowanie przeprowadzone zostało zgodnie z Regulaminem udzielania zamówień w MPK Poznań Sp. z o. o. nieobjętych ustawą Prawo Zamówień Publicznych. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma LWZ Sp. z o.o. Wartość netto zamówienia: 1 049 800,00 zł – wyjaśnia portalowi Lazarz.pl Agnieszka Smogulecka z MPK.

Prace związane z remontem przejazdu tramwajowego na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego rozpoczną się w sobotę i prowadzone będą przez cały długi weekend.

– Podczas prac na odcinku około 40 metrów wymieniona zostanie cała konstrukcja torowiska. Wymieniona zostanie również nawierzchnia na przejściu dla pieszych oraz przejazdach: rowerowym i drogowym. Zostanie ona wykonana z płyt gumowych – wykorzystanie tej technologii oznacza większą trwałość i ograniczenie hałasu. W efekcie prac poruszanie się w tym rejonie stanie się – dla wszystkich uczestników ruchu – bardziej bezpieczne i komfortowe – objaśnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

W związku z wprowadzonymi pracami od 29 kwietnia do 3 maja tramwaje linii nr 1, 7 i 11 nie będą kursować ulicą Hetmańską, na odcinku od Głogowskiej do ul. 28 Czerwca 1956 r. Bimby pojadą objazdem przez Wildę i dalej ul. Wierzbięcice, Matyi i Mostem Dworcowym, a następnie "jedynka" i "siódemka" przez Głogowską i Hetmańska, zaś "jedenastka" skręci w ul. Roosevelta i stałą trasą pojedzie na pętlę Piątkowska.

Z Łazarza na Wildę dojazd umożliwią autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T1.

Ponadto aż do 7 maja autobusy linii nr 179 w kierunku Raszyna, os. Kopernika i pętli Kacza pojadą ulicą Górecką, Krauthofera i Dmowskiego, po czym skręcą w lewo i zawrócą na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Kolejowej. Dodatkowo autobusy "179" zatrzymywać będą się na przystanku "Kolejowa", po północnej stronie ulicy ul. Hetmańskiej (przy skwerze).

Z utrudniemiami muszą liczyć się również kierowcy.

– W czasie prowadzenia prac niemożliwy będzie przejazd przez skrzyżowanie ulicą Dmowskiego oraz skręcanie w relacjach na co dzień wiodących przez torowisko. Jezdnia na ul. Hetmańskiej będzie – wraz z postępem prac – ulegać zwężeniom. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i stosowanie się do oznakowania – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Dodajmy, że torowisko w tym miejscu było kompleksowo remontowane 9 lat temu.

Zmiany w komunikacji w długi weekend:

Linia tramwajowa nr 1:
JUNIKOWO – Grunwaldzka – rondo Jeziorańskiego – Reymonta – Hetmańska – Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 r. – Hetmańska – rondo Starołęka – Hetmańska – rondo Żegrze – Żegrze – Chartowo – Piaśnicka (tunel) – Szwedzka – FRANOWO

Linia tramwajowa nr 7:
OGRODY – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – rondo Jeziorańskiego – Reymonta – Hetmańska – Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 r. – Hetmańska – rondo Starołęka – Zamenhofa – rondo Rataje – Jana Pawła II – rondo Śródka – Podwale – ZAWADY.

Linia tramwajowa nr 11:
UNII LUBELSKIEJ – rondo Żegrze – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 r. – Wierzbięcice – Matyi – Most Dworcowy – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Pułaskiego – Al. Wielkopolska – Sołacz – Winiary – PIĄTKOWSKA.

Autobus "za tramwaj" – linia T1:
GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA (przystanek linii nr 179) – Hetmańska – Dolna Wilda (nawrót) – Hetmańska – Głogowska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA
(przystanek na ul. Głogowskiej za skrzyżowaniem z ul. Hetmańską).

Linia autobusowa nr 179 (do 7 maja):
DĘBIEC PKM – … – Górecka – Krauthofera – Dmowskiego – Hetmańska – nawrót na skrzyżowaniu z ul. Kolejową – Hetmańska – Arciszewskiego – … – KACZA
W kierunku przeciwnym bez zmian.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: