Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za ponad milion złotych wyremontują przejazd na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Dmowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za ponad milion złotych wyremontują przejazd na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Dmowskiego
27-04-2023 08:47   Janusz Ludwiczak
Od soboty przez cały długi weekend tramwaje linii nr 1, 7 i 11 nie będą jeździć ulicą Hetmańską, pomiędzy Głogowską i 28 Czerwca 1956 r. Z Łazarza na Wildę będzie można dojechać autobusem "za tramwaj". Wszystko z powodu remontu przejazdu tramwajowego na skrzyżowaniu z ul. Dmowskiego. Prace będą kosztować nieco ponad milion złotych.

Jak już informowaliśmy na początku marca MPK ogłosiło przetarg na remont torowiska i przejazdu tramwajowego na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej z Dmowskiego.

– Zamiast popękanego z ubytkami przejazdu asfaltowego w tym miejscu pojawi się przejazd z płyt gumowych. Wykorzystanie tej technologii oznacza większą trwałość i ograniczenie hałas. Podobne przejazdy są już w wielu miejscach w Poznaniu i doskonale sprawdzają się – tłumaczyła Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka MPK.

Wykonawcy mogli składać oferty do 7 marca. Jednak MPK nie poinformowało o wynikach przetargu. Na dodatek informacja o zamówieniu zniknęła ze strony internetowej przewoźnika. Dopiero po drugim naszym zapytaniu poznaliśmy szczegóły przetargu.

– Postępowanie przeprowadzone zostało zgodnie z Regulaminem udzielania zamówień w MPK Poznań Sp. z o. o. nieobjętych ustawą Prawo Zamówień Publicznych. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma LWZ Sp. z o.o. Wartość netto zamówienia: 1 049 800,00 zł – wyjaśnia portalowi Lazarz.pl Agnieszka Smogulecka z MPK.

Prace związane z remontem przejazdu tramwajowego na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego rozpoczną się w sobotę i prowadzone będą przez cały długi weekend.

– Podczas prac na odcinku około 40 metrów wymieniona zostanie cała konstrukcja torowiska. Wymieniona zostanie również nawierzchnia na przejściu dla pieszych oraz przejazdach: rowerowym i drogowym. Zostanie ona wykonana z płyt gumowych – wykorzystanie tej technologii oznacza większą trwałość i ograniczenie hałasu. W efekcie prac poruszanie się w tym rejonie stanie się – dla wszystkich uczestników ruchu – bardziej bezpieczne i komfortowe – objaśnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

W związku z wprowadzonymi pracami od 29 kwietnia do 3 maja tramwaje linii nr 1, 7 i 11 nie będą kursować ulicą Hetmańską, na odcinku od Głogowskiej do ul. 28 Czerwca 1956 r. Bimby pojadą objazdem przez Wildę i dalej ul. Wierzbięcice, Matyi i Mostem Dworcowym, a następnie "jedynka" i "siódemka" przez Głogowską i Hetmańska, zaś "jedenastka" skręci w ul. Roosevelta i stałą trasą pojedzie na pętlę Piątkowska.

Z Łazarza na Wildę dojazd umożliwią autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T1.

Ponadto aż do 7 maja autobusy linii nr 179 w kierunku Raszyna, os. Kopernika i pętli Kacza pojadą ulicą Górecką, Krauthofera i Dmowskiego, po czym skręcą w lewo i zawrócą na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Kolejowej. Dodatkowo autobusy "179" zatrzymywać będą się na przystanku "Kolejowa", po północnej stronie ulicy ul. Hetmańskiej (przy skwerze).

Z utrudniemiami muszą liczyć się również kierowcy.

– W czasie prowadzenia prac niemożliwy będzie przejazd przez skrzyżowanie ulicą Dmowskiego oraz skręcanie w relacjach na co dzień wiodących przez torowisko. Jezdnia na ul. Hetmańskiej będzie – wraz z postępem prac – ulegać zwężeniom. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i stosowanie się do oznakowania – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Dodajmy, że torowisko w tym miejscu było kompleksowo remontowane 9 lat temu.

Zmiany w komunikacji w długi weekend:

Linia tramwajowa nr 1:
JUNIKOWO – Grunwaldzka – rondo Jeziorańskiego – Reymonta – Hetmańska – Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 r. – Hetmańska – rondo Starołęka – Hetmańska – rondo Żegrze – Żegrze – Chartowo – Piaśnicka (tunel) – Szwedzka – FRANOWO

Linia tramwajowa nr 7:
OGRODY – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – rondo Jeziorańskiego – Reymonta – Hetmańska – Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 r. – Hetmańska – rondo Starołęka – Zamenhofa – rondo Rataje – Jana Pawła II – rondo Śródka – Podwale – ZAWADY.

Linia tramwajowa nr 11:
UNII LUBELSKIEJ – rondo Żegrze – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 r. – Wierzbięcice – Matyi – Most Dworcowy – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Pułaskiego – Al. Wielkopolska – Sołacz – Winiary – PIĄTKOWSKA.

Autobus "za tramwaj" – linia T1:
GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA (przystanek linii nr 179) – Hetmańska – Dolna Wilda (nawrót) – Hetmańska – Głogowska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA
(przystanek na ul. Głogowskiej za skrzyżowaniem z ul. Hetmańską).

Linia autobusowa nr 179 (do 7 maja):
DĘBIEC PKM – … – Górecka – Krauthofera – Dmowskiego – Hetmańska – nawrót na skrzyżowaniu z ul. Kolejową – Hetmańska – Arciszewskiego – … – KACZA
W kierunku przeciwnym bez zmian.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

do 22-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Common Future - Kongres Odbudowy Ukrainy

23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze dla dzieci i rodziców/dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com - liczba miejsc ograniczona

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: