Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Jacek Jaśkowiak z absolutorium - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Jacek Jaśkowiak z absolutorium
08-07-2020 00:23   Janusz Ludwiczak
Rada Miasta Poznania udzieliła prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi absolutorium i wotum zaufanie za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Za było 21 radnych. Przeciw było tylko 9 radnych PiS (Przemysław Alexandrowicz, Lidia Dudziak, Michał Grześ, Ewa Jemielity, Łukasz Kapustka, Krzysztof Rosenkiewicz, Mateusz Rozmiarek, Klaudia Strzelecka i Sara Szynkowska vel Sęk).

Wcześniej prezydent Jacek Jaśkowiak przedstawił raport o stanie miasta, w którym podkreślił, że Poznań zajmuje drugie miejsce po Warszawie pod względem PKB na jednego mieszkańca oraz pod względem liczby działających firm (jest ich w Poznaniu 115 tysięcy), a w Poznaniu jest najniższe bezrobocie w Polsce.

Prezydent zapewnił, że miasto dba o rozwój zrównoważonego transportu kupując m.in. autobusy elektryczne.

W 2019 roku dochody budżetu wyniosły 4,16 mld zł. Znaczną ich częścią były udziały w podatkach PIT i CIT, które wyniosły 1,39 mld. Kwota ta mogłaby być aż o 45 mln większa, gdyby nie zmiany w naliczaniu podatku PIT, jakie jesienią 2019 roku wprowadził w życie rząd. Wydatki miasta zamknęły się w kwocie 4,19 mld zł. Wśród wydatków majątkowych miasto przeznaczyło najwięcej, bo aż 414 mln zł na inwestycje związane z transportem. W dziedzinie wydatków bieżących najwięcej wydano na oświatę (1,18 mld zł), następnie na politykę społeczną, zdrowie i rodzinę (836 mln zł) oraz transport (719 mln zł).


Fot: Urząd Miasta Poznania

Komentarze (1)

09-07-2020 09:45:33
pyra
Prawie polowa Radnych nie dala absolutorium Jaskowiakowi. O czym to swiadczy ? Baaaaardzo kiepski gospodarz miasta. Jaskowiak jest politykiem, wiecej dla niego znaczy walka o wplywy PO w kraju niz bycie obiektywnym, dobrym, inteligentnym prezydentem Poznania. Obiecuje drzewka za glosy na PO, zenada.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: