Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Jacek Jaśkowiak z absolutorium - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Jacek Jaśkowiak z absolutorium
08-07-2020 00:23   Janusz Ludwiczak
Rada Miasta Poznania udzieliła prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi absolutorium i wotum zaufanie za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Za było 21 radnych. Przeciw było tylko 9 radnych PiS (Przemysław Alexandrowicz, Lidia Dudziak, Michał Grześ, Ewa Jemielity, Łukasz Kapustka, Krzysztof Rosenkiewicz, Mateusz Rozmiarek, Klaudia Strzelecka i Sara Szynkowska vel Sęk).

Wcześniej prezydent Jacek Jaśkowiak przedstawił raport o stanie miasta, w którym podkreślił, że Poznań zajmuje drugie miejsce po Warszawie pod względem PKB na jednego mieszkańca oraz pod względem liczby działających firm (jest ich w Poznaniu 115 tysięcy), a w Poznaniu jest najniższe bezrobocie w Polsce.

Prezydent zapewnił, że miasto dba o rozwój zrównoważonego transportu kupując m.in. autobusy elektryczne.

W 2019 roku dochody budżetu wyniosły 4,16 mld zł. Znaczną ich częścią były udziały w podatkach PIT i CIT, które wyniosły 1,39 mld. Kwota ta mogłaby być aż o 45 mln większa, gdyby nie zmiany w naliczaniu podatku PIT, jakie jesienią 2019 roku wprowadził w życie rząd. Wydatki miasta zamknęły się w kwocie 4,19 mld zł. Wśród wydatków majątkowych miasto przeznaczyło najwięcej, bo aż 414 mln zł na inwestycje związane z transportem. W dziedzinie wydatków bieżących najwięcej wydano na oświatę (1,18 mld zł), następnie na politykę społeczną, zdrowie i rodzinę (836 mln zł) oraz transport (719 mln zł).


Fot: Urząd Miasta Poznania

Komentarze (1)

09-07-2020 09:45:33
pyra
Prawie polowa Radnych nie dala absolutorium Jaskowiakowi. O czym to swiadczy ? Baaaaardzo kiepski gospodarz miasta. Jaskowiak jest politykiem, wiecej dla niego znaczy walka o wplywy PO w kraju niz bycie obiektywnym, dobrym, inteligentnym prezydentem Poznania. Obiecuje drzewka za glosy na PO, zenada.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: