Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ŁazArt: od Brodziaka i Raczej po Łęctwo i Krąg – można było zwiedzić galerie sztuki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ŁazArt: od Brodziaka i Raczej po Łęctwo i Krąg – można było zwiedzić galerie sztuki
29-06-2020 00:33   Janusz Ludwiczak
O tym, że na Łazarzu jewt sporo miejsc kulturalno-artystycznych można było przekonać się podczas sobotniego spaceru po galeriach sztuki, a także miejscach kulturalnotwórczych.

Galeria "Brodziak", Raczej, Łęctwo, Luka, pracownia ceramiczna, Ogród Łazarz i Klub Osiedlowy "Krąg" – to miejsca, które można było odwiedzić podczas spaceru po galeriach sztuki i miejscach kulturalnych na Łazarzu.

– Postanowiliśmy przybliżyć miejsca, które mogą czynić Łazarz ciekawszy. Wydarzenie "ŁazArt" zostało stworzone dla wszystkich, którzy lubią sztukę i spacery oraz są zainteresowani odwiedzeniem i dogłębnym poznaniem lokalnych galerii i twórców kultury – wyjaśnia Wojciech Kosiedowski z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Jednym z miejsc, które można było odwiedzić podczas "ŁazArt" była pracownia ceramiki, która od dwóch lat mieści się przy ul. Łukaszewicza 34/38.

– Studio ceramiczne działa już od dwóch lat. Powstają tutaj różne naczynia i rzeźby z gliny. Proces tworzenia ceramiku podzielony jest na dwa etapy. Najpierw odbywa się lepienie przedmiotu, po czym wypala się w specjalnym piecu ceramicznym w temperaturze do 1300°C. Przedmiot staje się twardy jak kamień, nie jest rozpuszczalny w wodzie. Następnie dodaje się glazury i ponownie wypieka się w piecu. Tutaj w pracowni prowadzimy również warsztaty ceramiczne – objaśnia Dorota Piekarczyk ze studia Bakcyl.

"ŁazArt" zorganizowały wspólnie Rada Osiedla Św. Łazarz i Centrum Inicjatyw Międzykulturowych "Horyzonty".


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
15

wrz

do 18-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

18

wrz

do 19-09-2020
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert "Wujka Ogórka" w Ogrodzie Łazarz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Iran - Perła Bliskiego Wschodu - wczoraj i dziś

19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: