Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ŁazArt: od Brodziaka i Raczej po Łęctwo i Krąg – można było zwiedzić galerie sztuki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ŁazArt: od Brodziaka i Raczej po Łęctwo i Krąg – można było zwiedzić galerie sztuki
29-06-2020 00:33   Janusz Ludwiczak
O tym, że na Łazarzu jewt sporo miejsc kulturalno-artystycznych można było przekonać się podczas sobotniego spaceru po galeriach sztuki, a także miejscach kulturalnotwórczych.

Galeria "Brodziak", Raczej, Łęctwo, Luka, pracownia ceramiczna, Ogród Łazarz i Klub Osiedlowy "Krąg" – to miejsca, które można było odwiedzić podczas spaceru po galeriach sztuki i miejscach kulturalnych na Łazarzu.

– Postanowiliśmy przybliżyć miejsca, które mogą czynić Łazarz ciekawszy. Wydarzenie "ŁazArt" zostało stworzone dla wszystkich, którzy lubią sztukę i spacery oraz są zainteresowani odwiedzeniem i dogłębnym poznaniem lokalnych galerii i twórców kultury – wyjaśnia Wojciech Kosiedowski z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Jednym z miejsc, które można było odwiedzić podczas "ŁazArt" była pracownia ceramiki, która od dwóch lat mieści się przy ul. Łukaszewicza 34/38.

– Studio ceramiczne działa już od dwóch lat. Powstają tutaj różne naczynia i rzeźby z gliny. Proces tworzenia ceramiku podzielony jest na dwa etapy. Najpierw odbywa się lepienie przedmiotu, po czym wypala się w specjalnym piecu ceramicznym w temperaturze do 1300°C. Przedmiot staje się twardy jak kamień, nie jest rozpuszczalny w wodzie. Następnie dodaje się glazury i ponownie wypieka się w piecu. Tutaj w pracowni prowadzimy również warsztaty ceramiczne – objaśnia Dorota Piekarczyk ze studia Bakcyl.

"ŁazArt" zorganizowały wspólnie Rada Osiedla Św. Łazarz i Centrum Inicjatyw Międzykulturowych "Horyzonty".


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: