Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Siódemka" wróci na Przybyszewskiego, ale "trójka" przestanie kursować - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Siódemka" wróci na Przybyszewskiego, ale "trójka" przestanie kursować
24-06-2020 11:54   Janusz Ludwiczak
Od soboty tramwaje linii nr 7 będą znów jeździć ulicą Przybyszewskiego. Z kolei z Łazarza nie będzie można już bezpośrednio dojechać pod Browar "trójką". Równocześnie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy, co oznacza, że busy i bimby będą jeździć rzadziej. Ponadto z powodu remontu torowiska tramwaje nie pojadą na Sołacz i Winogrady.

Od najbliższej soboty, 27 czerwca "siódemka" nie będzie już jeździć naokoło na Ogrody przez Grunwaldzką, Kaponierę, Roosevelta i Dąbrowskiego. Dobiegają końca prace na ulicy Przybyszewskiego. Została wymieniona już sieć trakcyjna, a słupy trakcyjne przemalowano z kolory zielonego na grafitowy.

– Jednocześnie wymieniono krawędź peronową na przystanku Rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego, a na skrzyżowaniu z Szamarzewskiego – w miejscu, gdzie w przyszłości ma powstać przejście i przejazd rowerowy – trwają przygotowania do montażu płyt gumowych – wyjaśnia Agnieszka Smogulecka, rzecznik prasowy MPK.

Jeden remont się zakończy, kolejny rozpocznie. Od soboty remontowane będzie torowisko na ulicy Roosevelta, Pułaskiego oraz na Przełajowej.

– Kompleksowy remont torowiska ma na celu podniesienie jego jakości i trwałości. Przeprowadzone teraz prace będą procentowały w przyszłości, zapewniając po uruchomieniu trasy na Naramowice pewny, wygodny, bezpieczny i sprawny przejazd tramwajem do centrum. To istotne, bo przeznaczone do modernizacji odcinki nie były remontowane od połowy lat 90., a fragmenty torowiska na ul. Przełajowej - od połowy lat 80. XX wieku – mówi Marek Grzybowski, wiceprezes MPK ds. technicznych.

Od soboty bimby w ogóle nie będą dojeżdżać na Winogrady i Sołacz. I tak zawieszone zostanie kursowanie "trójki", która umożliwia bezpośredni dojazd z Łazarza m.in. pod Browar. Nadal nie będzie jeździć "11-tka". Z kolei tramwaje linii nr 10 pojadą objazdem przez Teatralkę, Plac Wielkopolski, Śródkę, rondo Rataje na Starołękę. ZTM nie planuje uruchomienia autobusowej komunikacji zastępczej "za tramwaj". Ulicą Winogrady mają jeździć autobusy linii nr 169.

To nie koniec zmian. Wprowadzony zostanie również letni rozkład jazdy. Przez całe wakacje autobusy linii nr 151, 163, 164, 168, 171, 174, 182, 191 i 193 kursować będą w dni robocze co kwadrans w szczytach komunikacyjnych i co 20 minut poza szczytami, w pozostałe dni zgodnie z sobotnim i świątecznym rozkładem jazdy; na pozostałych liniach - w dni robocze - autobusy zamiast specjalnego, będą kursować według roboczego rozkładu jazdy, a w soboty i świata jak obecnie, tj. odpowiednio wg sobotniego i świątecznego rozkładu jazdy.

Z kolei tramwaje pojadą co 12 minut, a wieczorami i weekendy co 20 minut.

Kolejne poważne utrudnienia czekać będą pasażerów, ale także kierowców na przełomie lipca i sierpnia kiedy to ruszy przebudowa ronda Rataje. "Szóstka" skierowana zostanie przez Św. Marcin i Most Św. Rocha, a na ul. Matyi zastąpi ją "13". Z kolei "18-tka" ma być linią dowozową z dolnego tarasu Rataj do centrum (pojedzie przez Chartowo, Zamenhofa, Strzelecką). Trasę zmienią również tramwaje linii nr 7.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: