Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Górczynie powstała kolejna śluza dla autobusów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Górczynie powstała kolejna śluza dla autobusów
27-10-2019 00:23   Janusz Ludwiczak
Na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Ściegiennego uruchomiona została kolejna śluza, która ma ułatwić przejazd autobusom.

Dzięki śluzie autobusy jadące od strony Dębca i Świerczewa po zjeździe z Wiaduktu Kosynierów Górczyńskich będą mogły szybciej pokonać skrzyżowanie ulic Głogowskiej, Ściegiennego i Krzywej.

– Na takim rozwiązaniu skorzystają również kierowcy jadący w kierunku ul. Ściegiennego - nie będą mieli na swoich pasach długich pojazdów komunikacji publicznej. Zgodnie z nowym projektem organizacji ruchu - dwa skrajne lewe pasy ruchu na ul. Głogowskiej (zjazd z wiaduktu) będą służyły do jazdy w lewo. Z kolejnego tuż przed skrzyżowaniem wydzielona została śluza dla autobusów, a prawy skrajny pas będzie w dalszym ciągu przeznaczony do jazdy na wprost ul. Głogowską i skrętu w ul. Krzywą – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

To kolejna śluza autobusowa w tym rejonie. W marcu podobne rozwiązanie wprowadzono w rejonie Cmentarza Górczyńskiego, na ulicy Ściegiennego przed skrzyżowaniem z Arciszewskiego w kierunku Raszyna.


Fot: ZDM

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: