Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łącznik między ulicami Potworowskiego i Stablewskiego będzie jednokierunkowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łącznik między ulicami Potworowskiego i Stablewskiego będzie jednokierunkowy
18-07-2019 15:28   Janusz Ludwiczak
Podczas środowej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie zmiany organizacji ruchu na drodze między ulicami Potworowskiego i Stablewskiego.

W środę odbyła się czwarta już sesja Rady Osiedla Św. Łazarz VII kadencji. Najważniejszą uchwałą było zaopiniowanie koncepcji stałej organizacji ruchu na drodze wewnętrznej znajdującej się między ulicami Potworowskiego i Stablewskiego. Ruch odbywać będzie się tylko w kierunku północnym, tj. od ulicy Potworowskiego w kierunku Stablewskiego.

Łazarscy radni podjęli również uchwałę w sprawie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic Ułańskiej i Grunwaldzkiej".

Rada Osiedla Św. Łazarz zauważa, iż jedyna publiczna droga, która obsługiwać będzie planowane osiedle, całość ruchu kierować będzie w ulicę Jana Matejki. Dalsze rozchodzenie się ruchu będzie przebiegać po lokalnych ulicach dzielnic Łazarza oraz Jeżyc. Dodatkowo, największym mankamentem tego rozwiązania jest fakt, iż cały ruch z nowego osiedla przebiegać będzie bezpośrednio przy Szkole Podstawowej nr 26 i Liceum Ogólnokształcącym nr 2 oraz w okolicach Liceum Ogólnokształcącego nr 1 i Zespołu Szkół Handlowych przy ulicy J. i J. Śniadeckich – zaznacza Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

– Wobec niewielkiego udziału przestrzeni publicznych i ciągów komunikacyjnych na planowanym osiedlu, Rada Osiedla Św. Łazarz uznaje za celowe utworzenie publicznego ciągu pieszego (lub pieszo-rowerowego) o przebiegu z południowo-zachodniego krańca przedmiotowego obszaru w kierunku północno-wschodnim, z ulicy Ułańskiej w kierunku planowanej publicznej ulicy oznaczonej w planie KD-D. Ciąg ten planowany jest aktualnie w ramach terenów działek przeznaczonych do sprzedaży, jako ciąg prywatny. Zaplanowanie w tym miejscu terenu publicznego i przejęcie go przez miasto zlikwiduje ryzyko jego ogrodzenia lub wykorzystania przez prywatnego właściciela do innej funkcji niż ciąg pieszy. Takie działanie nie powinno obniżyć wartości okolicznych działek, gdyż ciąg ten w nowym MPZP nie podlega zabudowie. Przedmiotowy ciąg pieszy (pieszo-rowerowy) jest niezbędny, żeby ułatwić mieszkańcom ulicy Ułańskiej i okolicznych osiedli (City Park, Osiedle Ułańskie) dojście do punktów handlowych, usług miejskich i komunikacji miejskiej okolic skrzyżowania ulic J.Matejki i Grunwaldzkiej – czytamy w podjętej uchwale.

Ponadto Rada Osiedla Św. Łazarz podczas środowej sesji udzieliła pozytywnej rekomendacji dla Stowarzyszenia Jeżyckie Centrum Kultury i Inicjatyw Lokalnych w zakresie realizacji projektu "Wystawa mobilna – 100 rocznica Powstania Wielkopolskiego".

Kolejna sesja ma odbyć się 21 sierpnia. Wtedy osiedlowi radni uchwalą budżet na przyszły rok. Na 2020 r. dla łazarskiego samorządu pomocniczego przewidziano środki w kwocie prawie miliona złotych (959 331 zł).

ZOBACZ TAKŻE: Sesja IV (zwyczajna) 17.07.2019

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


R E K L A M A

Komentarze (5)

26-07-2019 16:02:23
M.
Wykosić te krzaczory i zrobić więcej miejsc parkingowych!!!!!
20-07-2019 07:27:44
pyra
@aq, zglosze na zebraniu Rady Osiedla, bo zdaje sie, ze ten odcinek ma nazwe Potworowskiego lub Stablewskiego. Nie mam nadziei na zmiane ale zglosic zglosze. Dziekuje.
19-07-2019 07:55:24
aq
@pyra - nie ma w Poznaniu jeszcze ulicy o nazwie Pasaż, może warto zgłosić wniosek o jej urzędowe zatwierdzenie? Uważam, że byłoby to ciepło przyjęte. Sami kształtujmy własną przestrzeń, nie czekajmy aż ktoś to zrobi za nas :) Rado Osiedla, jak się na to zapatrujesz?
18-07-2019 21:23:28
as
No i dawac tam stacje dla przegrusów na bicyklach. A co tam...
18-07-2019 19:33:07
pyra
Od dawien dawna czyli powstania Osiedla Urzedniczego ta "droga" nazywana byla pasażem. Urodzilam sie w tym osiedlu i mieszkalam, i nikt nie mowil inaczej niz pasaż. Szkoda, ze zmienia sie nazewnictwo w naszej dzielnicy, nie zachowuje starych, przyjetych nazw, nawet jesli nie zgadza sie to urzedniczym jezykiem. Porzucamy stare nazwy a przeciez tak byc nie powinno. Przykro mi.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: