Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zakaz parkowania i zatrzymywania się na Śniadeckich, zapory na Głogowskiej – zmiany w ruchu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zakaz parkowania i zatrzymywania się na Śniadeckich, zapory na Głogowskiej – zmiany w ruchu
28-03-2019 09:02   Janusz Ludwiczak
W związku z odbywającymi się od czwartku targami motoryzacyjnymi "Motor Show" na ulicy Śniadeckich wprowadzony został zakaz zatrzymywania się i postoju. Z kolei na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Zachodniej zostaną ustawione zapory.

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Wydział Ruchu Drogoweg, zalecił wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w związku z targami „Motor Show”, które odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 28 – 31 marca.

Na ulicy Śniadeckich wprowadzony został zakaz zatrzymywania się i postoju.

– Na ulicy Śniadeckich, po obu stronach ulicy, na odcinku od ulicy Głogowskiej do ulicy Grunwaldzkiej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju. Pod znakiem B-36 zostaną umieszczone tabliczki T-24 informujące niezdyscyplinowanych kierowców o usunięciu ich samochodu na koszt właściciela – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Na skrzyżowaniu ulicy Głogowskiej z ulicą Zachodnią (przy budynku Poczty Polskiej) oraz przy torowisku tramwajowym prowadzącym do pętli przy Dworcu Zachodnim zostaną ustawione zapory U-20 oraz znaki B-1 (zakaz ruchu).

– Zapory U-20 uniemożliwią parkowanie na skwerze Wincentego i Jana Wierzejewskich oraz na ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od przejścia dla pieszych za skrzyżowaniem ulic Grunwaldzkiej i Bukowskiej do skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej z ulicą Szylinga (bez wyłączania miejsc postojowych). Informacje o zmianach organizacji ruchu związanych z imprezą targową będą wyświetlane na tablicach zmiennej treści systemu ITS – objaśnia ZDM.

Miasto i MTP zachęcają zwiedzających, by na teren Targów dojechać komunikacją miejską. Bilet na "Motor Show" zakupiony przez internet upoważnia do przejazdu tramwajem i autobusem.

– Aby uniknąć kolejek przy kasach zachęcamy do kupowania biletów online w przedsprzedaży, które są dostępne w niższej cenie. Posiadając bilet zakupiony przez Internet można skorzystać, bez potrzeby kupowania dodatkowych biletów na transport publiczny, z komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM. Wystarczy mieć przy sobie wydrukowany bilet na Poznań Motor Show, a dojazd i powrót autobusami oraz tramwajami w dniu ważności biletu na targi będzie bezpłatny – wyjaśnia Karolina Nawrot z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dookoła targów jest wiele przystanków, dzięki czemu z każdej części miasta można tam łatwo dojechać, unikając stania w korkach czy szukania miejsca parkingowego.

W okolice Wejścia Głównego, od ulicy Głogowskiej (przystanek Most Dworcowy) dojeżdżają tramwaje linii 5, 6, 8,10, 11 i 18.

Wchodząc Wejściem Południowym, (ul. Głogowska, na wysokości Dworca Zachodniego) można skorzystać z tramwajowych linii 3, 5, 8, 11, 12 oraz 14.

Od ulicy Grunwaldzkiej, nieopodal Wejścia Północnego, znajdują się przystanki tramwajów linii nr 6, 13, 15 oraz autobusowe dla linii 148, 159, 163, 169, 177.

Tramwaje linii nr 3 nie kursują w weekendy. W sobotę i niedzielę, 30 i 31 marca, zawieszone będzie kursowanie linii nr 11, a przez Głogowską kursować będzie linia nr 29 (Dębiec-Starołęka).


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: