Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zamontowano słupki, które mają uniemożliwić parkowanie aut na Skwerze Wierzejewskich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zamontowano słupki, które mają uniemożliwić parkowanie aut na Skwerze Wierzejewskich
15-03-2019 17:39   Janusz Ludwiczak
W czwartek zamontowano słupki na Skwerze im. Wierzejewskich, na którym często parkowały samochody.

Skwer Wierzejewskich znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Szylinga. W marcu 2016 r. otrzymał imię braci Wincentego i Jana Wierzejewskich, zasłużonych harcerzy i propagatorów idei skautingu, którzy za zasługi zostali odznaczeni Krzyżem Powstania Wielkopolskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Skwer na rogu Grunwaldzkiej i Szylinga otrzymał imię braci Wincentego i Jana Wierzejewskich {WIDEO}

Skwer Wierzejewskich często rozjeżdżany był przez kierowców, o czym alarmuje nasz Czytelnik.

– To jeden z niewielu w tym rejonie terenów zielonych. Skwer Wierzejewskich jest od dłuższego czasu, praktycznie codziennie niszczony. Na jego część od strony Grunwaldzkiej kierowcy wjeżdżają samochodami i parkują bezpośrednio na trawie lub na alejce, czasem nawet zastawiając pieszym wejście na skwer. Trochę przykre, że nie można liczyć na rozsądek kierowców i troskę mieszkańców o wspólne dobro, jakim są tereny zielone. Zieleni w tym rejonie jest tak mało, że tym bardziej powinniśmy dbać o to, co jest... – napisał do nas w lutym Marek Niworowski, mieszkaniec ulicy Szylinga.

Mieszkaniec Szylinga zgłaszał kilkukrotnie sprawę do służb, jednak jak twierdzi interwencje nie przynosiły efektów.

– Zgłaszaliśmy z żoną kilka razy sprawę do Straży Miejskiej, ale to za dużo nie daje, bo przyjeżdżają późno, zdarza się że nawet za późno. Podobnie Policja. Poza tym to jest jak walka z wiatrakami - co chwilę inne samochody. Podobne zjawisko obserwuję np. przy wjeździe od ul Grunwaldzkiej do szpitala Święcickiego. Tam samochody prawie codziennie parkują na zakazie i na trawniku, co chwilę przyjeżdża Straż Miejska i zakłada blokady, a problem nie znika... W październiku zeszłego roku zgłosiłem sprawę do Zarządu Zieleni Miejskiej. Od tego czasu wiele się nie zmieniło. Samochody w dalszym ciągu niezgodnie z przepisami wjeżdżają alejką, stopniowo niszcząc zieleń. Ścieżka, która kiedyś służyła tylko pieszym, teraz bardziej przypomina rozjeżdżony poligon – zaznaczał nasz Czytelnik, Marek Niworowski.

Sprawę przekazaliśmy Straży Miejskiej, Zarządowi Zieleni Miejskiej i Radzie Osiedla Św. Łazarz. Interwencje podjął również wiceprezydent Mariusz Wiśniewski, o czym szerzej informowaliśmy w artykule: Wiceprezydent M. Wiśniewski: "ZZM zamontuje słupki blokujące wjazd autom na skwer Wierzejewskich".

W czwartek na Skwerze Wierzejewskich pojawiły się słupki, które mają spowodować, że kierowcy nie będą już parkować na terenie zielonym.

– Mam lekkie obawy co do ich ustawienia: odległość ostatniego słupka od płotu jest na tyle duża, że da się tam wjechać mniejszym samochodem. Znając kreatywność kierowców, miejsce przy płocie będzie wkrótce służyło za jedno miejsce parkingowe...Ale największa plaga na pewno się skończy, nikt już na teren skweru, na samą alejkę nie wjedzie. Najlepiej by było, gdyby słupki były na początku alejki, ale - jak wyjaśnił mi ZZM - jest to jeszcze teren prywatny. Tam ustawić by je mógł tylko właściciel terenu, a jemu najwyraźniej zależy bardziej na parkingu niż na zieleni – podsumowuje Marek Niwowarski, mieszkaniec ulicy Szylinga.


Fot: Marek Niwowarski
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Skwer na rogu Grunwaldzkiej i Szylinga otrzymał imię braci Wincentego i Jana Wierzejewskich {WIDEO}

ZOBACZ TAKŻE: Wiceprezydent M. Wiśniewski: "ZZM zamontuje słupki blokujące wjazd autom na skwer Wierzejewskich"

ZOBACZ TAKŻE: Znów powstał Park(ing) Kasprowicza. Kierowcy parkowali na alejkach

ZOBACZ TAKŻE: Park(ing) Kasprowicza: "Mandatami ukarano 2 osoby"

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (1)

19-03-2019 09:53:06
pyra
Na Polaka tylko jedna rada - słupki. Poznan jest zasłupkowany, tragedia.
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: