Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Głogowska: Fragment balkonu spadł na chodnik - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Głogowska: Fragment balkonu spadł na chodnik
16-08-2018 01:58   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Głogowskiej mogło dojść do tragedii. Kawałki cegieł z balkonu spadły na chodnik.

Do zdarzenia doszło we wtorek, na ulicy Głogowskiej, w pobliżu Knapowskiego na Górczynie.

– Z elewacji balkonu na I piętrze budynku, spadły na chodnik kawałki cegieł i tynku. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Funkcjonariusze oznaczyli taśmą niebezpieczne miejsce i skontaktowali się z administratorem budynku. Niestety, okazało się, że osoba odpowiedzialna przebywa na urlopie i do Poznania przyjedzie dopiero w godzinach popołudniowych. W takiej sytuacji na miejsce wezwano Straż Pożarną. Strażacy skuli luźne kawałki cegieł, jednak to zarządca nieruchomości musi niezwłocznie przeprowadzić remont elewacji – informuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.

Straż Miejska przypomina, że brak należytej dbałości o stan techniczny elewacji budynku może doprowadzić do tragedii – tynk czy zmurszałe kawałki cegieł mogą spaść wprost na głowy przechodzących ludzi.

Zgodnie z art. 91a Ustawy "Prawo budowlane":
"Właściciel i zarządca budynku mają bezwzględny obowiązek utrzymania budynku w należytym stanie technicznym. Jeżeli nie wykonują obowiązków w zakresie obowiązkowych kontroli budynku, dopuszczają się przestępstwa budowlanego".


R E K L A M A

Fot: Straż Miejska

ZOBACZ TAKŻE: Głogowska: Szyba z okna kamienicy spadła na chodnik – mogło skończyć się tragicznie

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl albo sms/mms: 503 420 675.
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (3)

20-08-2018 07:01:16
Negatyw
Czy administrator, już siedzi w pierdlu...??!!
16-08-2018 16:38:55
ania
Dlatego ja nie chodze po stronie chodnika gdzie wisza balkony, to wszystko jest stare i mimo, ze wiele budynkow jest wyremontowanych to nie mam zaufania czy te balkony tez zostaly wyremontowane jak trzeba.
16-08-2018 12:35:33
poznanianka
Oj takich nieruchomości można zobaczyć wiele. I to nigdy nie wiemy kiedy przechodząc możemy ulec wypadkowi.Jesteśmy świadomi,że odpowie właściciel ( np. Wspólnota Mieszkaniowa ) lub własciciel.Tylko dla wielu jest to ogromny koszt.Może zaniedbanie albo lenistwo osób odpowiedzialnych.A przy nieruchomościach jak np. na Kolejowej " straszą " p. konserwator zabytków. A może warto ,żeby odpowiednie instytucje wspomogły .Z takich nieszczęść można uzyskać odszkodowanie , przez wytoczenie powództwa przed sądem , ale to są lata procesu.Tylko nieraz życie wywraca się do góry nogami.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: