Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"2 i 29" dojeżdżają do Głogowskiej/Hetmańskiej, "69 i 82" kursują Reymonta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"2 i 29" dojeżdżają do Głogowskiej/Hetmańskiej, "69 i 82" kursują Reymonta
03-07-2018 01:28   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek pod ponad 2,5-miesięcznej przerwie tramwaje wróciły na Hetmańską. Jeden remont się skończył, kolejne się zaczęły. W związku z remontem na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Grochowskiej objazdami kursują tramwaje linii nr 1 i 6, a kursowanie "13" i "15" zostało zawieszone, zaś autobusy linii nr 69 i 82 kursują objazdem przez Reymonta, rondo Jeziorańskiego i Przybyszewskiego. Ponadto z powodu prac na Dębcu "2" i "29" dojeżdżają do przystanku Głogowska/Hetmańska. To nie koniec zmian!

Z Głogowskiej do ronda Starołęka w 9 minut

O 2-3 minuty skrócił się teraz czas przejazdu z Łazarza na Rataje. W poniedziałek zakończyła się przebudowa torowiska i sieci trakcyjnej na trasie Hetmańskiej. Remont infrastruktury tramwajowej (od wiaduktu nad ul. Dolna Wilda do ronda Starołęka) nie był prowadzony od czasu jej powstania, czyli od 1973 roku.

– Wymienione zostało całe podłoże, podkłady i szyny. Nowe torowisko pozwoli jechać tramwajom nawet o 100% szybciej, z prędkością do 50-60 km/h. Odnowiona sieć zdecydowanie poprawi zasilanie w tamtym rejonie, zmniejszy awarie, a tym samym przestoje tramwajów – tłumaczy Wojciech Tulibacki, prezes MPK.

Od poniedziałku tramwaje linii nr 1, 7 i 11 znów dojeżdżają z Łazarza na Rataje. "Jedynka" i "siódemka" do tej pory kursowały objazdem przez Wildę, most Królowej Jadwigi i rondo Rataje, zaś "jedenastka" dojeżdżała na Dębiec. Jednocześnie zlikwidowana została autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" linii T1.


Z ronda Jeziorańskiego na Grunwald tylko autobusem. "13" i "15" zawieszone

Jeden remont się zakończył, kolejny rozpoczął. Do 15 lipca remontowany będzie przejazd na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Grochowskiej.

– Przejazd ten był zrobiony w starej technologii. Jest on zalany asfaltem i co kilka lat wymagał zmiany nawierzchni. Teraz torowisko zamontowane będzie nie na asfalcie, ale na płycie gumowej montowanej w torowisku i międzytorzu. W tej technologii wykonany jest m.in. przejazd na skrzyżowaniu ulic Winogrady i Armii Poznań przy Cytadeli. Tego typu rozwiązanie powinno zagwarantować wytrzymałość na około 15 lat, czyli dłużej niż torowisko w asfalcie czy na płycie betonowej – tłumaczy Wojciech Tulibacki, prezes MPK.

Od poniedziałku całkowicie zostało zawieszone kursowanie tramwajów linii nr 13 i 15. Ich funkcjonowanie przejęły odpowiednio "jedynka", która z ronda Jeziorańskiego jedzie teraz przez Grunwaldzką, Kaponierę, Most Uniwersytecki, Św. Marcin, Gwarną, Pl. Cyryla Ratajskiego do Placu Wielkopolskiego oraz "szóstka", która z ronda Jeziorańskiego kursuje na Piątkowo przez Przybyszewskiego, Dąbrowskiego, Roosevelta, trasę PST do pętli na os. Jana III Sobieskiego.

Od ronda Jeziorańskiego wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej do dworca na Junikowie z częstotliwością co 5 minut (po godz. 20, w soboty i niedziele co 7 minut) kursują autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T6. Na rondzie Jeziorańskiego znajduje się tylko jeden przystanek na ul. Grunwaldzkiej, za skrzyżowaniem z ul. Przybyszewskiego, w kierunku Grochowskiej.

Swoje trasy zmieniły również autobusy linii nr 69 i 82, które skierowano na objazd przez Reymonta, rondo Jeziorańskiego i Przybyszewskiego.


"2" i "29" z Łazarza na Wildę

Od poniedziałku na Łazarz dojeżdżają również tramwaje linii nr 2 i 29, a to z powodu rozpoczętego remontu na Dębcu. Do końca sierpnia na półtorakilometrowym odcinku ulicy 28 Czerwca 1956 r., od Hetmańskiej do pętli wymieniona będzie cała sieć trakcyjna, a także podkłady, płyty i torowisko. Na Dębcu zmodernizowany zostanie system sterowania zwrotnicami.

I tak "dwójka" i "dwudziestkadziewiątka" dojeżdżają do przystanku "Głogowska/Hetmańska", po zawróceniu w zajezdni przy ul. Głogowskiej wracają na Wildę i dalej odpowiednio na Ogrody i pod Kupiec Poznański. Z kolei "10" kursuje przez wyremontowaną Hetmańską, rondo Starołęka na Stomil.

Od Pamiątkowej do Dębca co 7-10 minut kursują autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T2.


Ominą Roosevelta przez Gwarną

Codziennie do piątku, w godz. od 21:00 do 5:00 w związku z naprawami gwarancyjnymi torowiska w ciągu ulicy Roosevelta tramwaje linii nr 8, 10, 11 i 18 w kierunku Mostu Dworcowego kursować będą objazdem przez Gwarną, Św. Marcin i Most Uniwersytecki.


W weekend bimby pojadą najostrzejszym skrętem w Poznaniu

W sobotę i niedzielę prowadzony będzie remont zwrotnic na ulicy Królowej Jadwigi przy skrzyżowaniu z Górną Wildą. W kierunku ronda Rataje tramwaje linii nr 5, 6, 12 i 18 będą jeździć objazdem przez Matyi, Wierzbięcice do Rynku Wildeckiego, gdzie skręcą w Górną Wildę i dojadą do Półwiejskiej i dalej pojadą po stałych trasach. W kierunku dworca Poznań Główny bimby będą jeździć bez zmian.


A po weekendzie kolejne zmiany

Od poniedziałku, 9 lipca w związku z zakończeniem remontu zwrotnic na ul. Królowej Jadwigi i Górna Wilda tramwaje linii nr 2 nie będą już dojeżdżać na Łazarz. "Dwójka" będzie kursować z Ogrodów przez Jeżyce, Towarową do Rynku Wildeckiego. Nadal do "Głogowskiej/Hetmańskiej" będzie kursować "29".


Zamkną jeszcze Bałtyk

To nie koniec zmian. W kolejny weekend, 14 i 15 lipca w związku z naprawami gwarancyjnymi na przystanku "Bałtyk" zmienią się trasy tramwajów linii nr 1 i 6. "Jedynka" pojedzie objazdem z Placu Wielkopolskiego przez Gwarną, Św. Marcin, Zwierzyniecką, Kraszewskiego, Dąbrowskiego, Przybyszewskiego, Reymonta i Hetmańską, z kolei "szóstka" z Mostu Dworcowego skręci w Głogowską i następnie Hetmańską, Reymonta, rondem Jeziorańskiego, Przybyszewskiego i Dąbrowskiego dotrze na Piątkowo. Dodatkowo wydłużona zostanie trasa autobusów "za tramwaj" linii T5, które z ronda Jeziorańskiego przez Grunwaldzką, Szylinga, Bukowską i Zeylanda dojadą do Kaponiery.


W sierpniu kolejne remonty

Pasażerowie komunikacji miejskiej powinni przygotować się kolejne utrudnienia w pierwszej połowie sierpnia. Na skrzyżowaniu ul. Wołyńskiej i Wojska Polskiego prowadzony będzie remont przejazdu tramwajowego. Wymieniona zostanie nawierzchnia torowa i drogowa. Swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 9 i 11 oraz autobusy linii nr 60 i 64.


A we wrześniu tramwaje nie pojadą Hetmańską i Reymonta

Remonty nie zakończą się wraz z końcem wakacji. Od 3 do 16 września prowadzona będzie wymiana zużytych zwrotnic i rozjazdów na węźle Głogowska/Hetmańska od strony ul. Reymonta. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, termin prac został zsynchronizowany z pracami realizowanymi przez Aquanet, które wiążą się z koniecznością zamknięcia dla ruchu tramwajowego torowiska na ul. Reymonta. Zmienionymi trasami pojadą tramwaje linii nr 1 i 7. Planowane są również utrudnienia w ruchu kołowym.


Zmiany w komunikacji na planie Łazarza


Zmiany w komunikacji miejskiej:

Linia nr 1 (do 15 lipca):
FRANOWO – ... – Hetmańska – Reymonta – rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – Bukowska – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Most Uniwersytecki – Św. Marcin – Gwarna – Mielżyńskiego – 23 Lutego – PLAC WIELKOPOLSKI

Linia nr 2 (do 8 lipca):
OGRODY – ... – 28 Czerwca 1956 r. – Hetmańska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA

Linia nr 5 (w dniach 7 i 8 lipca):
GÓRCZYN – Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Wierzbięcice – Górna Wilda – Królowe Jadwigi – rondo Rataje – ... – STOMIL

Linia nr 6 (do 15 lipca):
MIŁOSTOWO – ... – Grunwaldzka – rondo Jeziorańskiego – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – Roosevelta – trasa PST – OS. SOBIESKIEGO
W dniach 7 i 8 lipca w kierunku ronda Rataje będzie jeździć objazdem:
... – Matyi – Wierzbięcice – Górna Wilda – Królowe Jadwigi – rondo Rataje...

Linia nr 7:
Powrót na ul. Hetmańską (od Traugutta do ronda Starołęka)

Linia nr 8 (w dniach od 2 do 5 lipca w godz. od 21:00 do 5:00):
MIŁOSTOWO – ... – Mielżyńskiego – Gwarna – Św. Marcin – Most Uniwersytecki – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Głogowska – GÓRCZYN
Powrót bez zmian

Linia nr 10 (do 2 września):
POŁABSKA – ... – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 r. – Hetmańska – rondo Starołęka – Starołęcka – STOMIL

Linia nr 11:
Powrót na ul. Hetmańską (od Traugutta do ronda Starołęka)
Zmiany w dniach od 2 do 5 lipca w godz. od 21:00 do 5:00):
PIĄTKOWSKA – ... – Roosevelta – Most Teatralny – Fredry –Gwarna – Św. Marcin – Most Uniwersytecki – Rondo Kaponiera – Roosevelta – ...
Powrót bez zmian

Linia nr 12 (w dniach 7 i 8 lipca):
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Rondo Kaponiera (poziom -2) – dolna trasa PST – Dworzec Zachodni – Zachodnia – Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Wierzbięcice – Górna Wilda – Królowe Jadwigi – rondo Rataje – ... – STAROŁĘKA

Linia nr 13 (do 15 lipca):
KURSOWANIE ZAWIESZONE

Linia nr 15 (do 15 lipca):
KURSOWANIE ZAWIESZONE

Linia nr 18 (w dniach od 2 do 5 lipca w godz. od 21:00 do 5:00):
OGRODY– Dąbrowskiego – Most Teatralny – Fredry – Gwarna – Św. Marcin – Most Uniwersytecki – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – ... – FRANOWO
Powrót bez zmian
Zmiany w dniach 7 i 8 lipca:
OGRODY – ... – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – Wierzbięcice – Górna Wilda – Królowe Jadwigi – rondo Rataje – ... – FRANOWO

Linia tramwajowa nr 29:
PLAC WIOSNY LUDÓW – ... – 28 Czerwca 1956 r. – Hetmańska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA

Linia autobusowa nr 69 (do 15 lipca):
OS. KOPERNIKA – Promienista – Grochowska – Reymonta – rondo Jeziorańskiego – Przybyszewskiego – Bukowska – … – OS. ŁOKIETKA

Linia autobusowa nr 82 (do 15 lipca):
GÓRCZYN – … – Arciszewskiego – Reymonta – rondo Jeziorańskiego – Przybyszewskiego – Marcelińska – Grochowska – Szpitalna – … – OS. WICHROWE WZGÓRZE

Linia autobusowa zastępcza "za tramwaj" – linia T2:
DĘBIEC – 28 Czerwca 1956 – Wspólna – Rolna – 28 Czerwca 1956 – PAMIĄTKOWA

Linia autobusowa zastępcza "za tramwaj" – linia T6:
RONDO JEZIORAŃSKIEGO – Grunwaldzka – JUNIKOWO


Map: ZTM


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

wrz

do 22-09-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
CEDE - Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych

22

wrz

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
Religijne Towarzystwo Przyjaciół - Kwakrzy
w godz. 17:45-19:15

Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Noc świątyń
w godz. 18:00-20:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
w godz. 18:00-22:00

Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Noc świątyń
w godz. 18:00-23:0
18.00 – oprowadzanie po sali modlitewnej, omówienie podstaw wiary muzułmańskiej
19.05 – prezentacja czwartej modlitwy w islamie maghrib
19.30 – re

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: