Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"2 i 29" dojeżdżają do Głogowskiej/Hetmańskiej, "69 i 82" kursują Reymonta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"2 i 29" dojeżdżają do Głogowskiej/Hetmańskiej, "69 i 82" kursują Reymonta
03-07-2018 01:28   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek pod ponad 2,5-miesięcznej przerwie tramwaje wróciły na Hetmańską. Jeden remont się skończył, kolejne się zaczęły. W związku z remontem na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Grochowskiej objazdami kursują tramwaje linii nr 1 i 6, a kursowanie "13" i "15" zostało zawieszone, zaś autobusy linii nr 69 i 82 kursują objazdem przez Reymonta, rondo Jeziorańskiego i Przybyszewskiego. Ponadto z powodu prac na Dębcu "2" i "29" dojeżdżają do przystanku Głogowska/Hetmańska. To nie koniec zmian!

Z Głogowskiej do ronda Starołęka w 9 minut

O 2-3 minuty skrócił się teraz czas przejazdu z Łazarza na Rataje. W poniedziałek zakończyła się przebudowa torowiska i sieci trakcyjnej na trasie Hetmańskiej. Remont infrastruktury tramwajowej (od wiaduktu nad ul. Dolna Wilda do ronda Starołęka) nie był prowadzony od czasu jej powstania, czyli od 1973 roku.

– Wymienione zostało całe podłoże, podkłady i szyny. Nowe torowisko pozwoli jechać tramwajom nawet o 100% szybciej, z prędkością do 50-60 km/h. Odnowiona sieć zdecydowanie poprawi zasilanie w tamtym rejonie, zmniejszy awarie, a tym samym przestoje tramwajów – tłumaczy Wojciech Tulibacki, prezes MPK.

Od poniedziałku tramwaje linii nr 1, 7 i 11 znów dojeżdżają z Łazarza na Rataje. "Jedynka" i "siódemka" do tej pory kursowały objazdem przez Wildę, most Królowej Jadwigi i rondo Rataje, zaś "jedenastka" dojeżdżała na Dębiec. Jednocześnie zlikwidowana została autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" linii T1.


Z ronda Jeziorańskiego na Grunwald tylko autobusem. "13" i "15" zawieszone

Jeden remont się zakończył, kolejny rozpoczął. Do 15 lipca remontowany będzie przejazd na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Grochowskiej.

– Przejazd ten był zrobiony w starej technologii. Jest on zalany asfaltem i co kilka lat wymagał zmiany nawierzchni. Teraz torowisko zamontowane będzie nie na asfalcie, ale na płycie gumowej montowanej w torowisku i międzytorzu. W tej technologii wykonany jest m.in. przejazd na skrzyżowaniu ulic Winogrady i Armii Poznań przy Cytadeli. Tego typu rozwiązanie powinno zagwarantować wytrzymałość na około 15 lat, czyli dłużej niż torowisko w asfalcie czy na płycie betonowej – tłumaczy Wojciech Tulibacki, prezes MPK.

Od poniedziałku całkowicie zostało zawieszone kursowanie tramwajów linii nr 13 i 15. Ich funkcjonowanie przejęły odpowiednio "jedynka", która z ronda Jeziorańskiego jedzie teraz przez Grunwaldzką, Kaponierę, Most Uniwersytecki, Św. Marcin, Gwarną, Pl. Cyryla Ratajskiego do Placu Wielkopolskiego oraz "szóstka", która z ronda Jeziorańskiego kursuje na Piątkowo przez Przybyszewskiego, Dąbrowskiego, Roosevelta, trasę PST do pętli na os. Jana III Sobieskiego.

Od ronda Jeziorańskiego wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej do dworca na Junikowie z częstotliwością co 5 minut (po godz. 20, w soboty i niedziele co 7 minut) kursują autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T6. Na rondzie Jeziorańskiego znajduje się tylko jeden przystanek na ul. Grunwaldzkiej, za skrzyżowaniem z ul. Przybyszewskiego, w kierunku Grochowskiej.

Swoje trasy zmieniły również autobusy linii nr 69 i 82, które skierowano na objazd przez Reymonta, rondo Jeziorańskiego i Przybyszewskiego.


"2" i "29" z Łazarza na Wildę

Od poniedziałku na Łazarz dojeżdżają również tramwaje linii nr 2 i 29, a to z powodu rozpoczętego remontu na Dębcu. Do końca sierpnia na półtorakilometrowym odcinku ulicy 28 Czerwca 1956 r., od Hetmańskiej do pętli wymieniona będzie cała sieć trakcyjna, a także podkłady, płyty i torowisko. Na Dębcu zmodernizowany zostanie system sterowania zwrotnicami.

I tak "dwójka" i "dwudziestkadziewiątka" dojeżdżają do przystanku "Głogowska/Hetmańska", po zawróceniu w zajezdni przy ul. Głogowskiej wracają na Wildę i dalej odpowiednio na Ogrody i pod Kupiec Poznański. Z kolei "10" kursuje przez wyremontowaną Hetmańską, rondo Starołęka na Stomil.

Od Pamiątkowej do Dębca co 7-10 minut kursują autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T2.


Ominą Roosevelta przez Gwarną

Codziennie do piątku, w godz. od 21:00 do 5:00 w związku z naprawami gwarancyjnymi torowiska w ciągu ulicy Roosevelta tramwaje linii nr 8, 10, 11 i 18 w kierunku Mostu Dworcowego kursować będą objazdem przez Gwarną, Św. Marcin i Most Uniwersytecki.


W weekend bimby pojadą najostrzejszym skrętem w Poznaniu

W sobotę i niedzielę prowadzony będzie remont zwrotnic na ulicy Królowej Jadwigi przy skrzyżowaniu z Górną Wildą. W kierunku ronda Rataje tramwaje linii nr 5, 6, 12 i 18 będą jeździć objazdem przez Matyi, Wierzbięcice do Rynku Wildeckiego, gdzie skręcą w Górną Wildę i dojadą do Półwiejskiej i dalej pojadą po stałych trasach. W kierunku dworca Poznań Główny bimby będą jeździć bez zmian.


A po weekendzie kolejne zmiany

Od poniedziałku, 9 lipca w związku z zakończeniem remontu zwrotnic na ul. Królowej Jadwigi i Górna Wilda tramwaje linii nr 2 nie będą już dojeżdżać na Łazarz. "Dwójka" będzie kursować z Ogrodów przez Jeżyce, Towarową do Rynku Wildeckiego. Nadal do "Głogowskiej/Hetmańskiej" będzie kursować "29".


Zamkną jeszcze Bałtyk

To nie koniec zmian. W kolejny weekend, 14 i 15 lipca w związku z naprawami gwarancyjnymi na przystanku "Bałtyk" zmienią się trasy tramwajów linii nr 1 i 6. "Jedynka" pojedzie objazdem z Placu Wielkopolskiego przez Gwarną, Św. Marcin, Zwierzyniecką, Kraszewskiego, Dąbrowskiego, Przybyszewskiego, Reymonta i Hetmańską, z kolei "szóstka" z Mostu Dworcowego skręci w Głogowską i następnie Hetmańską, Reymonta, rondem Jeziorańskiego, Przybyszewskiego i Dąbrowskiego dotrze na Piątkowo. Dodatkowo wydłużona zostanie trasa autobusów "za tramwaj" linii T5, które z ronda Jeziorańskiego przez Grunwaldzką, Szylinga, Bukowską i Zeylanda dojadą do Kaponiery.


W sierpniu kolejne remonty

Pasażerowie komunikacji miejskiej powinni przygotować się kolejne utrudnienia w pierwszej połowie sierpnia. Na skrzyżowaniu ul. Wołyńskiej i Wojska Polskiego prowadzony będzie remont przejazdu tramwajowego. Wymieniona zostanie nawierzchnia torowa i drogowa. Swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 9 i 11 oraz autobusy linii nr 60 i 64.


A we wrześniu tramwaje nie pojadą Hetmańską i Reymonta

Remonty nie zakończą się wraz z końcem wakacji. Od 3 do 16 września prowadzona będzie wymiana zużytych zwrotnic i rozjazdów na węźle Głogowska/Hetmańska od strony ul. Reymonta. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, termin prac został zsynchronizowany z pracami realizowanymi przez Aquanet, które wiążą się z koniecznością zamknięcia dla ruchu tramwajowego torowiska na ul. Reymonta. Zmienionymi trasami pojadą tramwaje linii nr 1 i 7. Planowane są również utrudnienia w ruchu kołowym.


Zmiany w komunikacji na planie Łazarza


Zmiany w komunikacji miejskiej:

Linia nr 1 (do 15 lipca):
FRANOWO – ... – Hetmańska – Reymonta – rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – Bukowska – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Most Uniwersytecki – Św. Marcin – Gwarna – Mielżyńskiego – 23 Lutego – PLAC WIELKOPOLSKI

Linia nr 2 (do 8 lipca):
OGRODY – ... – 28 Czerwca 1956 r. – Hetmańska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA

Linia nr 5 (w dniach 7 i 8 lipca):
GÓRCZYN – Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Wierzbięcice – Górna Wilda – Królowe Jadwigi – rondo Rataje – ... – STOMIL

Linia nr 6 (do 15 lipca):
MIŁOSTOWO – ... – Grunwaldzka – rondo Jeziorańskiego – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – Roosevelta – trasa PST – OS. SOBIESKIEGO
W dniach 7 i 8 lipca w kierunku ronda Rataje będzie jeździć objazdem:
... – Matyi – Wierzbięcice – Górna Wilda – Królowe Jadwigi – rondo Rataje...

Linia nr 7:
Powrót na ul. Hetmańską (od Traugutta do ronda Starołęka)

Linia nr 8 (w dniach od 2 do 5 lipca w godz. od 21:00 do 5:00):
MIŁOSTOWO – ... – Mielżyńskiego – Gwarna – Św. Marcin – Most Uniwersytecki – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Głogowska – GÓRCZYN
Powrót bez zmian

Linia nr 10 (do 2 września):
POŁABSKA – ... – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 r. – Hetmańska – rondo Starołęka – Starołęcka – STOMIL

Linia nr 11:
Powrót na ul. Hetmańską (od Traugutta do ronda Starołęka)
Zmiany w dniach od 2 do 5 lipca w godz. od 21:00 do 5:00):
PIĄTKOWSKA – ... – Roosevelta – Most Teatralny – Fredry –Gwarna – Św. Marcin – Most Uniwersytecki – Rondo Kaponiera – Roosevelta – ...
Powrót bez zmian

Linia nr 12 (w dniach 7 i 8 lipca):
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Rondo Kaponiera (poziom -2) – dolna trasa PST – Dworzec Zachodni – Zachodnia – Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Wierzbięcice – Górna Wilda – Królowe Jadwigi – rondo Rataje – ... – STAROŁĘKA

Linia nr 13 (do 15 lipca):
KURSOWANIE ZAWIESZONE

Linia nr 15 (do 15 lipca):
KURSOWANIE ZAWIESZONE

Linia nr 18 (w dniach od 2 do 5 lipca w godz. od 21:00 do 5:00):
OGRODY– Dąbrowskiego – Most Teatralny – Fredry – Gwarna – Św. Marcin – Most Uniwersytecki – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – ... – FRANOWO
Powrót bez zmian
Zmiany w dniach 7 i 8 lipca:
OGRODY – ... – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – Wierzbięcice – Górna Wilda – Królowe Jadwigi – rondo Rataje – ... – FRANOWO

Linia tramwajowa nr 29:
PLAC WIOSNY LUDÓW – ... – 28 Czerwca 1956 r. – Hetmańska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA

Linia autobusowa nr 69 (do 15 lipca):
OS. KOPERNIKA – Promienista – Grochowska – Reymonta – rondo Jeziorańskiego – Przybyszewskiego – Bukowska – … – OS. ŁOKIETKA

Linia autobusowa nr 82 (do 15 lipca):
GÓRCZYN – … – Arciszewskiego – Reymonta – rondo Jeziorańskiego – Przybyszewskiego – Marcelińska – Grochowska – Szpitalna – … – OS. WICHROWE WZGÓRZE

Linia autobusowa zastępcza "za tramwaj" – linia T2:
DĘBIEC – 28 Czerwca 1956 – Wspólna – Rolna – 28 Czerwca 1956 – PAMIĄTKOWA

Linia autobusowa zastępcza "za tramwaj" – linia T6:
RONDO JEZIORAŃSKIEGO – Grunwaldzka – JUNIKOWO


Map: ZTM


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: