Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grunwaldzka Policja apeluje: "zachowajmy ostrożność wobec zauważonych bezdomnych na klatkach" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grunwaldzka Policja apeluje: "zachowajmy ostrożność wobec zauważonych bezdomnych na klatkach"
13-11-2017 11:34   Redakcja
Bezdomność jest jednym z najbardziej dotkliwych współczesnych problemów społecznych i postrzegany jest jako kwestia ogólnoświatowa. Z roku na rok zauważamy narastające tempo tego zjawiska. Co dwa lata zimą odbywa się liczenie osób żyjących w schroniskach, na ulicach, w pustostanach i altankach działkowych. Ostatnie liczenie miało miejsce w dniach 21-22 stycznia 2016 . i dało wynik ponad 36 tys. osób, w tym aż 1,9 tys. dzieci.

Przyczyn bezdomność można upatrywać nie tylko po stronie negatywnej jak np. alkoholizm czy narkomania. Powodów tego stanu rzeczy jest wiele np. przejawiające się bezrobocie, eksmisje, rozpad rodziny, przemoc w rodzinie, bezrobocie, powrót z zakładu karnego, choroba powodująca wykluczenie społeczne, powrót ze szpitala psychiatrycznego, brak tolerancji społecznej, opuszczenie domu dziecka, uchodźstwo. Na co dzień bezdomni żyją głównie z tego, co dostaną od organizacji charytatywnych. Ludzie bezdomni często nie mają najbliższych, którzy mogli by im pomóc zwłaszcza w tak trudnym okresie jak jest zima. Nie pozostańmy obojętni na los ludzi, którzy potrzebują pomocy.

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym Komisariat Policji Poznań Grunwald zwraca się z prośbą o zachowanie szczególnej czujności wobec zauważonych osób bezdomnych na klatkach, korytarzach, w piwnicach, strychach oraz innego typu pomieszczeniach niemieszkalnych.

Nie przechodźmy obojętnie obok ludzi, którzy często nie z własnego wyboru, a w wyniku sytuacji życiowej są skazani na taki, a nie inny los. Nasz mały gest, zwrócenie uwagi na kogoś kto potrzebuje pomocy może uratować komuś życie. Nie bądźmy obojętni być może w przyszłości i my będziemy potrzebować czyjejś pomocy.

Prosimy o zgłaszanie informacji na temat osób wymagających pomocy do:
1. Straży Miejskiej, tel. 986
2. Policji, tel. 997
3. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - Dział Pomocy Osobom Bezdomnym ul. Gronowa 22, Poznań tel. 61 878 17 89 (czynny poniedziałek 7:30-16:00, wtorek-czwartek 7:30-15:30, piątek 7:30-15:00).

Informacje na temat pomocy osobom bezdomnym można również uzyskać w okresie od listopada do lutego pod bezpłatnym numerem 19 515.

st. sierż. Joanna Kuchrczak
Wydział Prewencji Komisariat Policji Poznań-Grunwald


Komentarze (2)

16-11-2017 16:52:10
Negatyw
@ sphinx: Nie wiem skąd pozyskałeś owe statystyki, ale zapewne z TVP. Jest wiele sytuacji, w których korporacyjny szczur jest w stanie stoczyć się na samo dno. Psychika płata figle i trzeba podchodzić do każdego takiego tematu indywidualnie. A pomóc trzeba KAŻDEMU.
13-11-2017 13:01:14
sphinx
Bezrobocie? W tym kraju nie ma bezrobocia. Bezrobocie i bezdomność to w 90% kwestia wyboru, a nie konieczności. Jeśli ktoś woli machać flaszką niż łopatą to nie ma się tez co się dziwić potem, że nawet najbliżsi się od niego odsuwają.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: