Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grunwaldzka Policja apeluje: "zachowajmy ostrożność wobec zauważonych bezdomnych na klatkach" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grunwaldzka Policja apeluje: "zachowajmy ostrożność wobec zauważonych bezdomnych na klatkach"
13-11-2017 11:34   Redakcja
Bezdomność jest jednym z najbardziej dotkliwych współczesnych problemów społecznych i postrzegany jest jako kwestia ogólnoświatowa. Z roku na rok zauważamy narastające tempo tego zjawiska. Co dwa lata zimą odbywa się liczenie osób żyjących w schroniskach, na ulicach, w pustostanach i altankach działkowych. Ostatnie liczenie miało miejsce w dniach 21-22 stycznia 2016 . i dało wynik ponad 36 tys. osób, w tym aż 1,9 tys. dzieci.

Przyczyn bezdomność można upatrywać nie tylko po stronie negatywnej jak np. alkoholizm czy narkomania. Powodów tego stanu rzeczy jest wiele np. przejawiające się bezrobocie, eksmisje, rozpad rodziny, przemoc w rodzinie, bezrobocie, powrót z zakładu karnego, choroba powodująca wykluczenie społeczne, powrót ze szpitala psychiatrycznego, brak tolerancji społecznej, opuszczenie domu dziecka, uchodźstwo. Na co dzień bezdomni żyją głównie z tego, co dostaną od organizacji charytatywnych. Ludzie bezdomni często nie mają najbliższych, którzy mogli by im pomóc zwłaszcza w tak trudnym okresie jak jest zima. Nie pozostańmy obojętni na los ludzi, którzy potrzebują pomocy.

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym Komisariat Policji Poznań Grunwald zwraca się z prośbą o zachowanie szczególnej czujności wobec zauważonych osób bezdomnych na klatkach, korytarzach, w piwnicach, strychach oraz innego typu pomieszczeniach niemieszkalnych.

Nie przechodźmy obojętnie obok ludzi, którzy często nie z własnego wyboru, a w wyniku sytuacji życiowej są skazani na taki, a nie inny los. Nasz mały gest, zwrócenie uwagi na kogoś kto potrzebuje pomocy może uratować komuś życie. Nie bądźmy obojętni być może w przyszłości i my będziemy potrzebować czyjejś pomocy.

Prosimy o zgłaszanie informacji na temat osób wymagających pomocy do:
1. Straży Miejskiej, tel. 986
2. Policji, tel. 997
3. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - Dział Pomocy Osobom Bezdomnym ul. Gronowa 22, Poznań tel. 61 878 17 89 (czynny poniedziałek 7:30-16:00, wtorek-czwartek 7:30-15:30, piątek 7:30-15:00).

Informacje na temat pomocy osobom bezdomnym można również uzyskać w okresie od listopada do lutego pod bezpłatnym numerem 19 515.

st. sierż. Joanna Kuchrczak
Wydział Prewencji Komisariat Policji Poznań-Grunwald


Komentarze (2)

16-11-2017 16:52:10
Negatyw
@ sphinx: Nie wiem skąd pozyskałeś owe statystyki, ale zapewne z TVP. Jest wiele sytuacji, w których korporacyjny szczur jest w stanie stoczyć się na samo dno. Psychika płata figle i trzeba podchodzić do każdego takiego tematu indywidualnie. A pomóc trzeba KAŻDEMU.
13-11-2017 13:01:14
sphinx
Bezrobocie? W tym kraju nie ma bezrobocia. Bezrobocie i bezdomność to w 90% kwestia wyboru, a nie konieczności. Jeśli ktoś woli machać flaszką niż łopatą to nie ma się tez co się dziwić potem, że nawet najbliżsi się od niego odsuwają.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty kulinarne dla dorosłych

20

wrz

do 22-09-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
CEDE - Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych

10:00
Park Wilsona
Łazarz walczy z jesienną chandrą
- gimnastyka z elementami jogi

21

wrz

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik sąsiedzki na zakończenie lata . W programie: animacje dla dzieci "Skarb Piratów", występ zespołu muzycznego oraz wieeelkie grillowanie.

22

wrz

10:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
"W harmonii z naturą - początki tańca Hula" - hawajskie spotkania na Łazarzu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: