Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ul. Chociszewskiego zyskała nowe oblicze. Wyremontują chodniki również między Kasprzaka a Głogowską? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ul. Chociszewskiego zyskała nowe oblicze. Wyremontują chodniki również między Kasprzaka a Głogowską?
09-06-2017 21:49   Janusz Ludwiczak
Blisko 1,5 mln zł kosztowała przebudowa ulicy Chociszewskiego. W ramach inwestycji zmodernizowano chodniki na odcinku pomiędzy ulicami Kasprzaka a Reymonta. Ponadto nasadzona została nowa zieleń, a także zmodernizowano przystanki autobusowe.

Przebudowa ulicy Chociszewskiego rozpoczęła się pod koniec października ubiegłego roku.

Już w ubiegłym roku Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła 25 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej remontu chodnika i nasadzenia nowej zieleni na ul. Chociszewskiego. Łazarski samorząd wnioskował do Rady Miasta o zabezpieczenie środków finansowych w budżecie miasta w kwocie 1 883 677,19 zł na remont nawierzchni chodnika wraz z ochroną zieleni i poprawą warunków siedliskowych drzew na ulicy Chociszewskiego na odcinku od Kasprzaka do Reymonta. Na tą inwestycje ze środków miasta przekazanych został z ubiegłorocznego budżetu 900 tys. zł. Kolejne środki pochodzą z tegorocznego budżetu miasta.

Na początku października Poznańskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęły przetarg na przebudowę ulicy Chociszewskiego - remont chodnika wraz z ochroną zieleni i poprawą warunków siedliskowych drzew na odcinku od ul. Kasprzaka do ul. Reymonta w Poznaniu. W sumie do przetargu stanęły dwie firmy. Najkorzystniejszą (czyli najtańszą) ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Roman Dyba Sp. z o.o. z Poznania, które zrealizuje zadanie za kwotę 1 498 907,68 złotych brutto.

Wraz z inwestycją zmieniła się również lokalizacja przystanku "Szymborska" w kierunku os. Kopernika. Autobusy linii nr 64 zatrzymują się teraz przy wejściu do budynku pod numerem 35. Ponadto "64" zmienił częściowo trasę. Autobusy kursują teraz przez Kasprzaka, Chociszewskiego, Reymonta (nawrót za skrzyżowaniem z Chociszewskiego) i Arciszewskiego, a nie jak do tej pory przez Szymborską i Hetmańską.

Co ciekawe prace na Chociszewskiego udało ukończyć się o kilka miesięcy wcześniej. Remont miał potrwać do końca listopada, a udało ukończyć się go pod koniec maja.

Być może przebudowa Chociszewskiego będzie kontynuowana. We wtorek podczas Komisji Samorządowej miejscy i łazarscy radni będą rozmawiać o remoncie chodnika na ulicy Chociszewskiego na odcinku od Głogowskiej do Kasprzaka.


Komentarze (2)

11-06-2017 11:27:10
poznanianka
Jak czytam i również chodzę po ulicy , wszystko działo się od zeszłego roku.Przyjmijmy dwa lata i były pieniądze , przetarg i widoczne jest wykonanie.Nawet zieleń zachwyca.Czytam ,że radni również dołozyli starań.A o ulicy Kolejowej nic, mimo ,że płyty chodnikowe stoją dęba.A przy Hotelu Moderno na spadzistym chodniku będzie można pojeżdzic wprost na jezdnie.Czyżby znowu decydenci wpadli na pomyśł ,że coś trzeba skonsultować i tak wkółko .Może należałoby wyjaśnić mieszkancom kto lub co wstrzymuje przebudowe.
11-06-2017 09:32:19
Negatyw
Czas najwyższy... (!!!!!).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

07

gru

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złożone z dzieci i rodziców lub dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: