Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zamkną Pułaskiego, bimby "9" i "11" zastąpią wahadła - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zamkną Pułaskiego, bimby "9" i "11" zastąpią wahadła
14-07-2009 16:36   Janusz Ludwiczak
Potwierdziły się nasze informacje. Od 18 lipca na okres trzech tygodni z powodu remontu torowiska na węźle Pułaskiego/Wielkopolska trasy zmienią tramwaje linii nr 9 i 11 - dowiedział się portal lazarz.pl. Przez trzy miesiące mieszkańcy Sołacza będą musieli korzystać z tramwajów wahadłowych, a "dziewiątka" dojeżdżać będzie do Os.Sobieskiego. Zaś tramwaje linii nr 11 skierowane zostaną na Ogrody.

Potwierdziły się nasze informacje, które podawaliśmy 11 lipca. W sobotę rozpocznie się trzytygodniowy remont torowiska przy skrzyżowaniu ulicy Pułaskiego i Alei Wielkopolskiej. Ekipy MPK wymienią m.in. zużyte i nie wymieniane od kilku lat zwrotnice oraz torowisko wzdłuż ulicy Pułaskiego..

Remont oznaczać będzie utrudnienia szczególnie dla mieszkańców Sołacza i pasażerów dojeżdżających w północne części miasta. Od 18 lipca do 6 sierpnia tramwaje linii nr 9 i 11 skierowane zostaną na trasy objazdowe. I tak "jedynastka" zamiast jechać prosto ulicami Roosevelta i Pułaskiego skręci w prawo w Dąbrowskiego i dojedzie na Ogrody. Natomiast "dziewiątka" z Most Teatralnego skręci tak jak zawsze w ulicę Roosevelta, a następnie wjedzie na trasę "PeSTki", gdzie zakończy trasę na Osiedlu Jana III Sobieskiego.

Mieszkańcy Sołacza i okolic nie będą pozbawieni dojazdu. Z Piątkowskiej do skrzyżowania ulic al.Wielkopolska i Pułaskiego kursować będą trzy tramwaje wahadłowe na linii W. Bimby jeździć będą po torze właściwym, gdzie na al. Wielkopolskiej, przed skrzyżowaniem z Pułaskiego wjadą po "przeplotce" na tor przeciwny, w kierunku pętli przy ulicy Piątkowskiej. Dalszą podróż pasażerowie będą musieli kontynuować autobusami linii nr 69 w kierunku Ronda Kaponiera, bądź linii nr 60 w kierunku Garbar, albo po prostu pokonać odcinek "z buta".

To nie koniec zmian w komunikacji miejskiej. Od 7 do 9 sierpnia, jak też już wcześniej informowaliśmy rozpocznie się wymiana zwrotnic wjazdowych i wyjazdowych na trasie PST i przy ul. Roosevelta. W związku z tym zmienionymi trasami pojadą tramwaje linii nr 9, 10, 11, 12, 14, 15 i 16. Od pętli Os. Sobieskiego trasą PST do skrzyżowania z ulicą Roosevelta kursować będą tramwaje wahadłowe. Już teraz przy zjeździe z trasy szybkiego tramwaju ułożone zostały tymczasowe płyty betonowe, które wykorzystaną do tymczasowego przystanku dla "wahadła".
MPK i ZTM uruchomią także prawdopodobnie autobusową komunikację zastępczą z pętli Piątkowska do Ronda Kaponiera. Do tematu będziemy jeszcze wracać.

Nowe trasy tramwajów od 18 lipca:
LINIA NR 9: DęBIEC - ... - Fredry - Most Teatralny - Roosevelta - Trasa PST - OS.JANA III SOBIESKIEGO
LINIA NR 11: OS.LECHA - ... - Most Dworcowy - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Dąbrowskiego - OGRODY
LINIA WAHADŁOWA W: PI¡TKOWSKA - Winiarska - Wołyńska - al. Wielkopolska - WIELKOPOLSKA/PUŁASKIEGO


Komentarze (4)

17-07-2009 20:10:40
max
A jak chcesz puścić 14 do Piątkowskiej, gdzie remontowane będą zwrotnice Roosevelta/PST i tramwaje nie pojadą ani na Winogrady, ani na Sołacz, ani na Sobieskiego.
17-07-2009 19:56:52
as
wlasnie czemu nie do piatkowskiej??!!
17-07-2009 17:14:34
max
Ciekawe jak będzie jeździć 14tka po zamknięciu pestki?
13-07-2009 14:46:15
max
No to będzie fajnie. Czemu wahadło tylko do Pułaskiego? Jak zawsze MPK i ZTM w d*** mają pasażerów i mieszkańców.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: