Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Marcinek: Jubileusz 25-lecia Chóru "Canticum Novum" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Marcinek: Jubileusz 25-lecia Chóru "Canticum Novum"
12-12-2016 11:15   redakcja, 1 LO
Już ćwierć wieku istnieje chór "Canticum Novum", który tworzą m.in. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Dwujęzycznego im. Karola Marcinkowskiego przy ul. Bukowskiej.

Chór "Canticum Novum", który działa w I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Marcinkowskiego przy ul. Bukowskiej powstał w 1991 roku. Przez jedenaście lat działał jako "Marcinek Singers". W skład zespołu wchodzą utalentowani muzycznie uczniowie Marcinka, pasjonaci śpiewu, których ciągle zachwyca magia wspólnego muzykowania.

Ten ceniony chór młodzieżowy prezentował się na festiwalach w Polsce i w Europie, zdobywając wiele nagród i wyróżnień. W repertuarze zespołu znajdują się zarówno utwory muzyki klasycznej czy sakralnej, jak również standardy muzyki rozrywkowej. Inicjatorem powstania chóru oraz jego pierwszymi i wieloletnim dyrygentem była dr Dorota Wojnowska, uznany poznański chórmistrz i pedagog. W 2010 roku funkcję kierownika artystycznego przejęła Sławomira Raczyńska, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od 2015 roku funkcję dyrygenta pełni Natalia Sobkowiak, doświadczona chórmistrz i pedagog.

W listopadzie w auli I LO odbył się jubileuszowy koncert, była to muzyczna uczta pełna artystycznych wzruszeń i wspomnień. W koncercie, prócz tegorocznych chórzystów, wystąpili także absolwenci, którzy śpiewali niegdyś w chórze oraz ich zespoły, prezentując swoje możliwości i osiągnięcia.

Chór Canticum Novum wykonał szereg utworów i pokazał się w wielu muzycznych odsłonach, a przy fortepianie towarzyszył mu Robert Napieralski. Koncert dostarczył słuchaczom niezapomnianych wrażeń, a niektórym z pewnością zakręciła się w oku niejedna łza kiedy wspominali czasy, kiedy sami tworzyli szeregi znakomitego zespołu.


Fot: I LO

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: