Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Eskulap został zamknięty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Eskulap został zamknięty
11-10-2016 23:15   Janusz Ludwiczak
Jeden z najstarszych i największych klubów muzycznych "Eskulap" został zamknięty. Od prawie 40 lat klub działał w domu studenckim Uniwersytetu Medycznego przy zbiegu ulic Przybyszewskiego i Marcelińskiej.

"6 września 2016 roku zakończył swoją działalność Klub Eskulap jaki znaliście z ostatnich 5 lat. Uniwersytet Medyczny bez opublikowania powodu nie wznowił działania tego miejsca, tak zasłużonego dla kultury miasta Poznania. Eskulap istniał od 1976 roku i był miejscem na mapie miasta powszechnie kojarzonym z koncertami. Najbardziej niepokojące jest to, że nie zyskał on akceptacji władz UMP w okresie kiedy święcił swoje największe sukcesy, mierzone oferowanym repertuarem oraz prowadzoną polityką remontowo-rewitalizacyjną. Po raz pierwszy w historii Klubu, kojarzonego do tej pory jako miejsce obskurne, wręcz brudne i kompletnie niedoinwestowane, próbowano coś zmienić. Po raz pierwszy w historii Klubu pojawiło się znakomite wyposażenie techniczne i także po raz pierwszy w historii Klubu na konto Uniwersytetu systematycznie spływała na czas spora kwota opłat ze strony Operatora – firmy Outside Art" – informuje Akademickie Centrum Kultury "Eskulap".

Nie wiadomo co dalej stanie się z "Eskulapem". Uniwersytet Medyczny nie chce komentować sprawy.

Przypomnijmy, że problemy z "Eskulapem" pojawiły się już w 2010 roku. Nieoficjalnie mówiło się, że klub zbankrutował i został zamknięty przez syndyka, którego zadaniem było odzyskanie długo, sięgającego ponad 1 milion złotych.

W grudniu 2012 roku Eskulap został ponownie otwarty, klub prowadziła agencja Outside Media. Dotychczasowy zarządca przeprowadził wiele remontów. Eskulap mógł pomieścić kilkaset widzów, tym samym do organizacji wielkich imprez muzycznych pozostała praktycznie tylko Sala Ziemi MTP i hala Arena.


R E K L A M A

Komentarze (3)

13-10-2016 06:28:50
Negatyw
@ M: Sala Ziemi dla bandów z grupy "pomiędzy"...? Wiesz, ile kosztuje jej wynajęcie?!!
12-10-2016 15:19:09
M.
Miasto nie może bezpośrednio dofinansować klubu. Czasami prawo uniemożliwia takie rozwiązania. Z sal koncertowych jest dostępna jeszcze Sala Ziemi.
12-10-2016 11:33:01
Negatyw
Miasto powinno dofinansować ten klub. Póki co dofinansowuje się jedynie teatry... (!!!). De facto, nie ma sensownego miejsca na rockowe koncerty. Arena jest dla komercji. Bandy niszowe, obsługuje "Bazyl". A co z bandami z grupy "pomiędzy"...?!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: