Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prymicja u Bolesnej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prymicja u Bolesnej
26-05-2009 21:47   Janusz Ludwiczak
W sobotnie popołudnie ks. neoprezbiter Grzegorz Suchocki odprawił swoją pierwszą mszę świętą, tzw. "prymicję" w kościele Matki Boskiej Bolesnej.

Ks. neoprezbiter Grzegorz Suchocki swoją prymicyjną i zarazem pierwszą msze świętą odprawił w sobotę o godz. 16:00 w kościele Matki Boskiej Bolesnej, w parafii, w której obecnie przebywa.

Wcześniej, w czwartek także o godz. 16:00 jeszcze ks. diakon Grzegorz przyjął w Katedrze Poznańskiej święcenia kapłańskie od samego ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

Ks. neoprezbiter Grzegorz Suchocki i jego rodzina są dość młodymi wiernymi parafii Matki Bolesnej, gdyż na Łazarz, a ściślej na ulicę Kolejową przeprowadzili się w październiku 2005 roku.

Ks. Grzegorz urodził się 15 lutego 1984 roku i mieszkał z rodzicami do maja 1985 roku przy ulicy Łukaszewicza. W 2003 roku wstąpił do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Nauka kapłańska trwała 6 lat.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: