Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Palacza powstanie 8-piętrowy blok? Będzie można skonsultować plan miejscowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Palacza powstanie 8-piętrowy blok? Będzie można skonsultować plan miejscowy
30-05-2016 01:57   Janusz Ludwiczak
We wtorek w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbędzie się dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami dla rejonu Górczyna.

Do publicznego wglądu wyłożony zostanie projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Rejon Górczyna - część A", objętego granicami ulic: Palacza - Arciszewskiego - Górczyńska - Kuźnicza.

We wtorek, 31 maja o godz. 15:30 w sali sesyjnej nr 3, w Urzędzie Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim 17 odbędzie się dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami.

Przypomnijmy. Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania wydał już decyzję w sprawie budowy budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Palacza, w rejonie ul. Biedrzyckiego. Budynek miałby mieć 5 kondygnacji i do 17 metrów wysokości.

Ustalane są również warunki zabudowy dla budowy budynku mieszkalnego z lokalami usługowo-handlowymi w parterze. Obiekt miałby mieć do 14,5 metrów wysokości. Ponadto przy ul. Górczyńskiej jeden z inwestorów chciałby wybudować ośmiokondygnacyjny blok.

Na wniosek Rady Osiedla Górczyn planiści z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej uwzględnili zachowanie istniejącego boiska przy ul. Górczyńskiej. Jak informowaliśmy w tym miejscu jeden z inwestorów planował wybudować 10-piętrowy blok.

Również na wniosek Rady Osiedla Górczyn uwzględniono przeznaczenie terenów miejskich wzdłuż ulicy Arciszewskiego na tereny zielone. Częściowo projekt planu dopuszcza lokalizacje nowej zabudowy mieszkaniowej jedynie w przypadku wydanych już decyzji o warunkach zabudowy.

Ponadto na wniosek Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Gorczyńska 33 uwzględniono zachowanie miejsc parkingowych.


Komentarze (3)

31-05-2016 08:01:08
morlock
Doczekam się że ktoś wreszcie ukróci rozpasanie "dewelopedziów"? Wcześniej zwalało się na Ryszarda G. i jakiejśtam pamięci Szczęsnego od Kaczmarków, a teraz? Kumpel mnie kiedyś na grzyby zabrał do Zielińca. Wyszliśmy po za las i ukazała się nam "działka" umultowska. Przecież tam można drugi Poznań wybudować. Wracając do tematu - przed wybudowaniem GPZ przy Trasie Dębińskiej miałem 170V w gniazdku, po - 190, w porywach 200 póki nie odpalili GPZeta na terenienie ś.p. Ceglorza. Dopiero wtedy napięcie wróciło do 220. Mamy już oficera rowerowego więc pora na energetycznego który y***nie we łby decydentów tak radośnie i bezkrytycznie udostępniających działki w tak ściśle zabudowanych dzielnicach. O pozostałych mediach (gaz, woda) nie wspomnę bo się nie znam ale już mam problemy z odpaleniem łazienkowego "junkersa" od czasu oddania do "użydku" Ogierni (Wojskowa,Ułańska, Wyspiańskiego).
30-05-2016 10:46:32
ggg
masakra każdy skrawek ziemi zabudują a gdzie ci ludzie maja potem parkować? tyle ziemi leży odłogiem na terenie miasta to muszą tutaj każdy metr zabudować
30-05-2016 09:11:11
Lareina
A gdzie ma ten blok stanąć? Tam gdzie teraz są sklepiki? Najlepiej zbudować wszystko blokami. Porażka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: