Budowniczy kościoła Chrystusa Sługi zostanie proboszczem wiejskiej parafii
05-05-2017 20:37   Janusz Ludwiczak
Ks. Marian Ciesielski, budowniczy kościoła przy Palacza i wieloletni proboszcz Parafii Chrystusa Sługi z końcem czerwca przestanie być proboszczem parafii na pograniczu Górczyna i Łazarza. Arcybiskup Stanisław Gądecki zdecydował, że od 1 lipca proboszczem Parafii Chrystusa Sługi będzie ks. Rafał Czerniejewski, dotychczasowy proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach. Z kolei ks. Marian Ciesielski zostanie przeniesiony do wsi Chrzypsko Wielkie w powiecie międzychodzkim.

O tym, że ks. Marian Ciesielski nie będzie już proboszczem Parafii Chrystusa Sługi informowaliśmy 24 kwietnia. Decyzją Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z dniem 1 lipca 2017 roku nowym proboszczem parafii przy ul. Palacza będzie ks. kan. mgr lic. Rafał Czerniejewski, dotychczasowy proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach.

Wiadomo już, że ks. Marian Ciesielski od lipca będzie parafii św. Wojciecha w Chrzypsku Wielkim w powiecie międzychodzkim.

Po konsekracji kościoła poprosiłem Ks. Arcybiskupa o zmianę parafii. Hasło tego roku duszpasterskiego Mówi: Idźcie i głoście. No to je wypełniam. Czekam na dekret do nowej parafii – wyjaśnia ks. Marian Ciesielski, proboszcz Parafii Chrystusa Sługi.

Ks. kan. mgr lic. Marian Ciesielski urodził się 3 maja 1966 r. w Mochach, w okolicach gdzie znajduje się Przemęcki Park Krajobrazowy. Ukończył II LO w Lesznie. Następnie poszedł do Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Poznaniu. W maju 1991 r. przyjął święcenia kapłańskie, które udzielił ks. abp Jerzy Stroba.

Przez trzy lata był wikariuszem w Parafii Matki Boskiej Bolesnej. Jest inicjatorem powstania nowego kościoła przy ulicy Palacza, którego budowa ruszyła w 2005 roku. Nie raz mieszkańcy mogli go więc zobaczyć w roboczej odzieży przy prowadzonych pracach.

Ks. Marian Ciesielski w 2008 roku otrzymał tytuł "Człowiek Roku Łazarza". W październiku zeszłego roku podczas konsekracji kościoła przy ul. Palacza ks. arcybiskup Stanisław Gądecki mianował proboszcza Parafii Chrystusa Sługi kanonikiem honorowym.

Ks. Marian słynie również z nietypowych instalacji, które pojawiały się przed kościołem na Palacza. W marcu 2011 r. mieszkańców zaniepokoiły wystające nogi i ciało mężczyzny, który nie dawał oznak życia. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe i policja. Okazało się, że był to manekin, który był elementem happeningu zorganizowanego przez proboszcza i wikariusza. Akcja miała na celu przypomnieć, o rozpoczętym Wielkim Poście. Stąd na samochodzie pojawiły się kartki z napisami: "A może Twoja dusza potrzebuje remontu? Pamiętaj duchowy tuning - Wielki Post!". Po interwencji policji i pogotowia manekin został usunięty.

Z kolei pod koniec listopada ubiegłego roku przed kościołem pojawiły cztery krzesła a przy nich maszyna do pobierania biletów ze wskazówkami jak dobrze przeżyć czas. Nie była to poczekalnia do gabinetu lekarskiego czy urzędu, ale instalacja przypominająca o zbliżającym się Bożym Narodzeniu.

Rok wcześniej przed wejściem do kościoła Chrystusa Sługi przy ul. Palacza pojawiła się pralka, a nad nią rozwieszone pranie z ubrankami dziecięcymi i napis "Przygotuj serce a nie ubranie".

Podobne przekazy dla wiernych pojawiały się również latem. W 2012 r. przed kościołem zawisł hamak, a obok niego bilbord z napisem: "Pokój tchnij w serce me bym odpoczął... bym odpoczynkiem chwalił Ciebie, Panie mój".


Komentarze (8)

01-06-2017 15:01:04
parafianka
Niech Antkowiaka zmienią. Nic nie robi tylko się młodymi wysługuje. Ani nie spowiada ani nie ma mszy wieczornych, na kazaniach bredzi... wielki prałat od boleści wszelkiej.... Wszystko by o nim dobrze mówili...
08-05-2017 13:24:48
gorczynska
Drodzy mieszkańcy parafii Chrystusa Sługi warto się zastanowić dlaczego Ks. Proboszcz odchodzi, nie zawsze może docenialiśmy naszego Wielebnego Ks. Proboszcza Mariana ile dla naszej wspólnoty zrobił a teraz słychać różne głosy że dlaczego.?, Jak przyszedł do nas, zastał goły plac bez Kościoła i plebani ,, niektórzy już zapomnieli,, a teraz możemy podziwiać wspaniała Świątynię . W sercu bardzo szkoda ze tracimy tak wspaniałego Duszpasterza, ale jak powiedział żeby poznać siebie potrzeba wypłynąć na głębie . Ja życzę z całego Serca powodzenia i życzliwości w każdym miejscu Ks. Kan. Marianowi .
06-05-2017 23:09:35
Kuźnicza
Wielka szkoda. Jeżeli ks. Marian faktycznie sam poprosił o przenosiny to jestem zawiedziona. Tak się nie robi.
06-05-2017 18:08:27
kaśka
To fajnego będziemy mieli teraz proboszcza. Ciekawe czy przeniesie figurę Jezusa - pomnik Wdzięczności z Kościelnej... Parafia która była postępowa stanie się teraz prawicowym radiomaryjnym zaściankiem. Dziękujemy arcybiskupowi.
06-05-2017 12:44:03
paraf
100 Jezior nie wątpimy , ze przyjmiecie z otwartymi ramionami ks.Mariana nam tylko szkoda , że tracimy ksiedza ktòry jest dla ludzi tak otwarty, zbudował piękny kosciòł w ktorym chce się być i uczestniczyć. Z drugiej strony dostajemy informację o nowym księdzu , o którym przeczytasz i nasluchasz się samych niepochlebnych opinii. I masz wizję, że caly dotychczasowy trud , praca może pójść na marne.....Chrzypsko jest piękne , na pewno będziemy częstymi gośćmi :-).
05-05-2017 21:36:29
w
Jaka degradacja? Ksiądz przez tyle lat się ciężko napracował na Łazarzu, to teraz może zamieszkać w nowym, jakże pięknym miejscu. Pozdrawiam!
05-05-2017 20:48:37
były wierny
Ale degradacja. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Ciekawe co przeskrobał. Pamiętacie z x. Mintą od Anny było to samo. Potem okazało się, że zadłużył parafię na ponad 20 tys. zł. Cóż, ale kościół oczywiście wszystko zamiecie pod dywan, a ciemny lud to kupi...
05-05-2017 20:40:54
100 jezior
Drodzy mieszkańcy parafii Chrystusa Sługi zapewniamy, że przyjmiemy Waszego a od lipca już naszego Księdza Proboszcza z godnością i otwartymi ramionami. Przyjedźcie i zobaczcie tutaj mieszkają też dobrzy cywilizowani ludzie. Cieszymy się bardzo, że JE Arcybiskup oddał naszą parafię w tak Godne ręce. Kochani mieszkańcy Górczyna i Łazarza bądźcie spokojni o swojego księdza i zapraszamy do naszej pięknej krainy w odwiedziny do Waszego Dobrodzieja.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
XXXVIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

14

gru

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
IX Łazarskie Spotkanie Opłatkowe

15

gru

I Liceum Ogólnokształcące ul. Bukowska 16
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

17:00
Rynek Łazarski
Granie na straganie czyli Świąteczny Rynek z Dziewiątką

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Kot w butach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: