Pod samochodem leżały zwłoki? Nietypowy happening proboszcza wystraszył mieszkańców
11-03-2011 00:39   Janusz Ludwiczak
Ciało wystające z pod samochodu, pod kościołem Chrystusa Sługi zaniepokoiły mieszkańców ulicy Palacza, którzy wezwali na miejsce policję i pogotowie ratunkowe. Okazało się, że nie był to nieszczęśliwy wypadek, lecz akcja proboszcza i wikarego kościoła, która miała na celu przypomnieć o rozpoczętym Wielkim Poście.

Mieszkańców zaniepokoiły wystające z pod samochodu nogi i mężczyzna, który nie dawał oznak życia. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe i policja. Okazało się, że był to manekin, który był elementem happeningu zorganizowanego przez ks. Mariana Ciesielskiego, proboszcza i ks. Tomasza Tarczyńskiego, wikarego parafii Chrystusa Sługi.

Akcja miała na celu przypomnieć, o rozpoczętym Wielkim Poście. Stąd na samochodzie pojawiły się kartki z napisami: "A może Twoja dusza potrzebuje remontu? Pamiętaj duchowy tuning - Wielki Post!".

Po interwencji policji i pogotowia manekin został usunięty.


Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

ZOBACZ TAKŻE: Pulvis es et in pulverem reverteris

Komentarze (10)

12-03-2011 12:51:56
kiwi
A ja jestem pozytywnie zaskoczony reakcję mieszkańców. Widać, źe nie jest z nami jeszcze tak źle.
12-03-2011 10:33:06
olgierd
Zamiast wzywać policję i pogotowie należało sprawdzić ; kto i dlaczego itd . Panika to najgorsza z możliwych reakcji . A heppening ; cóż , pomysł dobry , zawiodła wizualizacja .Naturalizm należało wesprzeć abstrakcją . Chętnie pomogę . Ksiądz Marian to wspaniały człowiek ,jest nie schematyczny i to zawsze będzie mieszczuchom przeszkadzać .
11-03-2011 18:45:42
Adi311
Zaraz głupi, ja myślę że niecodzienny. Czy inaczej ta akcja znalazła by taki oddźwięk? Sądzę, że organizatorzy tej akcji powinni natomiast postawić, powiesić obok duży baner/plakat wyjaśniający po co to zostało zrobione. Te małe karteczki w środku samochodu nie były dobrze widoczne i to jedyny błąd:-). Natomiast reakcja ludzi, którzy się zainteresowali kto i dlaczego tam leży zasługuję na moje uznanie. Nie jest z nami tak źle:-).
11-03-2011 17:50:07
tom
Chyba klechom już się zaczyna nudzić, no cóż stanowisko kierownicze - proboszczowskie odbija - patrz ks. Antkowiak z mbb.
11-03-2011 15:13:05
as
wy debile, jakie zwloki, to byl manekin symbolizujacy czlowieka naprawiajacego samochod
11-03-2011 14:48:34
Kurarka
To był debilny pomysł, jak mozna był takie chore pomysły ze zwłokami wystawiać. Metamorfoza śmiech. Najlepiej odseparować szeleńca od młodzierzy, Bo niedłufgo za grzechy będą musieli przynosić snikersy a za sex po 15-ej biczowanie . Naszczęscie parafianie mają kase to zapłacą hehehe ale nie ja
11-03-2011 14:10:54
obiektywizm i racjonalizm
To zdecydowanie nie był dobry pomysł-w odpowiedz na post iwooo, raczej takie wykorzystywanie zwłok nie jest czymś chwalebnym! A jak robi to ksiądz to już w ogóle można się zastanawiać co Kościół chce nam przekazać w swych naukach ;/
11-03-2011 14:10:46
obiektywizm i racjonalizm
To zdecydowanie nie był dobry pomysł-w odpowiedz na post iwooo, raczej takie wykorzystywanie zwłok nie jest czymś chwalebnym! A jak robi to ksiądz to już w ogóle można się zastanawiać co Kościół chce nam przekazać w swych naukach ;/
11-03-2011 12:41:37
iwooo
To bardzo dobry pomysł tylko połowa "katolików" nie rozumie przesłania..:/
11-03-2011 11:34:14
bebe
Co za głupi pomysł. Kto zapłaci za wezwanie pogotowia i policji?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

sty

17:30
Biuro Rady Osiedla Święty Łazarz - Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych (bud.B) ul. Wyspiańskiego 27
XXXIX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
- porządek obrad

27

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Tomasz Siuda, kościół rzymskokatolicki

28

sty

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ

17:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
007 James Bond Live! - koncert

30

sty

do 02-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Budma - Międzynarodowe Targi Budownictwa
Intermasz - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
Ifratec - Międzynarodowe Targi Technologii i Materiałów dla

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: