Przed kościołem Chrystusa Sługi zamontowano hamak
24-07-2012 00:33   Janusz Ludwiczak
Hamak a obok niego bilbord z napisem: "Pokój tchnij w serce me bym odpoczął... bym odpoczynkiem chwalił Ciebie, Panie mój" pojawiły się przed wejściem do kościoła Chrystusa Sługi przy ul. Palacza.

W Parafii na Palacza jak na wakacjach. Każda forma przyciągnięcia nowych parafian do kościoła jest dobra jeśli się sprawdza i nie szkodzi, szokuje. W zeszłym roku w marcu przed wielkim postem jeden z księży zainicjował doś ostrą inscenizację, która zakończyła się wezwaniem karetki pogotowia i policji. Koszt wezwania to 700 zł, którą ów autor w sutannie musiał zapłacić. Obecnie rozwieszony hamak jest inną delikatniejszą, ale zadziwiającą formą ekspresji. Czyżby kościół zamienił się w miejsce plażowania, pikników - pyta w mailu na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) nasz internauta, Karol Kroll.

Hamak i bilbord z napisem: "Pokój tchnij w serce me bym odpoczął... bym odpoczynkiem chwalił Ciebie, Panie mój" to kolejna nietypowa akcja księży z Parafii Chrystusa Sługi.


Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Ciemnica z zakrwawionymi kajdankami i palącymi się zniczami

ZOBACZ TAKŻE: Podczas pasterki wierni podzielili się opłatkiem

ZOBACZ TAKŻE: W kościele Chrystusa Sługi obchodzono odpust parafialny

ZOBACZ TAKŻE: Dwa osły pojawiły się pod kościołem

ZOBACZ TAKŻE: Pod samochodem leżały zwłoki? Nietypowy happening proboszcza wystraszył mieszkańców

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (3)

25-07-2012 17:26:15
AW
Pan Kroll chyba nie zrozumiał przekazu. Na pewno nie chodzi o to, żeby kościół był miejscem piknikowym. Wystarczyło przyjść na Mszę niedzielną i posłuchać kazania Księdza Proboszcza. Ale oczywiście, najłatwiej rozdmuchiwać sensację z zewnątrz. O ile sprawa samochodu rzeczywiście mogła zszokować kogoś, kto wyjrzał przez okno i zadzwonił po policję, nie upewniając się, co do sytuacji, o tyle hamak nikomu nie wadzi. Ten cały szum w Internecie to jedna wielka bzdura.
24-07-2012 22:12:27
Hania
Swietny pomysl ! Dlaczego nie ? Jest lato, odpoczynek, wakacje, hamak, wszystko sensowne i odnosi sie do cytatu: "Pokoj tchnij w serce me bym odpoczal .....", cytat moze jest z Pisma Swietego, nie wiem. Na hamaku sie swietnie odpoczywa jak i na wakacjach. Co do piknikow przykoscielnych to u nas jest to rzecz normalna, sa takze zabawy przykoscielne, nic w tym zlego nie ma. Dobrze, ze jest ksiadz, ktory mysli o swojej parafii i robi cos aby parafian sciagnac do kosciola. Fakt faktem, ze koscioly sie zamykaja, takze u nas ale nie oznacza to, ze Proboszcz z parafii "Chrystusa Slugi" ma poddac sie "bez walki". Ja do kosciola chodze zadko ale jestem obiektywna i taka proba kontaktu z parafianiami jest swietna ! Kazda jest reklama jest dobra ! :)
24-07-2012 08:36:07
Poznaniak
W średniowieczu i później anty chrześcijan i czarownice palono i tępiono. Bo „bluźnili” na kościół. Teraz brak wiernych to starają się za wszelka cenę ich ściągnąć w mury plebani. W Niemczech, Beneluksie kościoły się zamyka i przeobraża w pub’s mieszkania, magazyny etc. A tu na piknik, z winem mszalnym i na hamak na plebanie heheheheh

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

sty

17:30
Biuro Rady Osiedla Święty Łazarz - Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych (bud.B) ul. Wyspiańskiego 27
XXXIX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
- porządek obrad

27

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Tomasz Siuda, kościół rzymskokatolicki

28

sty

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ

17:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
007 James Bond Live! - koncert

30

sty

do 02-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Budma - Międzynarodowe Targi Budownictwa
Intermasz - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
Ifratec - Międzynarodowe Targi Technologii i Materiałów dla

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: