Budowa Centrum Sportów Wrotkarskich w Parku Kasprowicza znów opóźniona
17-10-2016 10:24   Janusz Ludwiczak
Ponad 6 tysięcy głosów w głosowaniu na tegoroczną edycję Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego otrzymało Centrum Sportów Wrotkarskich, które ma powstać w Parku Kasprowicza, na terenie, na którym miało powstać kryte lodowisko. Jednak nie szybko ruszy budowa miejsca, które ma służyć do bezpiecznej jazdy rolkarzom. Poznańskie Inwestycje Miejskie musiały ponowić przetarg.
"– Po realizacji przez wyłonionego wykonawcę przedmiotu umowy dowiemy się, jakie będą koszty przygotowania terenu pod inwestycję oraz budowy toru wrotkarskiego, a także jaki będzie jego wygląd" – wyjaśnia Błażej Daracz z POSiR.

Centrum Sportów Wrotkarskich ma powstać w południowo-zachodniej części Parku Kasprowicza (w pobliżu ul. Reymonta i Chociszewskiego), w miejscu, w którym miało powstać kryte lodowisko. Projekt zakłada wybudowanie owalnego toru wrotkarskiego o długości bieżni 200 metrów i szerokości 8 metrów o nawierzchni asfaltowej, służącego do nauki jazdy dzieci, młodzieży i dorosłych uprawiania amatorskiej jazdy i przygotowywania zawodników reprezentacji Polski we wrotkarstwie szybkim oraz łyżwiarstwie szybkim organizowania wyścigów krajowych i międzynarodowych klasy Mistrzowskiej.

Po środku toru ma powstać płyta o wymiarach 50 metrów x 24 metry, służąca do nauki jazdy, slalomu, roller derby oraz innych sportów, które nadają się wymiarowo do ich uprawiania. W ramach inwestycji powstaną również trybuny dla widzów, oświetlenie, pawilony z funkcjami socjalnymi, sanitarnymi oraz pod wynajem (gastronomia, sklep zgodny z charakterem toru i wypożyczalnia wrotek/rolek). W kolejnych etapach planowane jest m.in. zadaszenie obiektu.

W głosowaniu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 projekt uzyskał 6 024 głosów, a jego realizację oceniono na 1 846 900 zł. Inwestycja szybko jednak nie ruszy.

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Poznania inwestycje powyżej 1 miliona złotych przekazywane są do spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, nie inaczej jest w przypadku Centrum Sportów Wrotkarskich. W trakcie wielu spotkań na linii PIM-POSiR autorzy projektu wypracowano uzgodnienia, na podstawie których spółka PIM ogłosiła zapytanie ofertowe na przygotowanie dokumentacji pod inwestycję. Mam tu na myśli inwentaryzację zieleni, inwentaryzację budowlaną i gruntową ze względu na niedokończoną inwestycję lodowiska, projekt obiektu oraz pełny kosztorys – tłumaczy Błażej Daracz, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

POSiR zapowiadał również, że rok 2016 planowane jest uporządkowanie terenu pod planowanym niegdyś lodowiskiem oraz wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej Centrum Sportów Wrotkarskich.

Niestety nie przyszła żadna oferta na pierwsze zapytanie ofertowe, dlatego spółka PIM ponowiła zapytanie. Na szczęście na drugie zapytanie odpowiedziało kilka firm. Trwa właśnie analiza ofert, zatem w najbliższym czasie możemy spodziewać się wyboru wykonawcy projektu. Po realizacji przez wyłonionego wykonawcę przedmiotu umowy dowiemy się, jakie będą koszty przygotowania terenu pod inwestycję oraz budowy toru wrotkarskiego, a także jaki będzie jego wygląd – dodaje Błażej Daracz z POSiR.

ZOBACZ TAKŻE: Miało być piękne lodowisko, a jest... wysypisko


R E K L A M A

Komentarze (5)

17-10-2016 17:39:13
Do Negatywa
Dojdzie do skutku i będzie zbudowany. I pewno trafimy w punkt - chodzi pewno o hałas, którego tak naprawdę nie będzie... Tor wrotkarski, rolki i wrotki nie generują hałasu, tak, żebyś wiedział na przyszłość. Więcej hałasu generujesz w komentarzach ;)
17-10-2016 16:38:47
Negatyw
Miejmy nadzieję, że realizacja nie dojdzie nigdy do skutku (!!!).
17-10-2016 13:23:10
Andrzej
Moim zdaniem ten tor wrotkarski nigdy nie powstanie - już za komuny był pierwsze plany i projekty...
17-10-2016 11:22:38
park
Dobrze, że ktoś się zajął tym patologicznym miejscem. Miejscem, w którym ma powstać ten obiekt. Świetny pomysł. Szkoda, że tak to się rozkłada w czasie. Pytanie - kiedy PIM wysłał pierwsze pytanie ofertowe? Warto podawać daty, żeby wiedzieć kto opóźnia tą inwestycję.
17-10-2016 11:08:03
zmartwiona
Trochę sie boje panów z POSiR-u. Plany wielkie , kosztowne i odległe.Jedna myśl n a s u w a mnie sie zaraz , teraz.C z y m jeszcze bedzie Park Kasprowicza.? Czy nie należy w y k r e ś l i ć nazwę p a r k !!!!!Jest hala widowiskowa do remontu.A warto ! Jest plac z a b a w dla dzieci.Latem p ł y w a l n i a .Ostatnio wybieg dla p i e s k ó w. L a w e c z k i dla odpoczywających. Warto, w a r t o .A tu pomysły na teren , t y l k o sportowy..Jak widzą to "zepchnięte " osoby ,chcące w ciszy pospacerować , posiedziec.Ach , jeszcze w niedziele s t o i s k a z jedzeniem , na wspólne biesiadowanie. Wszystko to widzę jako mysz masz. Jak najwięcej wszystkiego.Będzie hałasliwie, potrzeba wielu miejsc postojowych , tłumnie. A t u t a j w n a z w i e P a r k ????
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

lut

do 22-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXL sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
- porządek obrad

22

lut

do 24-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Gardenia - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Specjal Days - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
Sport Invest - Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej

02

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Światowy Dzień Modlitwy - nabożeństwo ekumeniczne

04

mar

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: