"Nie damy się wyrolować" - ponad 200 rolkarzy przejechało ulicami Łazarza {WIDEO}
24-07-2016 01:16   Janusz Ludwiczak
Ponad 200 osób na rolkach i wrotkach, ale również hulajnogach i deskorolkach przejechało w sobotni wieczór po ulicach Łazarza i Grunwaldu. Wydarzenie odbyło się w ramach akcji "Night Skating Poznań". Organizatorzy chcieli również podziękować poznaniakom za głosy oddane na projekt Centrum Sportów Wrotkarskich w ramach budżetu obywatelskiego. Budowa obiektu ma rozpocząć się jesienią.

Przejazd rolkarzy odbył się pod hasłem "Nie dajmy się wyrolować". Uczestnicy "Night Skiting Poznań" po godz. 20:30 wyruszyli z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich i przejechali m.in. ulicami Śniadeckich, Grunwaldzką, Roosevelta, Głogowską, Berwińskiego, Matejki, Kasprzaka, Stablewskiego, Jarochowskiego, Wyspiańskiego, Reymonta, Rondo Jeziorańskiego i Przybyszewskiego, a następnie przez Grunwald dotarli m.in. pod stadion miejski, skąd wrócili przez Hetmańską, Kasprzaka i Głogowską na Targi.

Chcieliśmy podziękować poznaniakom za oddane głosy na Centrum Sportów Wrotkarskich w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Chętni mogli przejechać w trasie o dystansie 8,5 km i szybkiej pętli dla osób umiejących dobrze jeździć o długości 11 km. Staraliśmy się długo nie blokować ulic. To kolejny przejazd ulicami Poznania dla sympatyków wrotkarstwa (wrotki, rolki, hulajnogi, deskorolki). W związku z tym, że jezdnia asfaltowa jest bardzo dobra pod sporty wrotkarskie, raz w miesiącu wrotkarze pokonują kilkanaście kilometrów. Z punktu widzenia ruchu prawa ruchu drogowego jesteśmy pieszymi, więc takie raz w miesiącu korzystanie z dobrej jakości drogi jest luksusem oczywiście pod eskortą policji i osób dobrze jeżdżących – powiedział Jakub Ciesielski, współorganizator "Night Skating Poznań".

Sobotni przejazd rolkarzy został sfinansowany przy wsparciu środków Rady Osiedla Św. Łazarz w ramach programu "Łazarskie Inicjatywy Osiedlowe".

Przypomnijmy. Na Centrum Sportów Wrotkarskich, które ma powstać w południowo-zachodniej części Parku Kasprowicza (w pobliżu ul. Reymonta i Chociszewskiego) głos oddało w ramach głosowania Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego ponad 6 tysięcy osób.

Prace ruszą dopiero jesienią. Obecnie nie można przeprowadzić robót ze względu na sezon lęgowy ptaków – wyjaśnia Jakub Ciesielski.

Centrum Sportów Wrotkarskich ma stanąć w miejscu, w którym miało powstać kryte lodowisko. Projekt zakłada wybudowanie owalnego toru wrotkarskiego o długości bieżni 200 metrów i szerokości 8 metrów o nawierzchni asfaltowej, służącego do nauki jazdy dzieci, młodzieży i dorosłych uprawiania amatorskiej jazdy i przygotowywania zawodników reprezentacji Polski we wrotkarstwie szybkim oraz łyżwiarstwie szybkim organizowania wyścigów krajowych i międzynarodowych klasy Mistrzowskiej.

Po środku toru ma powstać płyta o wymiarach 50 metrów x 24 metry, służąca do nauki jazdy, slalomu, roller derby oraz innych sportów, które nadają się wymiarowo do ich uprawiania. W ramach inwestycji powstaną również trybuny dla widzów, oświetlenie, pawilony z funkcjami socjalnymi, sanitarnymi oraz pod wynajem (gastronomia, sklep zgodny z charakterem toru i wypożyczalnia wrotek/rolek). W kolejnych etapach planowane jest m.in. zadaszenie obiektu.

W głosowaniu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 projekt uzyskał 6 024 głosów. Realizację pierwszego etapu inwestycji wyceniono na 1 846 900 zł.

Jesteśmy po kilku spotkaniach z autorami projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz ze Poznańskimi Inwestycjami Miejskimi. Podczas spotkań ustalono zakres rzeczowy na rok 2016. W tym tygodniu nastąpi konkretne wskazanie do realizacji i to spółka PIM będzie od tego momentu odpowiedzialna za stan realizacji inwestycji. Inwestycja warta jest bowiem ponad 1 mln złotych, zatem zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Poznania, taka inwestycja musi zostać przekazana do realizacji spółce PIM. Na rok 2016 planowane jest uporządkowanie terenu pod planowanym niegdyś lodowiskiem oraz wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej Centrum Sportów Wrotkarskich – wyjaśnia Błażej Daracz, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

27

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl teatralny dla dzieci "Król Nicnierobię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
Wstęp wolny
Spektakl będzie tłumaczony na język migowy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: