Plan miejscowy dla Parku Kasprowicza najwcześniej pod koniec 2017 roku
17-10-2016 08:40   Janusz Ludwiczak
W czerwcu ubiegłego roku odbyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza", podczas których projektanci z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej przedstawili pierwszy projekt dokumentu. Kiedy więc plan miejscowy dla rejonu w obrębie ulic Reymonta, Wyspiańskiego, Jarochowskiego i Chociszewskiego zostanie wdrożony w życie?

Ponad trzy lata temu, w czerwcu 2013 r. Rada Osiedla Św. Łazarz złożyła wniosek o przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Parku Kasprowicza. Nowy właściciel terenu dawnego stadionu Energetyka planował postawić w tym miejscu pięć 18-kondygnacyjnych wieżowców mieszkalno-usługowych. Aby temu zapobiec pojawił się pomysł objęcia terenu planem zagospodarowania z określeniem dopuszczalnego rodzaju zabudowy. Projekt jednogłośnie poparła Komisja Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania, natomiast 20 grudnia 2013 r. Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów pomiędzy ulicami Jarochowskiego, Chociszewskiego, Reymonta i Wyspiańskiego.

Następnie mieszkańcy mogli składać wnioski, uwagi i sugestie dotyczące projektu. Miejska Pracownia Urbanistyczna otrzymała ponad sto uwag i sugestii.

Pod koniec czerwca zeszłego roku odbyły się konsultacje społeczne, dotyczące miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza". Pierwszy projekt zakłada na terenie dawnego stadionu Energetyka obiekt sportowo-usługowy. Planiści z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej nie przewidują zlokalizowania w Parku Kasprowicza ani krytej pływalni ani centrum wrotkarskiego. Z kolei po obu stronach ulicy Reymonta miałaby powstać droga rowerowa, która częściowo zostałaby poprowadzona po terenie ogródków działkowych. Więcej w artykule: MPZP dla Parku Kasprowicza nie przewiduje krytej pływalni i wrotkarni. Na Reymonta - droga rowerowa.

Kiedy więc miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Parku Kasprowicza może zostać wdrożony w zycie?

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza" w Poznaniu, jest przygotowywany do opiniowania i uzgadniania z instytucjami publicznymi wskazanymi w ustawie z dnia 27 marca 2003 roku, o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Projekt wymagał wprowadzenia zapisów związanych z planowanymi inwestycjami w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Zgodnie z harmonogramem prac przewidujemy, że projekt zostanie wyłożony do publicznego wglądu w pierwszej połowie przyszłego roku – tłumaczy Łukasz Olędzki, rzecznik Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Nieco dłużej będzie poczekać na plan miejscowy obejmujący obszar ulic Dmowskiego, Hetmańskiej, Kolejowej i Potockiej, który ma uchronić przed zabudową znajdujące się tam ogródki działkowe.

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic Hetmańskiej, Dmowskiego, Potockiej i Kolejowej" w Poznaniu znajduje się na wcześniejszym etapie prac projektowych. Obecnie trwają analizy różnych wariantów projektu w kontekście ewentualnych skutków finansowych uchwalenia planu miejscowego. Na tym etapie trudno oszacować czas potrzebny do zakończenia prac nad tym projektem – wyjaśnia Łukasz Olędzki z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.


Komentarze (2)

17-10-2016 11:44:28
x
Po obu stronach Reymonta? Na tym wąskim chodniku? I jeszcze zrobią ludziom przejazd przez działki? Litości!
17-10-2016 11:26:57
poznanianka
Planów miejscowych to my poznaniacy jeszcze długo nie będziemy mieć.Przepraszam , ale Miejska Pracowania Urbanistyczna i i ( zgoda lub nie ) Konserwatora Zabytków to droga przez mękę.Stale tylko będzie plan , lub sa plany w projekcie , lub trzeba zmieniac lub poprawiac.Obszar ul. Hetmańskiej , Kolejowej i Potockiej to ogródki ( płuca ) tej dzielnicy, chociaż i na nich smród i brud.Warto przejśc sie między ogrodkami aż do Krauthofera, Góreckiej. Może wywołany pan Lukasz Olędzki będzie zorientowany jakie plany i zamiary sa wobec dużego terenu na ulicy K o l e j o w e j 19)21( dawny młyn ). R a d n i milcza mimo prośby .

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
XXXVIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

14

gru

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
IX Łazarskie Spotkanie Opłatkowe

15

gru

I Liceum Ogólnokształcące ul. Bukowska 16
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

17:00
Rynek Łazarski
Granie na straganie czyli Świąteczny Rynek z Dziewiątką

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Kot w butach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: