Plan miejscowy dla Parku Kasprowicza najwcześniej pod koniec 2017 roku
17-10-2016 08:40   Janusz Ludwiczak
W czerwcu ubiegłego roku odbyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza", podczas których projektanci z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej przedstawili pierwszy projekt dokumentu. Kiedy więc plan miejscowy dla rejonu w obrębie ulic Reymonta, Wyspiańskiego, Jarochowskiego i Chociszewskiego zostanie wdrożony w życie?

Ponad trzy lata temu, w czerwcu 2013 r. Rada Osiedla Św. Łazarz złożyła wniosek o przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Parku Kasprowicza. Nowy właściciel terenu dawnego stadionu Energetyka planował postawić w tym miejscu pięć 18-kondygnacyjnych wieżowców mieszkalno-usługowych. Aby temu zapobiec pojawił się pomysł objęcia terenu planem zagospodarowania z określeniem dopuszczalnego rodzaju zabudowy. Projekt jednogłośnie poparła Komisja Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania, natomiast 20 grudnia 2013 r. Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów pomiędzy ulicami Jarochowskiego, Chociszewskiego, Reymonta i Wyspiańskiego.

Następnie mieszkańcy mogli składać wnioski, uwagi i sugestie dotyczące projektu. Miejska Pracownia Urbanistyczna otrzymała ponad sto uwag i sugestii.

Pod koniec czerwca zeszłego roku odbyły się konsultacje społeczne, dotyczące miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza". Pierwszy projekt zakłada na terenie dawnego stadionu Energetyka obiekt sportowo-usługowy. Planiści z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej nie przewidują zlokalizowania w Parku Kasprowicza ani krytej pływalni ani centrum wrotkarskiego. Z kolei po obu stronach ulicy Reymonta miałaby powstać droga rowerowa, która częściowo zostałaby poprowadzona po terenie ogródków działkowych. Więcej w artykule: MPZP dla Parku Kasprowicza nie przewiduje krytej pływalni i wrotkarni. Na Reymonta - droga rowerowa.

Kiedy więc miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Parku Kasprowicza może zostać wdrożony w zycie?

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza" w Poznaniu, jest przygotowywany do opiniowania i uzgadniania z instytucjami publicznymi wskazanymi w ustawie z dnia 27 marca 2003 roku, o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Projekt wymagał wprowadzenia zapisów związanych z planowanymi inwestycjami w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Zgodnie z harmonogramem prac przewidujemy, że projekt zostanie wyłożony do publicznego wglądu w pierwszej połowie przyszłego roku – tłumaczy Łukasz Olędzki, rzecznik Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Nieco dłużej będzie poczekać na plan miejscowy obejmujący obszar ulic Dmowskiego, Hetmańskiej, Kolejowej i Potockiej, który ma uchronić przed zabudową znajdujące się tam ogródki działkowe.

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic Hetmańskiej, Dmowskiego, Potockiej i Kolejowej" w Poznaniu znajduje się na wcześniejszym etapie prac projektowych. Obecnie trwają analizy różnych wariantów projektu w kontekście ewentualnych skutków finansowych uchwalenia planu miejscowego. Na tym etapie trudno oszacować czas potrzebny do zakończenia prac nad tym projektem – wyjaśnia Łukasz Olędzki z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.


R E K L A M A

Komentarze (2)

17-10-2016 11:44:28
x
Po obu stronach Reymonta? Na tym wąskim chodniku? I jeszcze zrobią ludziom przejazd przez działki? Litości!
17-10-2016 11:26:57
poznanianka
Planów miejscowych to my poznaniacy jeszcze długo nie będziemy mieć.Przepraszam , ale Miejska Pracowania Urbanistyczna i i ( zgoda lub nie ) Konserwatora Zabytków to droga przez mękę.Stale tylko będzie plan , lub sa plany w projekcie , lub trzeba zmieniac lub poprawiac.Obszar ul. Hetmańskiej , Kolejowej i Potockiej to ogródki ( płuca ) tej dzielnicy, chociaż i na nich smród i brud.Warto przejśc sie między ogrodkami aż do Krauthofera, Góreckiej. Może wywołany pan Lukasz Olędzki będzie zorientowany jakie plany i zamiary sa wobec dużego terenu na ulicy K o l e j o w e j 19)21( dawny młyn ). R a d n i milcza mimo prośby .
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

kwi

Polska * Poznań * Łazarz
Zakaz handlu w niedziele
► więcej

23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: