POSiR wycofuje się z planów zasypania basenów w Parku Kasprowicza. Będzie modernizacja pływalni
02-08-2016 00:34   Janusz Ludwiczak
Nie będzie zasypania i zmniejszenia części dużego basenu na pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Obiekt zostanie zmodernizowany, dalej będzie miał długość 50 metrów. Po remoncie duży basen będzie mieć jednakową głębokość 1,3 m. Ponadto powstanie nowa zjeżdżalnia falowa.

W poniedziałek odbyło się wspólne spotkanie przedstawicieli Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji z Radą Osiedla Św. Łazarz, podczas którego omawiano przyszłość pływalni letniej w Parku Kasprowicza.

Są nowe ustalenia. Wspólnie z radą osiedla uzgodniliśmy, że zaczniemy od modernizacji brodzika. Chcemy, by w Parku Kasprowicza powstał podobny brodzik do tego, który znajduje się na Chwiałce. Podjęliśmy decyzję, by nie skracać dużego basenu. Nie powstanie boisko do piłki siatkowej kosztem basenu. Duży basen na całej powierzchni pozostanie na głębokości 1,30 m, co umożliwi pływanie na całej długości basenu – wyjaśnia Błażej Daracz, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Planowaliśmy zmodernizować zjeżdżalnie, która ma kilkadziesiąt lat. Ze strony rady osiedla padła propozycja, by powstała zjeżdżalnia typu fala, z której będzie mogło równocześnie korzystać kilka osób. Obecnie będziemy musieli zmienić dokumentacje projektową. Po wakacjach ogłosimy przetarg na wykonanie inwestycji. Chcemy, by w czerwcu ruszył brodzik w nowej formie – zapowiada Błażej Daracz z POSiR-u.

Zadowolenia nie kryją łazarscy radni.

To wspólny sukces mieszkańców, rady osiedla, radnych miejskich, ale również mediów, które relacjonowały całą sprawę. Cieszymy się, że baseny nie zostaną zmniejszone jak pierwotnie planowano. Basen duży będzie miał jednakową głębokość. Zjeżdżalnia falowa będzie podobna do tej, jaka znajduje się na Termach Maltańskich – zaznacza Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Przypomnijmy. Plany Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji (POSiR) zakładały zasypanie połowy dużego basenu, zmniejszenie średniego basenu do ¼ obecnej powierzchni, a w miejscu zasypanej niecki boisko do piłki siatkowej. O sprawie tej nie wiedziała nic ani Rada Osiedla Św. Łazarz ani również poznańscy radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania.

Jak udało nam się dowiedzieć już w grudniu zeszłego roku Poznańskie Ośrodku Sportu i Rekreacji zleciły wykonanie projektu budowlanego zakładającego zasypanie znacznej części basenów w Parku Kasprowicza. Przetarg na wykonanie projektu wygrała pracownia Apa Arches, która zajmuje się głównie wykonywaniem projektów domów. Jednym z kryteriów zamówienia był termin realizacji. Więcej o sprawie w artykule: POSiR chce zasypać baseny w Parku Kasprowicza {WIDEO}.

W ubiegłym tygodniu Rada Osiedla Św. Łazarz rozpoczęła zbiórkę podpisów pod petycją: "Sprzeciwiamy się zmniejszeniu basenów na pływalni letniej w Parku Kasprowicza". Tylko w niedzielę podczas "Letniego Targu przy Arenie" oraz zajęć zumby udało się zebrać ponad 200 podpisów. W sumie do tej pory w obronie kąpieliska przy Arenie podpisało się ponad pół tysiąca mieszkańców. Podpisy mają zostać przekazane prezydentowi Poznania.


Komentarze (7)

03-08-2016 21:41:22
Łazarzanin
No, to się Rada Osiedla "spisała"....mogą być z siebie dumni.........duży basen o głębokości 1,3m na całej długości.......tylko "POGRATULOWAĆ".......POSiR wcisnął kit, że będzie ok, a tym czasem przez spłycenie basenu zmniejszy się ilość osób chcących tam pływać i za rok lub dwa będą mogli legalnie zamknąć pływalnię z powodu braku chętnych do pływania.......z całego serca "gratuluję" radnym "super kompromisu".
02-08-2016 18:51:17
Mariusz
1,30 m taki płytki? Kiedyś był w najgłębszym miejscu 1,80m później zmniejszyli. Ale to były piękne czasy jak chodziłem do szkoły podstawowej nr. 33 w latach 80. Pływalnia była czynna od 1 czerwca do 31 sierpnia. W upalne dni to zawsze była masa ludzi. Z tego miejsca można zrobić wszystko by tętniło tam życie przez cały rok, wystarczy mieć pomysł. Przydał by się chociażby jakiś klub fitness.
02-08-2016 12:51:18
.Łazarz
Przetargu jeszcze nie ogłoszono , aktualny projekt będzie poprawiony.
02-08-2016 12:09:46
MO
A czy będą trampoliny do skoków do wody, jak na termach i Chwiałce?
02-08-2016 09:07:58
Negatyw
I tak 3mać. To kawał historii i wspomnień z beztroskiego dzieciństwa...
02-08-2016 08:55:14
Andrzej
No i brawo!
02-08-2016 07:18:46
Hania
Dobra wiadomosc od samego rana ! Chce zapytac kto poniesie odpowiedzialnosc za zaplacony plan/projekt na "modernizacje" plywalni, koszty przetargu itd., ktory samowolnie POSiR zamowil a pozniej wystawil na przetarg ? To napewno byla niemala kwota.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2017
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Wystawa rękodzieła
w godz. 11:00-18:00

22

lis

do 25-11-2017
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Glass - Targi Branży Szklarskiej
Stone - Targi Branży Kamieniarskiej

23

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Żabi koncert"- przedstawienie na podstawie książki Mirosławy Piechoty w wykonaniu grupy teatralnej „Zróbmy teatr” działającej przy Szkole Podstawowej nr 74
Koncert Zespołu "Pasja"
Muzyczny Cz

24

lis

Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Targi edukacyjne "Arena Zawodów" w godz. 10:00-15:00

17:00
Galeria Fotografii Pix.House ul. Głogowska 35a
Xprint - festiwal książek fotograficznych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: