MDK3 i Przedszkole 32 "Świerszczykowe Nutki" mają nowych dyrektorów
05-07-2017 01:04   Janusz Ludwiczak
Jan Górski nie będzie już dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury nr 3, który placówką tą kierował przez 24 lata. Z kolei od lipca nowego dyrektora ma Przedszkole nr 32 "Świerszczykowe Nutki", w którym wystąpił konflikt pomiędzy częścią nauczycieli i rodziców z poprzednią dyrektorką.

Konkurs na dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 został ogłoszony w maju. Obecnemu szefowi placówki w tym roku kończy się kadencja. Jan Górski, który kieruje placówką już prawie ćwierć wieku - od września 1993 roku, przejdzie na emeryturę.

Nowym dyrektorem MDK3 od 1 września będzie Agata Stabrowska, która w placówce jest nauczycielem muzyki i rytmiki w Akademii Przedszkolaka oraz prowadzi Zespół Tańca "Fiki Miki".

Do konkursu na dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 przystąpiło dwoje kandydatów. Konkurs wygrała pani Agata Stabrowska. Zgodnie z wnioskiem Komisji Konkursowej stanowisko dyrektora powierza się od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2022 r. – wyjaśnia Wiesław Banaś, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Równolegle ogłoszony został również konkurs na dyrektora Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki". Dotychczasowa dyrektorka Elżbieta Hawliczek z końcem czerwca przeszła na emeryturę. Okazało się, że do konkursu przystąpił tylko jeden kandydat, ale nie spełniał wymagań - dostał zbyt małą liczbę punktów.

W związku z koniecznością zapewnienia ciągłości kierowania placówką oświatową podejmuje się decyzję o powierzeniu stanowiska dyrektora Przedszkola nr 32 w Poznaniu pani Ewie Knychale na okres od 1 lipca 2017 r. do 31 sierpnia 2018 r.
Zgodnie z ustawą o systemie oświaty, jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu w porozumieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub placówki i rady pedagogicznej
– wyjaśnia Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty.

Ewa Knychała, która będzie pełniącą obowiązki dyrektora Przedszkola nr 32 otrzymała pozytywną opinię Rady Pedagogicznej. Kandydaturę tą zaakceptował również Wielkopolski Kurator Oświaty.

Nowa szefowa "Świerszczykowych Nutek" poprzednio była dyrektorem Przedszkola nr 44, a obecnie kieruje Przedszkolem nr 8 przy ul. Bosej.

Przypomnijmy, że ostatnio pojawił się konflikt w Przedszkolu nr 32. Opiekowanie się wnukami w godzinach pracy, karanie dzieci brakiem śniadania i nie wpuszczeniem do przedszkola za spóźnienie, niestosowne traktowanie rodziców i rozmowy prowadzone przy otwartych drzwiach gabinetu, a także regularna zmiana nauczycielek grup – to zarzuty części rodziców wobec poprzedniej dyrektorki Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki". Z kolei jedna z nauczycielek zarzucała szefowej placówki niegospodarność finansową, nadużycie władzy i mobbing. O konflikcie w placówce przy Parku Kasprowicza pisaliśmy więcej na początku lutego.

Sprawą tą zajmuje się Policja i Prokuratura. Z kolei na początku marca sprawa ta była omawiana na posiedzeniu Komisji Oświaty Rady Miasta Poznania, o czym więcej w artykule: Wydział Oświaty: "Nie jesteśmy kompetentni do rozpatrywania skarg" - sprawa Przedszkola 32.

Mam nadzieję, że nowy dyrektor wprowadzi nowe porządki i złagodzi atmosferę – podsumowuje Wiesław Banaś, wicedyrektor Wydziału Oświaty.


R E K L A M A

Komentarze (1)

28-07-2017 19:44:55
fanka zygmunta
i gownoburza sie skonczyla he he
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

kwi

Polska * Poznań * Łazarz
Zakaz handlu w niedziele
► więcej

23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: