MDK3 i Przedszkole 32 "Świerszczykowe Nutki" mają nowych dyrektorów
05-07-2017 01:04   Janusz Ludwiczak
Jan Górski nie będzie już dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury nr 3, który placówką tą kierował przez 24 lata. Z kolei od lipca nowego dyrektora ma Przedszkole nr 32 "Świerszczykowe Nutki", w którym wystąpił konflikt pomiędzy częścią nauczycieli i rodziców z poprzednią dyrektorką.

Konkurs na dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 został ogłoszony w maju. Obecnemu szefowi placówki w tym roku kończy się kadencja. Jan Górski, który kieruje placówką już prawie ćwierć wieku - od września 1993 roku, przejdzie na emeryturę.

Nowym dyrektorem MDK3 od 1 września będzie Agata Stabrowska, która w placówce jest nauczycielem muzyki i rytmiki w Akademii Przedszkolaka oraz prowadzi Zespół Tańca "Fiki Miki".

Do konkursu na dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 przystąpiło dwoje kandydatów. Konkurs wygrała pani Agata Stabrowska. Zgodnie z wnioskiem Komisji Konkursowej stanowisko dyrektora powierza się od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2022 r. – wyjaśnia Wiesław Banaś, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Równolegle ogłoszony został również konkurs na dyrektora Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki". Dotychczasowa dyrektorka Elżbieta Hawliczek z końcem czerwca przeszła na emeryturę. Okazało się, że do konkursu przystąpił tylko jeden kandydat, ale nie spełniał wymagań - dostał zbyt małą liczbę punktów.

W związku z koniecznością zapewnienia ciągłości kierowania placówką oświatową podejmuje się decyzję o powierzeniu stanowiska dyrektora Przedszkola nr 32 w Poznaniu pani Ewie Knychale na okres od 1 lipca 2017 r. do 31 sierpnia 2018 r.
Zgodnie z ustawą o systemie oświaty, jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu w porozumieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub placówki i rady pedagogicznej
– wyjaśnia Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty.

Ewa Knychała, która będzie pełniącą obowiązki dyrektora Przedszkola nr 32 otrzymała pozytywną opinię Rady Pedagogicznej. Kandydaturę tą zaakceptował również Wielkopolski Kurator Oświaty.

Nowa szefowa "Świerszczykowych Nutek" poprzednio była dyrektorem Przedszkola nr 44, a obecnie kieruje Przedszkolem nr 8 przy ul. Bosej.

Przypomnijmy, że ostatnio pojawił się konflikt w Przedszkolu nr 32. Opiekowanie się wnukami w godzinach pracy, karanie dzieci brakiem śniadania i nie wpuszczeniem do przedszkola za spóźnienie, niestosowne traktowanie rodziców i rozmowy prowadzone przy otwartych drzwiach gabinetu, a także regularna zmiana nauczycielek grup – to zarzuty części rodziców wobec poprzedniej dyrektorki Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki". Z kolei jedna z nauczycielek zarzucała szefowej placówki niegospodarność finansową, nadużycie władzy i mobbing. O konflikcie w placówce przy Parku Kasprowicza pisaliśmy więcej na początku lutego.

Sprawą tą zajmuje się Policja i Prokuratura. Z kolei na początku marca sprawa ta była omawiana na posiedzeniu Komisji Oświaty Rady Miasta Poznania, o czym więcej w artykule: Wydział Oświaty: "Nie jesteśmy kompetentni do rozpatrywania skarg" - sprawa Przedszkola 32.

Mam nadzieję, że nowy dyrektor wprowadzi nowe porządki i złagodzi atmosferę – podsumowuje Wiesław Banaś, wicedyrektor Wydziału Oświaty.


Komentarze (1)

28-07-2017 19:44:55
fanka zygmunta
i gownoburza sie skonczyla he he

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

sty

do 21-01-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Polagra-PREMIERY - Międzynarodowe Targi Rolnicze

21

sty

16:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd w wykonaniu chórku dziecięco-młodzieżowego "Boże Serduszka"
Kaplica/dom parafialny

Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Wege Festiwal - targi kuchni wegańskiej
w godz. 12:00-19:00

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: pastor Piotr Wisełka, Kościół Zielonoświątkowy

22

sty

18:00
Kościół Zielonoświątkowy ul. Grunwaldzka 55 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Marek Jański, kościół rzymskokatolicki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: